Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

DOĞRU KADIN O MU?

-

 

dogru_kadinnn

Hayatınızdaki “o kadını” bulduğunuza emin misiniz? Evlenilecek kadın gerçekten o mu? Bu beş soruya vereceğiniz cevaplar tutmuyorsa, bir daha düşünün!

 

Anne babasını ayda ikiden fazla kere görüyor musunuz?

Doğru cevap: HAYIR

Uzmanlar ayrılmış olan her üç çiftten birinin, ailelerinin birlikteliklerine fazlasıyla müdahil olmuş olmalarından şikayetçi olduklarını söylüyor. İlginç olan, ayrılmış olan her on çiftten birinin, ayrılıklarının temel sebebi olarak  eşlerinin ailelerini gösteriyor olmaları!

 

Birlikte yapmaktan zevk aldığınız 10 farklı şey sıralayabilir misiniz?

Doğru cevap: EVET

Klinik psikologlar evliliklerin çoğunun ilerleyişini “uyumluluğa” bağlıyor. Dr. Neil Clark Warren şöyle diyor: “Beraberce yapmaktan zevk aldığınız dört ya da beş eylem varsa, sağlıklı bir uzun ilişkiye adaysınız demektir. “Büyük” evlilikler ise bu birliktelikler listelerin en uzunlarına sahip olanlardan çıkıyor. Pazar gazetelerini beraber okumak dahi bu listeye dahil edilebiliyor!”

 

Sizinle birlikte dedikodu yapıyor mu?

Doğru cevap: EVET

Endişelenmeyin, bu kötü bir şey değil! Primatlar birbirlerine olan bağlılıklarını birbirlerini tımarlayarak gösterirler, fakat biz insanlarda böyle bir refleks yok, onun yerine dedikoduyu icat ettik! Sizinle bu tip gizli bilgileri paylaşıyor olması, sizi bir müttefik olarak gördüğünü ve böylelikle size karşı duyduğu bağlılığı kendine de ispatladığını gösterir.

 

Biriniz hep şoför olmak zorunda mı?

Doğru cevap: HAYIR

“Evlenecek olan çiftler birbirlerinin alkollü hallerinin de farkında olmalı, keza bu ileride çok büyük sorunlara dönüşebiliyor.” diyor ruh sağlığı uzmanı Ellinor Major. 20000 evli çift arasında yapılan bir araştırma, birbirlerine yakın alkol alma ve alkol sonrası alışkanlıkları olan çiftlerin ayrılma oranının %5’ten dahi az olduğunu ortaya koymuş.

 

Ayrı ayrı zaman geçiriyor musunuz?

Doğru cevap: EVET

Relate’de görevli ilişki terapisti Paula Hall şöyle diyor: “Ayrı ayrı zaman geçirmek, uzun süreli ilişkilerde, ilişkiye getirecek “yeni bir şeyler” bulabilmek açısından kaçınılmaz ve zorunludur neredeyse. Her şeyi birlikte yapan ve her şeyi konuşmuş olan çiftler bir zaman sonra ellerinde hiç bir şey kalmamış biçimde ortada kalıveriyor ve bir anda birbirlerini suçlamaya başlıyorlar.” Bu yüzden de o “yeni şeyleri” başka yerlerde ve başka insanlarda” aramaya başlıyorlar.

 

 

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler