Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

DÜNYANIN İLK İKLİM TEMALI AKVARYUMU TUZLA’DA AÇILDI

-

 

İstanbul’un 88 metrelik en uzun su altı tüneline sahip akvaryumu ViaSea Akvaryum, 12 binden fazla su altı canlısıyla kapılarını açtı.

viasea

İstanbul’un en uzun su altı tüneline sahip akvaryumu ‘ViaSea’ kapılarını açtı

viasea 2

Dünyanın ilk ve tek 5 fonksiyonlu marinası Viaport Marina, eğlencenin tanımını değiştiren özelliklerine bir yenisini daha ekledi.

17 Haziran’da kapılarını ziyaretçilere açan ViaSea Akvaryum, Türkiye’de daha önce görülmemiş birçok farklı su altı canlısını ziyaretçileriyle buluşturdu.

viasea 3

Misafirlerin büyük beğenisini kazanan ViaSea Akvaryum’da en çok ilgi, insanlarla oynadığı oyunlarla bilinen ‘Napolyon’ balığına oldu. Kendisini görmeye gelen ziyaretçilerine yaptığı hareketlerle ilgiyi üzerinde toplayan ‘Napolyon’ balığı ismini Napolyon Bonapart’ın şapkasına benzeyen baş yapısından alıyor.

viasea 4

İstanbul Boğazı’nın tarihi dokusunu canlandıran 88 metreyle İstanbul’un en uzun su altı tüneliyle dünyanın birbirinden farklı iklim kuşaklarından gelen 12 bin su altı canlısını, özel olarak hazırlanmış 47 farklı sergi alanlarında ziyaretçileriyle buluşturan ViaSea Akvaryum bir ilke imza atarak ‘soğuk’, ‘ılıman’ ve ‘tropik’ kuşaklardan oluşan iklim temalarını, dünyada ilk defa bir arada sunuyor.

viasea 5

Amerika’dan Asya’ya, Avrupa’dan Afrika’ya kadar geniş bir iklim yelpazesine sahip olan ‘ViaSea Akvaryum’da; Amazon Nehri’nin 3 metrelik boyuyla en büyük balığı ‘Arapaima’dan, Akdeniz’in nesli tükenmekte olan ‘Orfoz’a, dünyanın en büyük tatlı su balığı olan Kuzey Avrupa ‘Mersin Balığı’ndan Güney Asya’nın dev vatozlarına kadar birçok canlı türünü görmek mümkün…

viasea 6

5 milyon 210 bin litrelik su kapasitesi ve her canlı türü için kendi doğasına uygun olarak tasarlanmış tematik doğal yaşam alanlarıyla ilklere imza atan ‘ViaSea Akvaryum’, Türkiye’de daha önce hiç görülmeyen birçok canlı türünü bünyesinde barındırıyor.

viasea 7

88 metrelik su altı tüneliyle İstanbul’un en uzun su altı akvaryum tüneline sahip olan ‘ViaSea Akvaryum’ Türkiye’de daha önce görülmeyen endemik türlere de ev sahipliği yapıyor.

Kuzey Amerika’nın soğuk sularından Türkiye’ye ilk defa getirilen Wolf Eel (Kurt Yılan Balığı) görünüşüyle olduğu kadar, beslenme tarzıyla da dikkat çekiyor. Başta deniz kestaneleri olmak üzere kabuklu deniz canlılarını avlamasıyla ünlü Wolf Eel balığı, 2.5 metreye kadar uzanan kuyruğu ve kurt şeklindeki vücut yapısıyla ilgi çekiyor.

viasea 8

Türler için özel hazırlanmış konseptleriyle de dikkat çeken ‘ViaSea Akvaryum’, dünyanın ilk ‘iklim temalı’ akvaryumu olma özelliğine sahip. Soğuk, ılıman ve tropik kuşaklardan oluşan iklim temalarıyla birçok türü bir arada görme imkanı sunan ‘ViaSea Akvaryum’; özel workshop salonlarıyla da meraklılarına deneyim ve eğitim fırsatları sunuyor.

Bünyesinde Türkiye’nin en büyük akvaryum rehabilitasyon merkezini barıdıran ‘ViaSea Akvaryum’, doğada zarar görmüş tüm su altı canlı türlerini güvenilir şekilde rehabilite ederek kendi dünyalarına dönmelerini sağlıyor.

viasea 9

Su altı dünyasını öğrenmek ve büyüsüne dahil olmak isteyen 7’den 70’e herkese hitap eden ‘ViaSea Akvaryum’, birbirinden farklı deneyim ve uygulamalarıyla da dikkat çekiyor.

ViaSea; ziyaretçilerine balık beslemeden akvaryumun yönetildiği teknik kısmı keşfetmeye kadar farklı birçok deneyimi yaşama fırsatı sunuyor.

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

ERKEK AKLI

Netflix’ten yeni diziler!

Umut Doğan Yıldız

-

Netflix, Brazil Comic Con 2018’de gelecek yapımlarından yepyeni fragmanlar paylaştı!

Netflix, 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Brazil Comic Con 2018 fuarında gelecek dönemde gösterime girecek yeni ve devam eden orijinal yapımlarından yepyeni duyurular paylaştı.

THE UMBRELLA ACADEMY

2019 yılının en ses getiren yapımlarından biri olmaya aday, yeni Netflix orijinal dizisi The Umbrella Academy’nin tanıtım fragmanı ve afişi paylaşıldı.

TRIPLE FRONTIER

Ben Affleck, Oscar Isaac,Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal başrolu paylaştığı, Mart ayındagösterime girecek Netflix orijinal yapımı Triple Frontier’in resmi fragmanıpaylaşıldı.

Devamı

ERKEK AKLI

Dünyanın en güzel kadını seçildi!

Umut Doğan Yıldız

-

Miss World 2018 Güzellik Yarışması’nın birincisi Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Çin’de düzenlenen Miss World 2018’in kazananı Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Uluslararası İşletme bölümünden mezun olan 26 yaşındaki genç kadın Vanessa Ponce de Leon, modellik ve sunuculuk da yapmakta.

Meksika’da gönüllü hizmet veren bir rehabilitasyon merkezinin yönetim kurulunda da görev alan dünya güzelinin sloganı ise “Hepimizin birbirine ihtiyacı var”.

Meksikalı güzelin birinci olduğu Miss World 2018 yarışmasında Beyaz Rusya, Fransa, İskoçya, Jamaika, Martinique, Meksika, Panama, Mauritius, Uganda, Nepal, Yeni Zelanda ve Tayland da ilk 12’ye kaldı.

Miss World’de Türkiye’yi temsil eden Miss Turkey 2018 birinci güzeli Şevval Şahin ise ilk 30 güzel arasına giremedi.

Devamı

Popüler