Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

Dünya rekortmeni sporcular!

SPOR

Dünya rekortmeni sporcular!

-

 

Sınırları aşan, ilham kaynağı olan rekortmen sporcuların ilginç ve eğlenceli rekorları karşınızda.

Nik Wallenda

Nik Wallenda, Büyük Kanyon’u karşıdan karşıya bir tel üzerinde geçen ilk kişi. Nik Wallend bu başarısıyla yetinmeyip daha sonra Chicago eyaletinde iki gökdelen arasında gözleri bağlı olarak yürüyüş yaptı ve bu yürüyüş güvenlik önlemlerinden yoksundu.
 

Dünya rekortmeni kürekçinin elleri

İngiliz kürekçi Alex Gregory, 2 kez Olimpiyat Altın madalya sahibi oldu. Twitter hesabında paylaştığı fotoğraflarla dikkat çeken kürekçi, elleri kürek çekmekten inanılmaz bir duruma gelen fotoğraflarıyla dikkat çekiyor. 965 km süren zorlu parkurda 11 dünya rekoru kırmanın ne demek olduğunu ellerinin fotoğrafını çekerek anlatan ünlü kürekçi Alex Gregory, zor şartlarda bir rekora imza attığını, bazen endişelendiğini ama hep mutlu olduğunu ifade ediyor.

10 saat boyunca plank pozisyonunda kalan rekortmen: George Hood

 

Orduda eski bir Deniz subayı olan George Hood, tam 10 saat boyunca ‘plank’ pozisyonunda kalarak bir rekora imza attı. 

Birinin kolu diğerinin ayağı yok

Ma Li and Zhai Xiaowei adlı balerinlerden birinin kolu diğerinin ise ayağı yok. İkisi bir arada birbirlerini tamamlayan dansçılar, imkansız diye bir şeyin olmadığını gösteriyorlar.

Kaya tırmanıcısı rekortmen: Alex Honnold

Kaliforniya’nın El Capitan dağı zirvesine güvenlik önlemi olmadan tırmanan, hatta ip bile kullanmayan Alex, yürekleri ağızlara getirmeye devam ediyor. Bu tırmanışa tam olarak bir buçuk yıl hazırlandığını ifade eden  Alex Honnold’ın hayatı belgesel olarak yayınlandı.

Dünyanın en güçlü çocuğu

Giuliano Stroe dünyanın en güçlü çocuğu olarak Guinness rekorlar kitabında yerini aldı. Daha 10 yaşındayken kitaba girmeyş başaran Stroe, bugün 12 yaşında. Daha 2 yaşında bir bebekken jimnastik sporu ile tanıştırılan Giuliano Stroe, geleceğin parlak sporcularından biri olmaya aday.

Buz mağarasında bacaklarını kaybetti ve Everest’e tırmandı: Mark Inglis

Mark Inglis, Yeni Zelanda’daki en yüksek zirvede bir buz mağarasında tuzağa düşerek bacaklarını kaybetti. Her iki bacağını da kaybettiğinde Mark, henüz 23 yaşındaydı. Ancak bu talihsiz kaza onu engelleyemedi ve 2006 yılında Everest’e tırmanan ilk ampute oldu.

76 yaşında maraton koşan kadın: Harriette Thompson

Harriette Thompson maraton koşan en yaşlı kadın olarak biliniyor. İlk olarak 50’li yaşlarla eşiyle birlikte kısa mesafe koşularına çıkan Harriette Thompson, bu sporu bir tutku haline getirdi. 76 yaşında maratonların vazgeçilmez isimlerinden olan ünlü isim, 94 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Continue Reading
Advertisement

SPOR

Yüzme Şampiyonası’nda Türkiye Rekoru Kırıldı

-

Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası’nın ikinci gününde milli sporcular 3 branşta final hakkı elde etti ve 3 Türkiye rekoru kırdı.

Macaristan’da düzenlenen Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası’nda milli sporcular 3 farklı branşta final hakkı elde edip, 3 de Türkiye rekoru kırdı.

Türkiye Yüzme Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de devam eden organizasyonda, Mert Ali Satır, Demirkan Demir, Aleyna Özkan ve Gizem Güvenç’ten oluşan 4×100 metre karışık bayrak takımının yanı sıra, 17-18 yaş 200 metre kelebekte Zehra Duru Bilgin, 15-16 yaş 200 metre kelebek de Defne Taçyıldız final yüzme hakkı kazandı.

Devamı

SPOR

Bu akşam TV’de hangi maçlar var?

-

Bu akşam TV’de hangi maçlar var? İşte bu akşamın maçları ve spor programları.

22 AĞUSTOS PERŞEMBE

11:00 A Spor – Spor Ajansı
11:00 TRT Spor – Spor Manşet
14:00 A Spor – Gün Ortası
14:00 TRT Spor – Spor Stüdyosu
15:00 TRT Spor – Gündem Futbol
15:00 beIN Sports Haber – Tüm Sporlar
15:00 A Spor – Transfer Hattı
16:00 TRT Spor – Transfer Günlüğü
17:00 A Spor – Spor Gündemi
17:30 TRT Spor – Spor Akşamı
18:00 beIN Sports 1 – beIN Manşet
18:30 TRT Spor – Spor Merkezi
21:00 A Spor – Futbol Gündemi
21:00 beIN Sports Haber – Sosyal Medya
21:00 TRT Spor – AEK – Trabzonspor (Canlı)
23:00 A Spor – Avrupa Ligi Özel
23:00 TRT Spor – Spor Artı

Devamı

SPOR

Güçlenmek için halat egzersizi

-

Halat egzersizi sizi hem güçlendirecek hem de kaslı bir vücuda sahip olmanızı sağlayacak.

Seated Drummer

Bağdaş kurarak oturun ve avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde halatların tutamaçlarını tutun. Kollarınızın birini aşağı ve diğerini yukarı hareket ettirirken karın kaslarınızı sıkın. Halatları çene hizanıza kadar kaldırın.

Battle Slam

Harekete low squat pozisyonunda, ayaklarınız omuzlarınızdan daha geniş olacak şekilde durarak başlayın. Tutamaçları tutun, avuç içleriniz birbirine baksın. Halatları omuzlarınızın üstüne kaldırın. Her iki halatı da aynı anda güçlü bir şekilde yere çarpın ve tekrar edin.

Her harekette karın kaslarınızı sıkın, belinizi korumak için dizlerini hafif bükülü tutun. Boyun ve omurga hizasını korumak için yere değil, iplerin bağlantı noktasına doğru ileri bakın. Halatları tutamacından hafifçe tutun, fazla sıkı tutmak yalnızca gereksiz yere enerji kaybettirecektir.

Lateral Whip

Ayaklarınız omuz genişliğinden biraz daha açık olacak şekilde, dizlerinizi bükerek ayakta durun. Avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde halatları tutun. Karın kaslarınızı kullanarak halatları yukarı ve sağa doğru sallayın. Hareketi sol tarafa doğru tekrar edin ve taraf değiştirerek devam edin.

SEVİYE ATLAYIN!

Her harekete 10 saniye interval ekleyerek zorluğu artırabilirsiniz. Ya da şunu deneyin: Standart dalga hareketini yapmak için squat pozisyonuna geçin, sağa ve sonra sola adım atın. Her adımdan sonra dalga hareketini yaparken bir squat yapın.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com