Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

EN İYİ 5 PRATİK ÖZELLİK

Umut Doğan Yıldız

-

 

Kadınlar ne ister sorusunun cevabını merak ediyorsanız en iyi beş pratik özelliği  bilmeniz gerekiyor.

1.Dinlemek

Dikkatinizi verin. Kadınların yüzde 53’ü, partnerleri onları gerçekten dinlediğinde kendilerini daha iyi ve güvende hissettiklerini söyledi. Sihirli kelimeler mi? “Buradayım. Bana her şeyi anlatabilirsin.”

2.Romantik Olmak

Romantizm kadınların sağ beyinleri tarafından kontrol edilen ve daha az mantıklı tarafına hitap eder. Kadınların yüzde 45’i, ayaklarının yerden kesildiği hayaller kurduklarını söyledi. Romantizm cesaret ister, çünkü bir kadına olan arzunuzu gösterirken, daha yumuşak ve daha hassas yanlarınızı da ortaya çıkarırsınız.

3.Yatakta İyi Olmak

Tamam, bu biraz bariz bir özellik, ancak bunun yalnızca orgazmla alakalı olmadığını bilmelisiniz. Bir kadın kendisine yatakta harika hissettiren bir erkeğin ona her zaman iyi hissettireceğini bilir. (tabii harika orgazmların da bir zararı olmaz)

4.Yemek Yapmak, Temizlik Yapmak vb.

Kadınların yüzde 23’ü, harika bir kahvaltı ya da akşam yemeği hazırlamayı biliyorsanız, gönülleri fethedeceğinizi söylüyor.

5.Para Kazanma Potansiyeli

Ankete katılan kadınların 5’te 1’i, bir erkeğin kariyerinde elde ettiği başarıların onu seksi kıldığını söylüyor. Eğer bir yeteneğiniz varsa, hedefinize ulaştıysanız ve iş bitiriciyseniz, kadınlara iyi bir hayat standardı sağlayacağınızın güvencesini vermiş oluyorsunuz.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler