Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

EN YÜKSEK MAAŞI SEN AL

ERKEK AKLI

EN YÜKSEK MAAŞI SEN AL

-

 

Ofisteki en yüksek maaşı alan adam ne sizden daha akıllı, ne de daha becerikli. Sadece kendisini öne çıkarmayı iyi biliyor.

Bir keresinde, yeni yatırım bankasının markalaşma çalışmalarına yardım ettiğim bir müşterim olmuştu. “Ortamdaki en pislik herif olmaktan gocunmuyorum” demekten hoşlanan garip bir adamdı. Nasıl bu kadar başarılı olduğu merak konusu olsa da, sosyal meziyetler konusundaki tüm eksikliklerine karşın epey saygı görüyordu (pek sevilmese de). En önemlisi, bu En Pislik Herif kendini nasıl pazarlayacağını iyi biliyordu. Bireysel ve kurumsal marka danışmanlığı yaparak geçirdiğim 20 yıllık meslek hayatım boyunca, başarılı insanların çoğunun bu beceriyi paylaştığını fark ettim. Onların stratejilerini ifşa ettim ve amme hizmeti olarak size sunuyorum. Hepimiz emeklerimizin karşılığını almayı hak ediyoruz.

11) Doğru İnsanlarla Arkadaş Olun

Belki de sıkıca kaynaşmış bir ofis grubunuz var. Sıkıldığınız anlarda birbirinize kâğıt uçaklar atıyor ve mesai biter bitmez, bir şeyler içmek için beraberce en yakın bara sürükleniyorsunuz. Böyle bir gruba sahip olduğunuz için şanslısınız, bol bol eğleniyorsunuz demektir. Ne var ki, maaş hesabınıza fazladan bir sıfır ekleyecek olanlar, onlar değil.

Şirketlerde üst sıralara doğru tırmanan insanlar, büyük toplantılarda adı en çok zikredilenlerdir. Eğer terfi dağıtan müdürler sizi tanımıyorsa, şirket için görünmez adamsınız demektir. Bu da sizi kolayca gözden çıkarılabilir hale getirir. Ya da en fazla, çarkın dişlilerinden biri olarak hayatınıza devam edersiniz. Örneğin, arkadaşım David Britt’i ele alalım. 20 yıl önce Archie isimli bir arkadaşıyla ABD Deniz Kuvvetleri Akademisi’nden mezun oldu. Hiçbir zaman üstün bir öğrenci olmamıştı, en azından Archie’den daha iyi notlar almamıştı. Ancak büyük bir avantajı vardı. Yüksek rütbelilerle haşır neşir olmanın önemini erkenden kavramıştı: “Daha başlangıçta, donanmada başarı istiyorsam bana en iyi görevleri verecek kişilere oynamam gerektiğini öğrendim.” Bu düşünce tarzı ona terfi olarak geri döndü. Diğer terfiler de onu takip etti. Bugün David yüzbaşı, Archie de onun iki rütbe altında görev yapıyor.

BAŞARILI İNSANLARIN ELİNİ SIKIN

Terfi alabilmek için büyük ihtimalle sadece iki ya da üç kişiyi kazanmanız gerekir. Bunların arasında patronunuz, patronunuzun patronu, insan kaynakları bölümünün başı ya da (daha küçük bir şirkette) CEO yer alabilir. Bunları sizin “kariyer kurucularınız” olarak adlandıralım. Kim olduklarını belirleyin, kendinizi onlara tanıtın ve her konuda onlara yardımcı olmaya istekli olduğunuzu bilmelerini sağlayın. Bir projede gönüllü çalışma fırsatı mı doğdu? Çalışın. Tüm şirkete faydalı olacak bir fikriniz mi var? Hemen konu hakkında bir e-posta atın.

Tabii millete salça olan bir tip gibi görünmek istemezsiniz. O yüzden Beni Terfi Ettirin kampanyanızın alanını genişletmek için, kariyer kurucuların nüfuz alanındaki insanlardan da yardım alın. Bunlar, kariyer kurucuların sık sık danıştığı asistanları, dert ortakları ve sırdaşları olabilir. Bu kişilerden iki ya da üç tanesine kendinizi gösterin ve radarlarında kalmak için ne yapabiliyorsanız yapın. Kariyer kurucular, bir sorun hakkında çevrelerindeki insanlara danışmaya başladıklarında, şirketteki en göze çarpan insanlardan biri olacaksınız.

Sayfalar: 1 2 3 4

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Stres, yağ yakmayı engelliyor

-

Yapılan araştırmalara göre stresli olmak yağ yakımını engelliyor.

Beyniniz haftanın yedi günü alarm veriyorsa, yağ yakmanız da imkânsızlaşır. Pure Sports Medicine’in kuvvet antrenörü Andy Reay’e kulak vererek biraz sakinleşin.

Kortizol adlı stres hormonunu mutlaka daha önce duymuşsunuzdur. Bu hormonun seviyesi kronik olarak arttığında vücudunuzda yağ depolamaya yol açan enzimler tetiklenir ve karın kaslarınız açıkça gözükmez. Bu hormon uyku kalitenizi de bozarak testosteron üretiminizin azalmasına yol açar ve antrenmanlardan aldığınız verimi azaltır.

