Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

DUDAKLAR ÇOK ŞEY ANLATIR

-

 

dudak

İlişki psikoterapisti Paula Hall, kadınların dudaklarının aslında zannettiğimizden ne kadar da fazla şey anlattığını açıklıyor.

Pek çok erkek hem duygusal hem cinsel sebeplerden ötürü kadınların dudaklarına ilgi duyarlar. Freud bu ilgiyi dudaklar ve vajina dudakları arasında, bilinç dışında kurulan bir bağ ile ilişkilendiriyor. Bazı uzmanlar ise öpüşürken birbirimizin tükürüğünden bir çeşit DNA okuması yaptığımızı iddia ediyorlar. Fakat yakın zamanda bir fikir diğerlerine nazaran bir adım öne çıkmış durumda. Journal of Sexual Medicine’ın yaptığı bir araştırmaya göre çıkıntılı bir üst dudağın, yüksek bir vajinal orgazm olasılığını işaret ettiği ortaya konmuş.

Araştırmada 258 kadına dudaklarına bakmaları ve üst dudaklarının kıvrımları hakkında konuşmaları ve sonrasında da orgazmik tecrübeleri hakkında konuşmaları istenmiş. Üst dudaklarının kıvrımlarını “çıkıntılı” olarak tanımlayan kadınların %95’i yalnızca penetrasyon ile orgazm olabildiklerini söylemişler. Yani başka bir deyişler klitoral ya da “değişik” orgazmlar değil de basbayağı “vajinal” orgazm yaşayabildiklerini söylemişler.

(Dürüst olmak gerekirse, kadınlar orgazma vajinalmiş, klitoralmiş ya da her ikisi birlikteymiş; çok da önemseyerek yaklaşmazlar, ya vardır ya yoktur. Orgazmı hissettiklere yere karşı duydukları bağlılık kadından kadına değişen bir şeydir. Fakat bazı kadınlar hem vajinal hem klitoral orgazmın çok “ilginç” olduğunu söylüyorlar. Çalışmalarınızı bu yöne doğru çevirebilirsiniz; bu da bir ipucu…)

Tabii ki eğer siz penetratif yani birleşmenin öne çıktığı bir cinsel anlayışa sahipseniz ve dayanıklılığınız yüksek ise, vajinal orgazma meyilli bir partner size daha uygun olabilir. Yani köfte dudaklı kadınlara bir kez daha ve bir kez daha bakın… Tabii ki tek ölçek de bu değil, bunu da unutmayın…

 

 

 

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler