Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

EN İYİ 5 FİZİKSEL ÖZELLİK

Umut Doğan Yıldız

-

 

En iyi beş fiziksel özelliklerin hepsi sende yoktur belki ama en azından birini bile bulunduruyorsan işte o zaman çok şanslısın demektir.

Stil Sahibi Olmak
Giyim tarzınız beraber olduğunuz kadına da yansır. Desenli bir gömlekle doğru kravatı eşleştirmeyi bilen bir erkek, partnerinin iyi giyinip giyinmediğini de bilir. Terzinizi ve kuru temizleyicinizi sık sık ziyaret edin ve kaşmir, süet, pima pamuğu ve ince fitilli kadife gibi kaliteli kumaşların peşine düşün.

Yakışıklılık
Çekicilik bilimi bu konuda simetrinin önemine dikkat çekiyor. Kültürel çeşitlilik çalışmalarındaki kadınlar da geniş çeneli, çıkık elmacık kemikli ve büyük gözlü erkekleri en çekici erkekler olarak nitelendirdi. Görünüşünüzü iyileştirmenin en iyi yolu: Daha çok gülümseyin ve favorilerinizin eşit olduğundan emin olun.

Boy
Uzun, esmer ve yakışıklı olmak sizi bulunmaz Hint kumaşı yapmıyor. Kadınların yüzde 15’i partnerlerinden daha küçük olmanın hoşlarına gittiğini söyledi, ancak uzun olmak sırık gibi olmak anlamına gelmiyor. Sizden uzun olmadıkları sürece kendilerini rahat hissedecekler.

Kaslı Olmak
Kadınların sadece yüzde 13’ü kaslı bir vücudun önemli olduğunu söyledi. Kaslar rakiplerinizden kurtulmanıza yardım eder ve güçlü bir erkek olduğunuzu ona kanıtlar. Fakat genel görünümünüz biceps kaslarınızın boyutundan daha önemli.

Fit Olmak
Bununla beraber, kadınların yüzde 12’si, fit bir vücudun disiplinli ve otokontrolü olan bir erkeğin göstergesi olduğunu düşünüyor. Bu, ona her türlü durumda ayak uydurabileceğinizi gösteriyor. Tabii yatakta da.

SEKS & İLİŞKİLER

Erkekler neden orgazm taklidi yapar?

Umut Doğan Yıldız

-

Erkek cinselliğiyle ilgili doğru bilinen yanlışları sizler için ortaya koymaya devam ediyoruz. Erkekler orgazm taklidi yapmaz sanıyor olabilirsiniz ama bu doğru değil.

EFSANE: Erkekler orgazm taklidi yapmaz.

Erkekler orgazm olduklarında boşalırken meni salgılıyorlar. Yani orgazm olduklarına dair gözle görülür bir kanıt mevcut. Amerika’da yapılan bir araştırmada neredeyse kadınların yarısının, erkeklerinde çeyreğinin orgazm taklidi yaptığı gösteriliyor.

Erkekler neden orgazm taklidi yapar?

Araştırmaya katılan erkeklere ‘neden?’ olduğu sorulunca, çoğunlukla elde edilen cevaplar şunlar; partnerini üzmemek, partnerini tatmin etmek (kadınların orgazm olması daha uzun sürdüğü için), seksin sona ermesini istemek, orgazm olmanın ‘hoş bir şey’ olmadığını düşünmek… Bu konuda oldukça yaratıcı olanlar da yok değil. Köpek (doggy) pozisyonunda seks sırasında tüküren, partneri neler olup bittiğini görmeden hızlıca prezervatifi çıkarıp çöpe atanlar, partneri yüzünü görmesin diye (muhtemelen orgazm mimiklerinde başarısız) asla misyoner pozisyonunda seks yapmayanlar ya da kadınlarında sıkça başvurduğu yöntem olan orgazm sesi çıkaranlar… Tüm bunlar yerine partnerinizle konuşmayı deneseniz,  sizce de her şey daha kolay olmayacak mı beyler?

EFSANE: Erkekler sekse asla ‘hayır’ demez.

Uzun bir süre erkeklerin yedi saniyede bir seks düşündüğü iddiasıyla yaşadık. Ki daha sonra bunun herhangi bir kaynağa dayandırılmadan sadece bir kitabın tanıtımı için ortaya atılan bir teori olduğu okumuştum bir yerde. İlginçtir ki bu ‘teori’ o kadar çok sevildi ki, erkekler uzun bir süre bunu yük olarak omuzlarında ya da bir zafer kupası kaldırırmışçasına ellerde taşıdı.

Erkekler ne sıklıkta seks yapıyor?

