Bizi Takip Edin

FITNESS

En fit kadınlar: Wiktoria Ryczko

Umut Doğan Yıldız

-

 

Polonya’da doğan ve şu anda İrlanda’da yaşayan Wiktoria Ryczko, sosyal medyadaki videoları sayesinde ünlü oldu.

Wiktoria, spor salonunun içinde ve dışında, tutkuyla spora bağlı bir kişi. Paylaştığı videolarla başlarda kendi çapında bir sporcu olan Wiktoria Ryczko, zamanla instagramın keşfet kısmında yoğun bir şekilde yer edindi.

 

 

Wiktoria Ryczko kimdir?

Hayranlık uyandıran motivasyon videoları ve düzgün fiziğini paylaştığı fotoğrafların altına motivasyon cümleleri ve tavsiyeler yazıyor. Çoğunlukla hareket halinde olmasına rağmen, Wiktoria kendini yine de sağlıksız yiyecekler sakınıyor. 

Dışarda sağlıksız yemek yememek için daima hazırlıklı olduğunu ifade eden ünlü instagram fenomeni, fitnessçı kadın model Wiktoria Ryczko, sürekli yiyecek planlaması yaptığını ifade ediyor.

Aynı zamanda bir değişim insanı olan, before-after fotoğrafları ile de büyük dikkat çeken ünlü fitness model, diyetini yüksek miktarda yağsız protein, orta miktarda kompleks karbonhidrat ve kaliteli yağlarla oluşturuyor.

    

Wiktoria Ryczko tavsiyesi: Sizi neyin motive ettiğini, hedeflerinizi yüksek tuttuğunuzu bulun ve emellerinizi bir gerçeklik haline getirene kadar çalışın.

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Just a little booty triset. I do these exercises one after another without a break, 20 reps each and repeat the circuit 4 times. Really got the sweats going 💗 . @womensbest sale is still on until tomorrow with their stuff being reduced up to 50% so fab 💅🏻 they rarely do sales like this one so definitely get your hands on some stuff. I love the Concord grape amino energy for when I’m feeling a bit tired during my workout 🍑 . 1️⃣ Box squats 2️⃣ Reverse frog pumps (couldn’t come up with another name sorry x) 3️⃣ Three second pause box squats . Don’t forget to save the videos for later use! 💗 #womensbest #workout #sale #gains #booty

Wiktoria Ryczko (@wiktoriaryczko)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Excuse my awful morning face but wearing makeup is just a no no 🙌🏼 This mornings body update – feeling so much leaner than I did last time I put up a physiqey video. Ditched the scales so I’ve no idea how much I weigh but I can see my waist tightening up a little bit already which is always a plus. The gym situation hasn’t improved as I have been going 3 times a week (ish, which is PERFECT but I want to get back to attending the gym about 5/6 times like I used to) but my diet has cleaned up LOADS & water intake is pretty high and I can definitely see less bloating so that’s exciting 😊💜 Baby steps trying to get back into the swing of things – and thank you to everyone who took the time to message me after my last video. It’s okay to take time off, do what feels right for you and your body!! 🙌🏼 very exciting things coming my way ❤️ #Sunday #progress #happy #motivated

Wiktoria Ryczko (@wiktoriaryczko)’in paylaştığı bir gönderi ()

Continue Reading
Advertisement

FITNESS

Evde bulunması gereken spor ekipmanları

Umut Doğan Yıldız

-

Egzersiz yapabilmek için pahalı spor ekipmanlarına sahip olmanız gerektiğini düşünmeyin.

Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton, egzersize yeni başlayanlar için düşük, hatta sıfır maliyetli ekipmanları sıralıyor.

Egzersiz yaparken yeteri kadar sıvı almamız önemlidir. Eğer dışarıda yürüyüş veya başka bir egzersiz yapacaksan, yanında su bulundurmayı ihmal etme. Aynı şekilde evde egzersiz yaparken de yeterli miktarda su alımı büyük önem taşır.

Yoga matı

Uygun fiyat alternatifleriyle kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir yoga matı, ihtiyaç duyduğun anda bir egzersiz alanı yaratmanızı sağlar. Yoga matı kullanmak için yoga yapmak şart değil: Mat, şınav ve mekik hareketlerinin yanı sıra farklı mekanlarda yapacağınız egzersizler için temiz ve kaymaz bir zemin sağlar. Yoga matına alternatif olarak halı veya havlu da kullanabilirsiniz.

Dambıl

Dambıllar, dayanıklılık antrenmanlarının vazgeçilmezidir ve mükemmel sonuçlar verir. Dolayısıyla doğru ağırlıkta bir dambıl seçmek büyük önem taşır.

Örneğin daha hafif ancak iyi bir forma sahip dambıllar, ağır ve daha kötü formdaki dambıllara göre çok daha iyi sonuçlar verir.

Atlama ipi

Atlama ipiyle hem çok eğlenebilir hem de mükemmel bir kardiyo egzersizi yapabilirsiniz. Ayrıca atlama iplerini vücut esnekliğini artırmak için yapacağınız egzersizlerde de kullanabilirsiniz. Alternatif olarak herhangi bir iple de ilerleyebilirsiniz.

Direnç bandı

Direnç bandı; pratik, hafif ve kullanımı kolay bir ekipman. Direnç bandına alternatif olarak yumuşak bir ip veya rulo yapılmış bir havlu, basit egzersizlerde işe yarayabilir. Fitness için tasarlanmamış tüpleri veya lastikleri kullanmanızı ise önermem çünkü bunlar egzersiz sırasında koparak vücudunuza zarar verebilir.

Sağlık topu

Sağlık topuyla etkili üst ve alt vücut egzersizleri yapabilirsin. Bu toplar özellikle bir partnerle birlikte yapılan egzersizlerde oldukça işe yarıyor. Sağlık topuna alternatif olarak basketbol veya futbol topu kullanabilirsiniz.

Ayarlanabilir step tahtası

Egzersiz amaçlı step tahtaları az yer kaplar ve dairesel hareketlerde veya kardiyo egzersizlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Kaymaz yüzeyli, yüksekliği ayarlanabilir bir step seçmeye özen gösterin. Step tahtasına alternatif olarak sağlam bir ahşap kutu, sandık veya basamak kullanabilirsiniz.

Kronometre

İnterval antrenmanlarını doğru yapmak için mutlaka kronometre kullanmak gerekir. Ayrıca kronometre, egzersiz veya koşu süresi hakkında doğru bilgi verir ve kendinize karşı dürüst olmanızı sağlar. Bunun için kronometre özelliği bulunan bir cep telefonu da kullanabilirsiniz.

Motivasyon müziği

Müzik stresten arınmana ve kalan dakikalara odaklanmak yerine egzersizin tadını çıkarmanıza yardımcı olur.

Devamı

FITNESS

Basketbol İçin Antrenman Programı 1

Umut Doğan Yıldız

-

Basketbol antrenmanları için güçlendirici ve kondisyon artırıcı egzersiz programı serisi hazırladık.

Personal Trainer / Master Trainer Can Bayık, basketbol oynarken performansınızı en üst seviyeye çıkarmak ve sizi sakatlıklardan korumak için Men’s Health takipçilerine özel 4 haftalık bir antrenman programı hazırladı. Uygulamanız gereken bu antrenmanın ikinci programını videoda görebilirsiniz. Bu antrenman programı toplamda 3 set sürüyor ve 4 hareketten oluşuyor. Antrenör Can Bayık, hareketleri 45 saniye uygulamanızı ve aralarda 15 saniye dinlenmenizi öneriyor. Tekrar başa döndüğünüzde aralarda 1 dk dinlenmeyi de unutmayın. 

Bu videoda göreceğiniz başlıca hareketler Around The World, Core Bag Reverse Lunge, Dumbbell Lateral Raise, Front Raise, Montain Climber’dan oluşuyor.

Devamı

FITNESS

Omuzlarınızı ateşyelecek 4 hareketlik dumbbell antrenmanı

-

Editör :

Vücudunuzu dumbbelllardan güç alarak dönüştürün.

Dumbbell, en yaygın kullanılan fitness ekipmanı olabilir. Fakat bu kadar yaygın olması, dumbbell antrenmanlarının sıkıcı olmasını gerektirmiyor.

Bu antrenmanda, antrenör Alexia Clark curl ve press gibi klasik hareketleri küçük numaralarla modifiye ederek, merkez bölge ve omuz dayanıklılığını geliştirmeyi, dolayısıyla da üst gövdenizi şekillendirmeyi hedefliyor.

 

Dumbbell row hareketi sırtınızı ve omuzlarınızı hedeflerken, merkez bölgenizi de çalıştıracak. Sonraki hareketle birlikte omuzlarınız, ağırlığı göğüs seviyesinde tutmak için yer çekimine meydan okurken, özellikle ön ve yan omuz kaslarınız ekstradan çalışacak.

Dumbbell single-arm split-stance rows and presses hareketi ile 2 klasik üst gövde hareketini tek bir kalemde yapacak ve metabolizmanızı ateşleyeceksiniz.

Dumbbell circle press, triceps kaslarınızın desteği olmaksızın omuzlarınıza ekstra yük bindirecek. Ayrıca biceps kaslarınızı da çalıştıracaksınız. Özetle, hem biceps hem de omuz kaslarınız cayır cayır yanacak.

 

Talimatlar: Aşağıda yer alan hareketleri sırası ile 40’ar saniye yapın. Her bir hareketin arasında 20 saniye dinlenin.

  1. Dumbbell row reach
  2. Dumbbell 2-hand position pull
  3. Dumbbell single-arm split-stance row and press
  4. Dumbbell circle press

Bu, 1 turdur. Toplamda 3-5 tur yapın.

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com