Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

EN TEHLİKELİ SEKS POZİSYONU ORTAYA ÇIKTI

-

 

seksAşk bir savaş alanı gibidir ve bazen insanlar yaralanırlar. Bu pozisyona çok yaklaşmamak sıkıntıları azaltabilir.

Sit-comların kötü şakalarının konusu haline gelmiş olabilir, tecrübesizlerin sarıldıkları pozisyon olabilir fakat misyoner hala bir avantaja sahip: sizi acil servisten uzak tutar.

Yeni bir araştırmaya göre kadınların üstte olduğu ‘cowgirl’ gibi pozisyonlar yatak odasında gerçekleşen penis kırıklarının yarısından sorumlu.

Doggy style %29 ile acil servise taşınma listesinde ikinci sırada.

Advances in Urology dergisinde yayınlanan çalışmaya göre, 13 yıl boyunca Brezilya’da acil servislere penis kırıklarıyla getirilen hastaların sonuçları da bu bulgularla örtüşüyor.

Araştırmacılar sonucu şöyle açıklıyor: “Araştırmamız kadınların üstte olduğu cinsel ilişki pozisyonlarının penis kırılmaları açısından potansiyel olarak en riskli durumda olduğunu gösteriyor.”

“Bizim hipotezimize göre kadınlar üstte olduklarında hareketi kontrol ederler ve erekte penisin üzerine bütün ağırlıklarıyla düşerler. Bu durumda yanlış bir penetrasyon yolu olsa da, düzeltmek mümkün olmaz ve bunun sonuçları kadınlarda minör ağrılarken, erkeklerde majör, ciddi sonuçlara sebebiyet verebilir.

“Tersine, hareket kontrolünün erkeklerde olduğu pozisyonlarda, ağrı yaratabilecek bir durum yaşandığından penisi ve hareketi durdurmak daha kolay olacaktır.”

Maalesef araştırmalar gösteriyor ki bazı erkekler, ilişki sırasında o kırılma sesinin duyuyor olsalar bile tıbbi yardım almak için 6 saate kadar bekleyebiliyorlar.

Harvard University’de psikoloji ve insan cinselliği üzerine çalışan Dr. Dr Justin Lehmiller’e göre penil kırık vakalarının çoğu (ereksiyon olunduğunda kan dolu tüplerin kopması) şiddetli seksler sırasında yaşanmakta.

University of California, San Francisco’nın araştırmasına göre eğer şaft üzerinde çok fazla veya çok sık aşağı yönlü baskı uygulanırsa, bir dirsek ya da diz gibi, penisiniz de normal limitleri zorlayıp esneterek sakatlanabilir.

Tabi misyoner pozisyonu da tam olarak güvenli değil. Hastaneye yapılan başvuruların %21’i de bu pozisyondan gerçekleşmekte.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler