Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

EN İYİ 5 FİZİKSEL ÖZELLİK

Umut Doğan Yıldız

-

En iyi beş fiziksel özelliklerin hepsi sende yoktur belki ama en azından birini bile bulunduruyorsan işte o zaman çok şanslısın demektir.

Stil Sahibi Olmak
Giyim tarzınız beraber olduğunuz kadına da yansır. Desenli bir gömlekle doğru kravatı eşleştirmeyi bilen bir erkek, partnerinin iyi giyinip giyinmediğini de bilir. Terzinizi ve kuru temizleyicinizi sık sık ziyaret edin ve kaşmir, süet, pima pamuğu ve ince fitilli kadife gibi kaliteli kumaşların peşine düşün.

Yakışıklılık
Çekicilik bilimi bu konuda simetrinin önemine dikkat çekiyor. Kültürel çeşitlilik çalışmalarındaki kadınlar da geniş çeneli, çıkık elmacık kemikli ve büyük gözlü erkekleri en çekici erkekler olarak nitelendirdi. Görünüşünüzü iyileştirmenin en iyi yolu: Daha çok gülümseyin ve favorilerinizin eşit olduğundan emin olun.

Boy
Uzun, esmer ve yakışıklı olmak sizi bulunmaz Hint kumaşı yapmıyor. Kadınların yüzde 15’i partnerlerinden daha küçük olmanın hoşlarına gittiğini söyledi, ancak uzun olmak sırık gibi olmak anlamına gelmiyor. Sizden uzun olmadıkları sürece kendilerini rahat hissedecekler.

Kaslı Olmak
Kadınların sadece yüzde 13’ü kaslı bir vücudun önemli olduğunu söyledi. Kaslar rakiplerinizden kurtulmanıza yardım eder ve güçlü bir erkek olduğunuzu ona kanıtlar. Fakat genel görünümünüz biceps kaslarınızın boyutundan daha önemli.

Fit Olmak
Bununla beraber, kadınların yüzde 12’si, fit bir vücudun disiplinli ve otokontrolü olan bir erkeğin göstergesi olduğunu düşünüyor. Bu, ona her türlü durumda ayak uydurabileceğinizi gösteriyor. Tabii yatakta da.

SEKS & İLİŞKİLER

EN İYİ 5 KİŞİLİK ÖZELLİĞİ!

Umut Doğan Yıldız

-

Erkekler kadınların tam olarak ne düşündüklerini belki de asla bilemeyecekler, fakat onları biraz olsun anlayabilmenin yolları var. İşte, kadınların erkeklerde aradığı 5 kişilik özelliği.

 

Varoluştan bu yana erkekleri zorlayan pek az soru karşı cinsin düşüncelerini neyin motive ettiğini çözmek kadar kafa karıştırıcı olmuştur. Bu konuyu ele almaya çalışan binlerce kitaba, şiire, denemeye ve korkunç romantik komedilere rağmen, erkekler kadınların gizemlerini çözmek konusunda pek fazla ilerleme kaydedemediler.

Ancak erkeklerin partnerlerinin beyninde olup bitenleri asla anlayamayacak olmaları, bu konuda daha iyi bir fikir sahibi olamayacakları anlamına gelmez. Evet, her kadın farklıdır, ancak neredeyse tüm kadınların erkeklerde olmasını istediği belli karakter özellikleri vardır. Çoğu kadının sadık, nazik ve yatakta iyi olan bir erkek (tabii ki) istediğini biliyoruz. Peki başka?

1- Mizah Anlayışı

Anketimize katılan kadınların yüzde 77’sine göre, bu dünyanın stresine karşı gülmeyi bilebilmek olmazsa olmaz bir özellik. Eğer onları da güldürebilirseniz ekstra puan kazanacaksınız. Mizah anlayışınız, kadınlara hayatın size getirdiği tüm zorluklara gülüp geçebildiğinizi gösteriyor.

2- Zekâ

Dünyayı anlayan, ilginç bir erkek, kadınların yüzde 55’inin çevresine gururla tanıştırabileceği bir erkektir. Sorunları çözebilen erkekler kadınları daha güvende hissettirir ve kendilerini her zaman geliştiren erkekler de hiçbir zaman sıkıcı olmazlar.

3- Tutku

Kadınların yüzde 46’sı tutkulu hareketlerden hoşlanıyor, çünkü erkeklerden bunu görmeye alışkın değiller. Bir konuda tutkulu olun: Empresyonist sanat, dağcılık, barbekü ya da çevrecilik. Bu, kendinizden başka ve çok daha öte bir şeyi umursadığınızın kanıtıdır.

4- Kendine Güven

Kadınların yüzde 41’i, kendine güvenen erkeklerin beraber olduğu kadını da güvende hissettireceğini düşünüyor. Tuhaf durumlarla ya da insanlarla başa çıkabiliyorsanız, hayatınızdaki kadına korkması için hiçbir sebebin olmadığını gösteriyorsunuz demektir.