Kinsey Institute’un araştırmasına katılanların yüzde 54’ü gün içinde birkaç kez, yüzde 43’ü haftada ya da ayda birkaç kez olduğunu söylerken, geri kalan yüzde 4’lük dilim ayda bir kereden az olduğunu söylemiş. Buna karşılık olarak araştırmaya katılan kadınları yüzde 19’u günde birçok zaman, yüzde 67’si haftada ya da ayda birkaç kez, %14’ü ise ayda bir kereden az olarak cevaplamış. Başka bir kaynaktan okuduğumuz gerçekler ise, erkeklerin günde 29 kez uykuyu, 25 kez ise yemeği düşündüğü, kadınların ise bu sayıların 15 ve 13 olduğu belirtiliyor. Kadın ve erkek düşünce sistemi oldukça farklı çalışıyor, bu arada büyük bir boşluk yaratsa da, erkeklerin seks sürekli seks düşündüğü miti diğer bir yanlış anlaşılmaya da yol açıyor; erkekler için her zaman bir anlamı vardır. Bundan kasıt ne olabilir? “Eğer bir kadın sekse ‘hayır’ diyorsa, gerçekten ‘hayır’ olmalı ama bir erkek söz konusu olduğunda bu ‘hayır’ her zaman ‘evet’e dönüşür. Eğer böyle bir düşünceye sahipsen, tekrar bir gözden geçirmenizi öneririz. Etrafında sürekli seksten bahseden erkekler olabilir fakat onların da ‘dur’ butonları bulunuyor. Sevgilin ya da eşin bu gece sevişmek istemediğini söylediğinde, hemen ‘artık beni çekici bulmuyor mu?’ gibi düşünceleri aklının derinliklerine atıp, ‘acaba bir sıkıntısı mı var?’ gibi daha iyimser sorulara başvurabilirsin. Stres ve tükenmişlik tam bir libido katili!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Cinsel içerikli mesajlar hakkında gerçekler!

Umut Doğan Yıldız

-

Cinsel içerikli mesajlar hakkında gerçekleri ortaya koyuyoruz. “Baştan çıkarıcı mı? Yoksa gerçekten aptalca mı?

Drexel Üniversitesi’nin internet üzerinden yaptığı bir araştırma, Amerikalıların yüzde 88’inin cinsel içerikli mesajlar attığını ortaya çıkarmış. Cinsellik Uzmanı Robert Weiss, bu tarz mesajların gizli doğası gereği duygusal yakınlık sağladığını ve bu yüzden çift terapilerinde tavsiye edilen bir taktik olduğunu söylüyor.

Cinsel içerikli fotoğraf mı yoksa mesaj mı?

Fotoğraf ve mesaj birbirinden çok farklı şeyler (yukarıdaki araştırma bu ayrımı düzgün yapmamış). Araştırmanın sonucuna göre, eğer gönderdiğiniz fotoğraf üçüncü bir kişiye gösterilirse bu, fotoğrafını en az üç kişinin daha göreceği anlamına geliyormuş.

Çıplak fotoğraflar internete sızmasın

Bizim tavsiyemiz, birkaç seksi mesajla ona ne kadar çekici olduğunu göstermeniz. Atacağınız “Bu akşam seni çıplak görmek için sabırsızlanıyorum” gibi bir mesaj, çıplak fotoğrafınızı göndermenizden çok daha az riskli. Tabii en iyisi sadece onun anlayacağı şekilde mesajlar atmanız veya emoji kullanmanız.

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Mesai saatlerinde flört!

Umut Doğan Yıldız

-

Bir online tanışma uygulamasına göre, İstanbul’da beyaz yakalı çalışanlar, mesai saatlerinde flört etmekten çekinmiyor!

Bu çalışanların yoğunlukta olduğu semtler arasında mesai saatlerinde online flörtte en şanslı olunan semt Nişantaşı. 

Yaşadığımız çağa tanışma uygulamalarının damgasını vurduğu bir gerçek. Hatta bazılarımızın hayatı sağa ya da sola kaydırmakla, belki de birkaç defadan fazla görüşmeyeceğimiz kişilerle konuşarak geçebiliyor.  Bu uygulamalardan biri de, İstanbul’un iş merkezlerinin yoğunlukta olduğu semtlerinde çalışanların online flörtte en şanslı oldukları yerleri açıkladı. Uygulamanın hafta içi mesai saatlerinde kullanımına göre, kullanıcılarının en çok “Crush” olduğu, yani karşılıklı birbirlerini beğendiği semt Nişantaşı oldu. Nişantaşı’nı sırasıyla Taksim, Levent ve Mecidiyeköy takip ediyor. Bu uygulamaların en yoğun kullanıldığı saatler de öğle arası ve işten çıkış saatleri olan 18.00 ile 18.30 arası.

Online flört açısından şanslı olunan semtler sırasıyla şöyle:

– Nişantaşı

– Taksim Şişhane

– Levent

– Mecidiyeköy

– Gayrettepe

– Ümraniye

– Batı Ataşehir

– Etiler

– Maslak Plazalar

Devamı

Popüler