Bizi Takip Edin

STİL & BAKIM

DOLABIMIZI NASIL DÜZENLEMELİYİZ?

-

 

Kabarık kazaklar ve kalın ceketlere sene boyunca ihtiyacımız olmayacak.dolap
Şu an kışın soğuk günlerinin içerisindeyiz. Fakat dolabı rahatlatmanın ve kalın kıyafetleri kaldırmanın vakti de çok uzak değil. Geçiş sürecinin vakitlice gerçekleştirmek ve dolaba yeni bir çehre getirmek için tavsiyelerimize göz atın.

Bir anda yapmaya karar verirseniz çok fazla iş, gereksiz zaman kaybı ve büyük bir dağınıklıkla karşı karşıya gelebilirsiniz. Fakat doğru hareketlerle, birkaç evrede düzeni sağlayabilirsiniz. İşte dolabı elden geçirmenizin 4 yolu.

1) Mevsime göre rotasyon

Mevsimler değişir, siz de mevsime uygun el altında olması gereken kıfayetlerinizi değiştirmelisiniz. Buzlar eriyince, siz de kış kıyafetlerinizi arkalara, hatta ufak bir depoya yerleştirebilirsiniz. Tabi mevsim anomalileri için birkaç süveter ve ceketi ortada bırakabilirsiniz. Üstünüze temkinlilik için birkaç şey bırakin ki, serin gün ve gecelerde sıkıntı çekmeyin. Havalar iyice sıcaklayınca, onları da arkalara kaydırabilirsiniz.

2) Temizlik

Süveter ve ceketlerden bahsederken şunu da unutmayalım: Kaldıracağınız kıyafetleri mutlaka temizleyip toparlayın. Eğer gereken kıyafetleri gereken zamanda kuru temizlemeye verirseniz, bir anda kıyafetleri topluca vermeyerek daha az para harcamış olursunuz. Kıyafetleri düzgün katlamak da hem formlarını koruyacak, hem de zamanı gelince rahat kullanmanızı sağlayacaktır.

3) Eskilerden kurtulun

Dürüst olun. Gerçekten de 4 tane beyaz polo tişörte ihtiyacınız var mı? Büyük ihtimalle ikisini hiç giymeyeceksiniz bile. (İpucu: cevap hayır) Doğru olan şu ki, dolabınızdaki fazlalıklardan vakitlice kurtulmalısınız. Çorap, iç çamaşırı ve tişörtlerinizi sık sık eleyin.

Ayrıca kendinize artık yakıştırmadığınız kıyafetlerden de kurtulabilirsiniz. Bir yıl daha tutmak istemeyebileceğiniz kıyafetler için bir ikinci insanın fikrine de ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğer bir kıyafet uzun süredir üstünüze olmuyorsa, itiraf etmek gerek ki hiç olmayacağı ihtimali de çok yüksek. İstemediğiniz şeyleri giyerek özgüveninizi zedelemeyin.

4) İleriyi düşünün

Ceketler ve takım elbiseler için seçkinizi düzenleyin. Sade ve sevdiğiniz kıyafetleri, favori elbiselerinizi ön taraflarda bırakın. Bir temizliğe mi ihtiyaçları var? Bu işi onlara ihtiyaç duymadan ayarlayabilirsiniz. Düğünlere giyebileceğiniz kıyafetleri, tam da düğünden önce temizlemekle uğraşmayın.

STİL & BAKIM

HILLSIDE BEACH CLUB’DA İYİ HİSSEDİN

-

Editör :

İlklerin öncüsü Hillside Beach Club, 6-12 Mayıs tarihleri arasında 6. kez gerçekleşecek klasikleşen İyi Hissetme Haftası “Feel Good Week” programını açıkladı. Bedeni dinlendirirken, ruhu besleyecek aktivite ve atölyelerle hazırlanmış bu hafta boyunca deniz ve güneşin tadını çıkaran misafirler, iyi hissettiren yepyeni deneyimler yaşama imkanı da bulacak.

Yenilikçi uygulamaları ile ilklerin öncüsü konumunu yıllardır koruyan Hillside Beach Club, (İyi Hissetme Haftası) “Feel Good Week” ile misafirlerine ilham verici keşifler yapmanın mümkün olduğu bir program hazırladı. Bu özel hafta boyunca heyecanla beklenen aktivitelerin yanında misafirler, birbirinden farklı ve yenilikçi atölyeler ile de tanışacak.

İyi hissettiren atölyeler: Soundala, Ajna Light, Kristal ve Nefes Terapisi…

Bu yıl 6-12 Mayıs tarihleri arasında altıncısı gerçekleşecek Feel Good Week, gün boyu farklı konularda atölye, konuşma ve aktivitelerle dolu bir program sunuyor.

Tibet kaseleri, şaman davulu gibi etnik enstrümanlar kullanılarak bedeni yeniden akort etmeyi amaçlayan Soundala Terapi, belirli bir frekansta verilen led ışıklar ile derin meditasyona geçmeyi sağlayan Ajna Light, doğru nefes almayı öğreterek derin rahatlama sağlayan Nefes ve Kristal Terapisi, yıldız haritası okumanın inceliklerinin konuşulacağı Astroloji Atölyesi Feel Good Week’e özel, bedeni pozitif enerji ile doluracak aktivitelerden sadece birkaçı… Üstelik Hillside Beach Club misafirlerinin, tüm bu atölyelerle bağlantılı bireysel seanslara da katılma imkanı bulunuyor. 

