Bizi Takip Edin

FITNESS

En fit kadınlar: Jennifer Widerstrom

Umut Doğan Yıldız

-

 

En fit kadınlar dosyasının bugünkü konuğu ABD’li fitnessçı Jennifer Widerstrom.

Jen Widerstrom kimdir?

Jennifer Widerstrom  24 Ağustos 1982 (36 yıl yaşında) ABD doğumlu kadın fitnessçı, kişisel antrenör.

Eğlenceli, komik videolar yayınlayan ve takipçilerini motive etmek için yaratılmış olan Widerstrom, fitness dünyasının tanınan isimlerinden.

Sevdikleri, spor hayatı, eğlence dünyası gibi pek çok alanda paylaşım yapmayı seven Jennifer Widerstrom’un instagram hesabında 275 binden fazla takipçisi var.

Eğlenceli ve motive edici paylaşımlarıyla öne çıkan ünlü fitness fenomeni, güzelliğiyle de ayrıca hayranlarının dikkatini çekiyor.

 

      

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

This was a good one!!! 🏋️‍♀️💦💦 Every Minute On the Minute: Do ONE snatch (adding 10 pounds each time) until you can’t do it anymore… ME—> 125# THEN, switch over to cleans at your last snatch weight (once again just ONE rep adding 10 pounds every minute) till you can’t do it anymore… ME—> 180# FINALLY, switch to deadlifts at the weight you ended your cleans on completing ONE rep every minute (adding 10 pounds each minute just like before) until you can’t do it anymore… ME—> 245# 💁‍♀️Special appearances by @madonnashero @hanknation, #Kleo da queen & my favorite jams from the 90’s . @crossfitcolfaxdenver #crossfit #snatch #cleans #deadlift #swollmates

jenwiderstrom (@jenwiderstrom)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

WELL NOW I’M AWAKE! Spent bright and early this morning pairing 3 min ice baths with sauna sessions @LairdHamiltonsurf style. 🌊☀️ Not only did we log this craziness but @truecorehealth also led us through breath work and my boy @the_acufunkurist taught us practical gems for mobility stability that are often lost in many programs. SUCH. GOOD. STUFF. . KEEP LEARNING. KEEP CHALLENGING YOUR MENTAL BOUNDARIES. ALWAYS PACK A SET OF DRY CLOTHES. 🙏🏻❤️ Thank you to both incredible coaches and to everyone that attended— our little tribe kept me in it & gave me strength. . Sign up for a workshop here👉 truecorehealth.com/workshops

jenwiderstrom (@jenwiderstrom)’in paylaştığı bir gönderi ()

FITNESS

Ağırlık çalışmak anksiyeteyi önler

Umut Doğan Yıldız

-

 Bilime göre, ağırlık kaldırmak anksiyetenin yenilmesinde doktorunuzun alışıldık buyruklarından çok daha etkili.

Anksiyete hastalığıyla savaşan çoğu insandan yalnızca ufak bir kısmı tedavi görüyor. Bu, can sıkıcı bir istatistik. The Mental Health Foundation, özellikle erkekler arasında, problemlerimiz hakkında konuşmamızı zorlaştıran günümüzün dar görüşlü kültürünü suçluyor. Bu kültür değişiyor ancak ilerleme yavaş gidiyor.

Neyse ki, Sports Medicine’da yayımlanan araştırmaya göre, henüz içini dökmeyenler için alternatif bir tedavi var ve bu tedaviyi yerel spor salonunuzda bulabilirsiniz. Bilim insanları, ister dairesel antrenman olsun ister göğüs antrenmanı, direnç antrenmanlarının zihinsel sağlığınızı geliştireceğini keşfetti. Egzersizin modunuzu yükseltmesi yeni bir konsept değil ve yalnızca günü kötü geçen insanlar için de olumlu bir reçete yerini tutuyor. Ancak araştırmayla ilgili en vurucu nokta, anksiyete veya depresyonla savaşıyorsanız, elinizde dambılla geçirdiğiniz sürenin psikoterapi gibi tıbbi tedavilerden daha etkili olduğunu önermesidir. Araştırma uzun zamandır aerobik egzersize odaklanmıştı ancak bu, ağır demirleri kaldırmanın bilişsel yararlarına ışık tutan ilk çalışmaydı. Ayrıca etkileri de antrenman sonrası hacminiz gibi kaybolmuyor. Ayrıca araştırmacılar, direnç antrenmanını beynin farklı bölgelerini bağlayan ve aralarında sinyalleri aktaran beyaz maddedeki küçülmenin azalmasıyla ilişkilendirdi. Sinir liflerinden oluşan bu ağda, siz yaşlandıkça delikler ve lezyonlar görülebilir, bunlar da Alzheimer gibi dejeneratif kondisyonlara yol açabilir. Ancak haftada iki kez ağırlık kaldırmak, zihinsel sağlığınızı hem şimdi hem de gelecek yıllarda koruyarak bu süreci kısaltabilir. Kısacası, bacak günü kulağa sıkıcı geliyorsa bir kez daha düşünmenin zamanıdır.

 

Devamı

FITNESS

Fit kadınlar: Hannah Stocking

Umut Doğan Yıldız

-

En fit kadınlar dosyasının bugünkü konuğu: Hannah Stocking

      

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Teaching Lele how to play volleyball 💪😤 @lelepons @julissa_prado

Hannah Stocking (@hannahstocking)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Me trying to face my problems head on 😤🇬🇷 (tag a swimmer good or bad)

Hannah Stocking (@hannahstocking)’in paylaştığı bir gönderi ()

Devamı

FITNESS

Spinning antrenmanı

Umut Doğan Yıldız

-

BMX sürüşünün faydalarını iç mekânlara taşıyın. Londra’daki spor salonu 1Rebel’dan fitness antrenörü Pierre Pozzuto’nun spinning antrenmanı için statik bisiklete atlayın.

i/ Sprint combo

Hafif dirençteki bisiklette dambılları tutun. 30 sn yumruk atın, 30sn sprint atın. 30sn dinlenin ve tekrarlayın.

  

ii/ Ups and downs

Orta direnç. Ayakta 20sn tepe tırmanışı yapın. Oturun ve maksimumda 10sn sürün. 30sn dinlenin. Tekrarlayın.

iii/ Shoulder split

Ağırlıklarla yavaşça sürün. Bir kolu yukarı kaldırın, diğeriyle ileri uzanın. Kolları değiştirin, 60sn boyunca tekrarlayın.

 

Devamı

Popüler