Neyse ki bu sorunu çözmenin birkaç farklı yolu var. İlk olarak düzensiz beslenme alışkanlığınızdan kurtulmayı deneyebilirsiniz. Yemek yediğiniz zamanlarda vücudunuz insülin hormonu salgılar ve bu hormon kortizol hormonunun etkilerini ortadan kaldırır. Bu nedenle sık ama az yemek, akşam yemeğinde çok fazla beslenip sonrasında telafi etmeye çalışmaktan daha akıllıca bir yöntemdir.

Kendinizi yorgun hissettiğinizde daha sıkı çalışmayı denemekse stresinizi artırarak karın kaslarınıza giden yolu uzatacaktır. Hafta içinde yüzme gibi düşük darbe etkili sporları deneyebilir ya da kuvvet antrenmanlarına devam etmek istiyorsanız düşük ağırlık-yüksek tekrar prensibini benimseyebilirsiniz. Yani ağır çalışmaları pazar gününe saklamayı düşünebilirsiniz. Bazı sporcular bu gibi durumlarda kalp atışı değişkenliğini takip eder. Elite HRV gibi uygulamalarla kalp atışlarınız arasındaki süreyi ölçmek size vücudunuzun yorgunluk veya stres durumuna dair bilgi vererek antrenmanlarınızı daha etkin bir biçimde tasarlamanızı sağlar. Öte yandan takviye edici gıdaların da yardımına başvurabilirsiniz. Bu takviyelerin kötü yaşam şartlarınızı düzeltmek gibi maharetleri olmasa da magnezyum, C vitamini ya da daha az bilinen, hücre zarınızı oluşturan fosfatidilserin gibi takviyeler stres seviyenizi azaltmada yardımcınız olabilir. Derin bir nefes alın ve karın kaslarınızı çıkarmak konusunda endişeli davranmaktan vazgeçin.”

Devamı

ERKEK AKLI

Burçlara göre spor dalları

-

Biraz eğlenmek istediğinizi biliyoruz. İşte burçlara göre spor dalları.

Hangi burca hangi spor dalı daha uygun?

İkizler Burcu

Atletizm ve takım sporları tam bu burca göre. Jimnastik ve pilates gibi sporlar ikizler burcunun başarıyla yapabileceği sporlar arasında.

Koç Burcu

Koç burcu hangi sporu yapmalı? diye düşünen varsa eğer, bu burç daha çok düşünce temelli sporlarda başarılı oluyor. Bilardo, satranç gibi sporlar ve antrenörlük, koç burcunun başarılı bir şekilde yapacağı faliyetler arasında. Ayrıca fitness ve vücut geliştirme de koç burcunun başarılı bir şekilde yapacağı spor dalları arasında bulunuyor.

Boğa Burcu

Azimli bir yapıya sahip olan boğa burcu için uygun sporlar: dağcılık, atıcılık ve ağırlık kaldırma. 

Yengeç Burcu

Deniz sporlarında oldukça başarılı olan yengeç burçları için, yüzme, yelkencilik, kano, su topu ve atlayış biçilmiş kaftan.

Aslan Burcu

Avrupalı araştırmacılar, bu burcun güç gerektiren sporları başarılı bir şekilde yaptığını ortaya koydular.

Başak Burcu

Takım sporlarında çok başarılı olan başak burcu, fitness ve pilates gibi sporlarda da oldukça başarılılar.

Terazi Burcu

Hemen hemen tüm spor dallarında başarılı olabilen bir burç varsa o da terazi burçlarıdır.

Akrep Burcu

Risk ve kuvvet gerektiren sporlarda oldukça başarılı olan akrep burçları, dövüş ve tırmanış sporlarında büyük başarı gösteriyorlar.

Yay Burcu

Yay burcu tenis ve futbol gibi sporlarda oldukça iyi performans gösterirler.

Balık Burcu

Su sporları ve fitness balık burçlarının yapmaktan zevk alacağı ve başarılı olacağı spor dalları arasında.

Oğlak Burcu

Kayakçılık, dağcılık, yüzücülük ve koşuculuk, bu burç için en önemli başarıların kaydedileceği spor dalları arasında.

Kova Burcu

Atletizm ve vücut geliştirme sporları kova burcu için ideal sporlar.

Devamı

ERKEK AKLI

Spor salonunda görülen en komik 9 kişi

-

Spor la ilgili şimdiye kadar hep bilgilendirici içerikler hazırladık. Şimdi biraz da gülelim. İşte spor salonundan komik fotoğraflar.

Spor salonlarında görme ihtimali pek olmasa da sizin için komik fotoğraflar derlemesi yaptık.

1- Evden çalışmak bağımlılık yapar

2- Güvenlik her şeyden önemlidir

3- Müziksiz asla

4- Aranılan motivasyon


5- Sonsuza kadar spora elveda diyebilecek biri daha


6- Hepinizden nefret ediyorum

7- Topuklu ayakkabısız asla

8- Son teknoloji

9- Pilates topunun rahatlığı


Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com