Dileyen misafirler yeni güne Hillside Beach Club’ın sesiz koyu Silent Beach’de yoga ve meditasyon ile başlayabilir ya da gün içinde yin yoganın rahatlatan ve gevşeten etkisi ile tanışabilirler. Güne tertemiz bir zihinle merhaba diyen misafirler, hafta boyunca alanında uzman yoga eğitmenlerinin derslerini de deneyimleme imkanı bulacak. Yoga tutkunlarının heyecanla beklediği teknede yoga ve günbatımı meditasyonu ile Silent Beach’de gerçekleşecek gece meditasyonu haftanın unutulmaz etkinliklerinden olacak.

Süper besin “microfarm” ve Juice Atölyesi ile içten dışa iyi hisseddin

Çeşitli sebze ve ot tohumlarından büyüyen, yenilebilir bitkiler olan mikro yeşillikler ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmanın mümkün olduğu atölye, bu özel hafta boyunca misafirlerle buluşacak. Katılan herkesin Living Food & Microfarm atölyesi sonunda kendi mikro yeşilliğini üretebilmesi ve bu süper besin deneyimini yaşamına katabilmesi mümkün. Feel Good Week kapsamında sağlıklı beslenme programlarını misafirlerine deneyimleterek göstermeyi amaçlayan bir diğer atölye ise Eating Well & Juice. Sebze ve meyve çeşitleri kullanarak “juice” yapımı ve faydaları hakkında detayların konuşulacağı atölye sonunda misafirler hem juice yapımı hakkında bilgi sahibi olacak, hem de bilinçli tüketimin yollarını öğrenecek.

Bu yıl programa yepyeni atölyeler eklendi

Eğlenirken öğreten “edutainment” akımının Türkiye’deki öncüsü Hillside Beach Club, bu yıl Feel Good Week programına yepyeni atölyeler de ekledi. Bitki özlerinden elde edilen yağların kişinin fiziksel, duygusal ve ruhsal sağlığı için kullanılması olarak özetlenebilen aromaterapi,  bu haftaya özel bir atölye ile misafirlerle buluşacak. Kokuların şifa verici özelliklerine değinilecek atölyenin sonunda katılımcılar seçtikleri kokulardan aromaterapi yağlarını oluşturabilecek ve dileyen misafirler kendilerine özel bu yağlar ile masaj yaptırabilecek.

Konuklar, İyi Hissetme Haftası boyunca deneyimledikleri atölyeler sonunda edindikleri yeni alışkanlıkları ve hobileri uygulama imkanı da bulacak. Canlı çiçeklerle yaka iğnesi veya saç tokası olarak tasarlanabilen parçaların yapılacağı atölye ile çiçeklerin iyi hissettiren enerjisi tüm haftaya yayılacak ve misafirler kendi ürettiği parçaları kullanabilecek. Konukların kendilerini doğanın enerjisine bırakarak iletişim kurma yollarını geliştirecekleri atölye Doğa ile Bağlantı Kurmak ise bu sezon Feel Good Week misafirleri ile buluşacak yeni atölyelerden. Hafta boyunca spirituel film gösterimlerinin gerçekleşeceği ve bu filmlerin bir uzman eşliğinde yorumlanacağı Hillside Beach Club Feel Good Week, bu yıl da iyi hissetmek isteyenlerin adresi olacak.

www.hillsidebeachclub.com

facebook.com/hillsidebeachclub

twitter.com/HillsideFethiye

instagram.com/hillsidebeachclub

Devamı

anaslide

AYAKKABININ ÖMRÜNÜ UZAT

-

Editör :

Ayakkabısına kıymet veren adamlardansanız, torunlarınıza dahi aktarmanız gereken bu muhafaza yöntemlerini mutlaka bilin.

Devamı

anaslide

GÜNDELİK HAYATTA ŞIKLIĞI YAKALAMANIN 21 KURALI

-

Editör :

Rahatlık sizin için ön plandaysa, salaş olmakla “jilet gibi” sportif giyinmek arasındaki farkı belirleyen 21 kuralımıza göz atın.

Kural 1
Stil, doğru kıyafetleri güzel taşımaktır.

1

Sizi ne giyerseniz giyin her daim beğenen ne yazık ki tek kişi var, o da anneniz. Geri kalan insanlar ilk değerlendirmeyi giydikleriniz üzerinden yapıyor. Güncel bir araştırmaya göre, kişiye özel dikilmiş takım elbisesiyle gezen adamlar, hazır giyimi tercih edenlere oranla daha yüksek gelirli ve daha güvenli olarak algılanıyor. İşin kötüsü, bu not birkaç saniye içinde veriliyor. İşi şansa bırakmadan, üzerinize tam oturan favori pantolonunuzu bularak temeli sağlam tutun. Artık onu dilediğiniz tişört veya ceketle kombinleyebilirsiniz. Pantolonunuz jean veya chino da olsa, bir terzi
tarafından vücudunuza göre dikilmiş gibi durmalı. Ne bacaklarınız pantolonun içinde dans etmeli, ne de paçalar yerlerde sürünmeli.

Ceket Tween  990 TL
Triko Lacoste 379 TL
Pantolon KİP 139 TL
Gözlük Ray-Ban  600 TL

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com