5- Cömertlik

Bu özellik kadınların yüzde 38’i için oldukça önemli. Ancak cömertlik sadece 4 yıldızlı restoranlarda yemek yemek anlamına gelmiyor. Zamanınızı ayırmanız ve onu yeterince dinlemeniz de gerekiyor.

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

KADINLARA GÖRE EN İYİ 5 KARAKTER ÖZELLİĞİ

Umut Doğan Yıldız

-

Men’s Health kadınlara sordu: İdeal erkekteki karakter özellikleri nasıl olmalı?

1- Sadakat

10 kadından en az 8’i (ya da yüzde 84’ü), “bana sadık olmalı” seçeneğini seksi buldukları özellikler arasında ilk 10’a koydu. Partneriniz, sizin, onun bu dünyadaki en seksi kadın olduğunu düşündüğünüzden emin olmak istiyor (neyse ki siz de zaten böyle düşünüyorsunuz). Bu yüzden bunu ona sık sık ve yapabildiğiniz her şekilde hatırlatın.

2- Güvenilirlik

Artık biraz klişe olsa da, kadınlar bağlanmaktan korkmayan erkekler arıyorlar. 4 kadından 3’ü (yüzde 75) iş bitirici ve tamamlayıcı bir erkek istediklerini söylüyor. Ona giderken yolda durup yoğurt almayı hatırlamak gibi küçük bir ayrıntı bile ona sorumlu biri olduğunuzun ve bir ilişki istediğinizin sinyallerini veriyor.

3- İncelik

Genç kadınlar hâlâ kötü çocuklara ilgi duyuyor olabilirler, ancak kadınların yüzde 67’si kibarlıktan oldukça etkilendiklerini söylediler. Çünkü kibarlık güveni tetikler. Başka bir deyişle, eğer garsona kıza karşı nazik olursanız, partneriniz ona karşı da nazik olacağınızı düşünür. İyi bir çocuk olun.

4- Dürüstlük ve Erdem

Kadınların yüzde 66’sı, eğer doğruları söylemeye cesaretiniz varsa uzun vadede de iyi ve şefkatli bir partner olabileceğinize inanıyor. Ona en yakın arkadaşı hakkında gerçekten ne düşündüğünüzü söylemediğiniz sürece, iyi gidiyorsunuz.

5- Babacanlık

İyi bir baba olmak, iyi bir rol model olmakla ve sabırlı ve şefkatli olmakla alakalıdır. Bunlar da kadınların yüzde 51’inin partnerlerinde aradığı özellikler arasında yer alıyor. Babalıktan uzak mısınız? Ona küçük yeğenlerinizden ya da iş yerinde mentorluk yaptığınız yeni çocuktan bahsedin.

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

EN İYİ 5 PRATİK ÖZELLİK

Umut Doğan Yıldız

-

Kadınlar ne ister sorusunun cevabını merak ediyorsanız en iyi beş pratik özelliği  bilmeniz gerekiyor.

1.Dinlemek

Dikkatinizi verin. Kadınların yüzde 53’ü, partnerleri onları gerçekten dinlediğinde kendilerini daha iyi ve güvende hissettiklerini söyledi. Sihirli kelimeler mi? “Buradayım. Bana her şeyi anlatabilirsin.”

2.Romantik Olmak

Romantizm kadınların sağ beyinleri tarafından kontrol edilen ve daha az mantıklı tarafına hitap eder. Kadınların yüzde 45’i, ayaklarının yerden kesildiği hayaller kurduklarını söyledi. Romantizm cesaret ister, çünkü bir kadına olan arzunuzu gösterirken, daha yumuşak ve daha hassas yanlarınızı da ortaya çıkarırsınız.

3.Yatakta İyi Olmak

Tamam, bu biraz bariz bir özellik, ancak bunun yalnızca orgazmla alakalı olmadığını bilmelisiniz. Bir kadın kendisine yatakta harika hissettiren bir erkeğin ona her zaman iyi hissettireceğini bilir. (tabii harika orgazmların da bir zararı olmaz)

4.Yemek Yapmak, Temizlik Yapmak vb.

Kadınların yüzde 23’ü, harika bir kahvaltı ya da akşam yemeği hazırlamayı biliyorsanız, gönülleri fethedeceğinizi söylüyor.

5.Para Kazanma Potansiyeli

Ankete katılan kadınların 5’te 1’i, bir erkeğin kariyerinde elde ettiği başarıların onu seksi kıldığını söylüyor. Eğer bir yeteneğiniz varsa, hedefinize ulaştıysanız ve iş bitiriciyseniz, kadınlara iyi bir hayat standardı sağlayacağınızın güvencesini vermiş oluyorsunuz.

Devamı

Popüler