Bizi Takip Edin

SPOR

Eksi 67 derecede 50 kilometre koşu

Umut Doğan Yıldız

-

Video yükleniyor

 

Moldovalı koşucu Dmitri Voloşin hava sıcaklığının eksi 67 dereceye kadar indiği Sibiryada 50 kilometre koştu.

Aslen Moldova’lı olan Dmitri Voloşin adlı sporcu, Rusya’nın Yakutistan Özerk Cumhuriyetinde eksi 67 derece soğuğa meydan okuyarak 50 kilometro koştu.

Voloşin: Nefes almak çok zordu

Bitiş çizgisini geçen Voloşin, yaptığı açıklamada “Spor kariyerimde yaşadığım en zor anlardı. Uzay yürüyüşüne benzeyen bu koşuda nefes almak oldukça zordu, taktığım maske bile buzla kaplandı, sizi bu hava şartlarında hiçbir ekipman koruyamaz” açıklamasında bulundu.

Soğuk havada koşma rekoru kırdı

Koşu organizatörleri, koşunun başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından, koşunun hiçbir şekilde soğuk için üretilen bir ekipman giymediği ve buna rağmen bu aşırı düşük soğukta ilk koşu rekorunu kırdığını söylediler.

Dünyanın en soğuk ülkesi, dünyanın en soğuk bölgesi

Yakutistan’nın Oymyakon Bölgesi, 80 yıl önce ulaştığı -71.2 derece soğukla dünyanın en soğuk noktası olarak tarihe geçmişti.

Continue Reading
Advertisement

SPOR

Şampiyonlar Ligi’nde son 16 tur

Umut Doğan Yıldız

-

Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki bir numaralı turnuvasında bugün ve yarın yapılacak 4 karşılaşmayla son 16 turu ilk ayağı tamamlanacak.

19 Şubat:

Olympique Lyon (Fransa) – Barcelona (İspanya)

Liverpool (İngiltere) – Bayern Münih (Almanya)

20 Şubat:

Atletico Madrid (İspanya) – Juventus (İtalya)

Schalke 04 (Almanya) – Manchester City (İngiltere)

Devamı

SPOR

UEFA Avrupa Ligi’nde rövanşlar ne zaman?

Umut Doğan Yıldız

-

UEFA Avrupa Ligi’nde son 32 turu rövanşı 20 Şubat Çarşamba ve 21 Şubat Perşembe günü oynanacak.

UEFA Avrupa Ligi son 32 turu rövanşında 20 Şubat Çarşamba ve 21 Şubat Perşembe günü 16 maç yapılacak.

Kupada rövanş maçlarının programı şu şekilde:

20 Şubat Çarşamba

20.00 Sevilla (İspanya)-Lazio (İtalya)

21 Şubat Perşembe:

20.55 Arsenal (İngiltere)-BATE (Belarus)

20.55 Dinamo Zagreb (Hırvatistan)-Viktoria Plzen (Çekya)

20.55 Eintracht Frankfurt (Almanya)-Shakhtar Donetsk (Ukrayna)

20.55 Napoli (İtalya)-Zürih (İsviçre)

20.55 Salzburg (Avusturya)-Club Brugge (Belçika)

20.55 Villarreal (İspanya)-Sporting Lizbon (Portekiz)

20.55 Valencia (İspanya)-Celtic (İskoçya)

20.55 Zenit (Rusya)-Fenerbahçe

23.00 Dinamo Kiev (Ukrayna)-Olympiakos (Yunanistan)

23.00 Real Betis (İspanya)-Rennes (Fransa)

23.00 Bayer Leverkusen (Almanya)-Krasnodar (Rusya)

23.00 Genk (Belçika)-Slavia Prag (Çekya)

23.00 Inter (İtalya)-Rapid Wien (Avusturya)

23.00 Benfica (Portekiz)-Galatasaray

23.00 Chelsea (İngiltere)-Malmö (İsveç)

Devamı

SPOR

19 Şubat Salı TV’de hangi maçlar var?

Umut Doğan Yıldız

-

Bugün 19 Şubat Salı. İşte bugünün maçları ve spor programları.

11:00 beIN Sports Haber – beIN Manşet

11:00 A Spor – Spor Ajansı

11:00 TRT Spor – Spor Manşet

15:00 A Spor – Spor Gündemi

21:00 A Spor – 90’A

23:00 beIN Sports 1 – Liverpool – Bayern Münih (CANLI)

23:00 beIN Sports 2 – Lyon – Barcelona (CANLI)

Devamı

Popüler