Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

EN İYİ 5 KİŞİLİK ÖZELLİĞİ!

Umut Doğan Yıldız

-

 

Erkekler kadınların tam olarak ne düşündüklerini belki de asla bilemeyecekler, fakat onları biraz olsun anlayabilmenin yolları var. İşte, kadınların erkeklerde aradığı 5 kişilik özelliği.

 

Varoluştan bu yana erkekleri zorlayan pek az soru karşı cinsin düşüncelerini neyin motive ettiğini çözmek kadar kafa karıştırıcı olmuştur. Bu konuyu ele almaya çalışan binlerce kitaba, şiire, denemeye ve korkunç romantik komedilere rağmen, erkekler kadınların gizemlerini çözmek konusunda pek fazla ilerleme kaydedemediler.

Ancak erkeklerin partnerlerinin beyninde olup bitenleri asla anlayamayacak olmaları, bu konuda daha iyi bir fikir sahibi olamayacakları anlamına gelmez. Evet, her kadın farklıdır, ancak neredeyse tüm kadınların erkeklerde olmasını istediği belli karakter özellikleri vardır. Çoğu kadının sadık, nazik ve yatakta iyi olan bir erkek (tabii ki) istediğini biliyoruz. Peki başka?

1- Mizah Anlayışı

Anketimize katılan kadınların yüzde 77’sine göre, bu dünyanın stresine karşı gülmeyi bilebilmek olmazsa olmaz bir özellik. Eğer onları da güldürebilirseniz ekstra puan kazanacaksınız. Mizah anlayışınız, kadınlara hayatın size getirdiği tüm zorluklara gülüp geçebildiğinizi gösteriyor.

2- Zekâ

Dünyayı anlayan, ilginç bir erkek, kadınların yüzde 55’inin çevresine gururla tanıştırabileceği bir erkektir. Sorunları çözebilen erkekler kadınları daha güvende hissettirir ve kendilerini her zaman geliştiren erkekler de hiçbir zaman sıkıcı olmazlar.

3- Tutku

Kadınların yüzde 46’sı tutkulu hareketlerden hoşlanıyor, çünkü erkeklerden bunu görmeye alışkın değiller. Bir konuda tutkulu olun: Empresyonist sanat, dağcılık, barbekü ya da çevrecilik. Bu, kendinizden başka ve çok daha öte bir şeyi umursadığınızın kanıtıdır.

4- Kendine Güven

Kadınların yüzde 41’i, kendine güvenen erkeklerin beraber olduğu kadını da güvende hissettireceğini düşünüyor. Tuhaf durumlarla ya da insanlarla başa çıkabiliyorsanız, hayatınızdaki kadına korkması için hiçbir sebebin olmadığını gösteriyorsunuz demektir.

5- Cömertlik

Bu özellik kadınların yüzde 38’i için oldukça önemli. Ancak cömertlik sadece 4 yıldızlı restoranlarda yemek yemek anlamına gelmiyor. Zamanınızı ayırmanız ve onu yeterince dinlemeniz de gerekiyor.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler