Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

EN İYİ 6 FITNESS APLİKASYONU

FITNESS

EN İYİ 6 FITNESS APLİKASYONU

-

 

Ünlü teknoloji sitesi T3.com’dan Kieran Alger bizler için en iyi fitness applerini seçti.

Bu yıl forma girme yılınız olmalı değil mi? Göbek eriyecek, daha çok spor yapılacak, daha sağlıklı beslenilecek, daha az içilecek ve yeni birisi olunacak. Fakat şimdiden Mayıs ayı oldu bile! T3 editörü Kieran Alger’in seçtiği uygulamalar telefonunla ilişkinizi değiştirebilir. Bu appler sizi daha düzenli olmaya yönlendirecek ve motive edecek.

1

Smart Runner

Koşu uygulaması ismine sahip olsa da yanlızca bir koşu uygulaması değil. Kayaktan bisiklete kadar 14 spor içeriyor. Arayüz kullanımı oldukça kolay. Kalori, hız, mesafe ve zaman tutma açısından elverişli. İstatistiklerinizi kendi sitesine alabildiği gibi Facebook ve Twitter’a da entegre olabiliyor.

Platform: Android, iPhone, Blackberry, Symbian

 

2

Nike+ GPS

Nike’ın geliştirdiği uygulama artık ayakkabınıza sensör koymanıza gerek duymuyor. Iphone için geliştirilen uygulama telefonun kendi akselometresiyle koşularınızın GPS üzerinden mesafe ve rotalarını tutuyor. Gelişmiş harita özellikleriyle averaj kullanıcı için oldukça kullanışlı.
Platform: iPhone

3

Sports Tracker

Symbian işletim sistemi için tasarlanan bu uygulama 12 çeşit spor için destek sağlıyor. GPS üzerinden sadece mesafelerinizi değil altimetre fonksiyonuyla yüksekliğinizi de ölçebiliyor. Facebook’a entegre çalışabilen uygulama koşularınızın istatistiklerini tuttuktan sonra detaylı analizler ve grafiklerle performansınızı değerlendirme imkanı sağlıyor.

Platform: Symbian

4

Adidas MiCoach

Genel fitness ve kilo verme takibi için oldukça uygun. Boy, kilo gibi özellikleriniz üzerinden size programlar sunabilen uygulama ses desteğiyle motivasyonu arttırıyor. Rotanızın detaylı analizlerini çıkaran uygulama Facebook’a da entegre.

Platform: Android, iPhone, Blackberry, Symbian

5

Endomondo

Endomondo dev bir online komüniteye sahip. 21 spora uygun olan app size uygun rotaları GPS üzerinden seçip tercihinize sunuyor. Kalori, mesafe, hız gibi istatistikleri tutarak Facebook’a atabiliyor ve insanlarla karşılaştırma hatta organizasyonlar yapma imkanı sağlıyor. Tercihe edilen bir uygulama.
Platform: Android, iPhone, Blackberry, Symbian, WP7

6

Cardio Trainer

Arayüzü biraz karışık ama etkileyici bir şekilde 42 spora destek sağlıyor. Kendi zamanlarınızı detaylı karşılaştırmalar sunarak kendinizle rekabet edecek, hızınızı geliştirmeye motive edecek şekilde sunuyor.

Platform: Android

 

 

Continue Reading
Advertisement

FITNESS

Yağ Düşmanı: Roberta Mezencio

-

Yağ düşmanı, ağırlık ve protein dostu, kaslı kadın Roberta Mezencio ile tanışalım.

Brezilya doğumlu Roberta Mezencio her zaman fitnesı güçlü bir tutkuyla sürdürdü.

Spor salonundaki ilham verici özverisi ve sosyal medya paylaşımları, Roberta’yi öne çıkaran şey oldu.

Milliyet: Brezilya

Meslek: Spor Modeli

Roberta kardiyoya karşı ağırlık egzersizini tercih ediyor. Sağlıklı bir diyet ile desteklenen yoğun bir egzersiz rutini izliyor.

Roberta bütün yıl boyunca sağlıklı ve besleyici bir diyet uygular. Çoğunlukla fast-food yemekten kaçınır.

Roberta’nin en sevdiği yiyecek grupları arasında yağsız et, kepekli tahıllar, az yağlı süt ve sebzeler bulunur.

Meyvelere gelince, yüksek glisemik meyvelerden kaçınır, çünkü insülin seviyelerini yükseltir.

Devamı

FITNESS

Merkez bölge bitiricileri

-

Spor salonuna iş olsun diye gidiyorsanız, haftanın beş günü antrenman yapmak da fayda etmez. İşleri biraz karıştırarak fark edilebilir değişiklikler yaratın.

Kabul edelim ki birçoğumuz aynı antrenmanları yapmaktayız. Ufak bir koşu, birkaç dakika bench press ve esneme egzersizleri… Devamlı olarak geçmiş zamanı tekrar ederseniz, aldığınız sonuçlar da geçmiştekilerle aynı olur. “The HIITman” adıyla da tanınan kişisel antrenör Courtney Fearon, kaslarınızı bir hafta boyunca şok edebileceğiniz bir antrenman programı tasarladı. İsterseniz eski programlarınızı uygulayabilirsiniz ancak antrenmanınızı bu 20 dakikalık merkez bölge çalışmalarıyla sonlandırın. Asla pişman olmayacaksınız.

Karın

Bu günlerde sıkı bir istasyon çalışması yaparak leg raise, oblique twist, abs wheel rollout ve mountain climber gibi egzersizleri tercih edin.

Sprint

Sprint günlerinizde kısa, aktif ve nispeten daha uzun dinlenme süreleriyle yüksek yoğunluklu interval antrenmanlar yapın. Koşu bandını, AirDyne bisikletlerini ya da SkiErg makinasını kullanabilirsiniz.

Denge

Dengenizi artıracak çalışmalar yaptığınız günlerdeyse weighted dead bug, bird dog, pull down ve plank varyasyonlarını yaparak merkez bölgenizin derinliklerindeki kasları harekete geçirebilirsiniz.

Devamı

FITNESS

Yüklenmeme haftası nedir?

-

Yüklenmeme (deloading),” onarımın ve iyileşmenin desteklenmesi için antrenmanlarınızın gücünün ve yoğunluğunun azaltılması demektir.

Biraz yorgunuz, değil mi? Sizi suçlamıyoruz. Yaz bedenini korumak için harcadığınız onca efor oldukça yorucu olabilir. Geceler günlerden uzunken ayağınızı gazdan çekmek ve tempoyu hafifletmek için doğru zaman olabilir.

Güç ve kondisyon koçu Sam Pepys, “Uygun bir şekilde dinlenmeden vücudunuzun güç üretme kabiliyeti engellenir ve sonuç alamamaya başlarsınız,” diyor. Kaslarınız iyi hissetse bile, ağırlık çalışmak vücudunuzdaki çoklu fonksiyonlardan sorumlu olan merkezi sinir sisteminize (CNS) zarar verir. CNS’niz yıpranmışsa, enerjinizi toplamakta ve günlük yaşamınızda odaklanmakta güçlük çekersiniz.

Her beşinci haftada bir yüklenmeme haftası yapın. Zamanlamanızı ofis partileri sezonuna göre ayarlayabilirsiniz: “Geceleri geç saatlerde eve alkollü dönüp ertesi gün yorucu antrenmanlar yapmak tükenmişliğe giden en kısa yoldur,” diyor Pepys. Tamamen bırakmadan nasıl yavaşlayacağınızdan emin değil misiniz? İpuçlarımız (sağda) işinizi kolaylaştıracaktır.

Yüklenmeme tembellik için bir bahane değil. Pepys’in adımlarını takip edin ve sonuçlarını görün.

AZALTIN

Standart bir antrenman haftasında genellikle kaldırdığınız ağırlıkları ve tekrarları yüzde 50 oranında azaltın.

SAKİN OLUN

Yüksek yoğunluklu antrenmandan vazgeçip sürekli ve sabit kardiyo için maksimum kalp atış hızınızın yüzde 70’ini hedefleyen bir antrenman yapın.

YENİ ŞEYLER DENEYİN

Bu haftayı jimnastik veya yoga gibi farklı idmanları denemek için bir fırsat olarak kullanın.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com