Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

DÖVMELER NE SÖYLÜYOR?

-

 

Sevdiğimiz kadınların vücudunu süsleyen resimlere bayılıyoruz. Üstelik bedenlerini birer tabloya çeviren her bir mürekkep darbesi, ruh dünyaları ve seks hayatları hakkında bize sırlar veriyor. İşte size vücut dilini okumanızı sağlayacak en iyi rehber…

Zamanda donup kalanlar

Belli bir dönemi temsil eden dövmeler genelde pişmanlıkla son bulur. (Görünen dövmeler için pişmanlık iki katına çıkar.) Dövme zaman çizelgemize bakarak, hangi gruba girdiğini öğrenin.
1980
Grubumun hastasıyım
Siz 80’leri çoktan unutmuş olabilirsiniz ama onlar unutamaz. İşte arayacaklarınız: Çengelli iğne deseni, tükenmez kalemle çizilmiş gibi görünen müzik grubu isimleri ve “Yaşamayı seç” cümlesi. Tabii bunların yanı sıra riskli bir saç kesimi ve her müsait alanda boy gösteren piercing’ler de cabası.

1990
Kabile üyesi
Kabile sembolleri, aileleri birbirinden ayırmak için Fransızların ataları saydıkları Polinezyalılar arasında kullanılırdı. 1990’ların ünlüleri de kendi gruplarını belirlemek için bunları kullandı. Tıpkı Spice Girls ve Robbie Williams gibi.

2000
Asya’dan ilham
Kendi isminizi ya da hayat mottonuzu vücudunuzda taşımak ister miydiniz? Büyük ihtimalle hayır. Ancak nedense Çince harfler işin içine girince herkes kendini kolayca aforizmalar kitabına çevirebiliyor.

2010
Alıntılar, alıntılar
Şu ana kadar dile gelmiş her bir şarkı sözü ya da film repliği, artık bir iPhone uygulaması kadar uzağımızda. Yani, vücutlarımızı motivasyon verici bir “post-it” olarak kullanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler