Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

DOCKERS PANTOLONLARI KATEGORİZE EDİYOR

-

 

Dockers ile pantolonlar artık 4’e ayrılıyor! Her erkeğin ihtiyacı olan ‘4 Essential Styles’ ile iyi giyinmek ve alışveriş yapmak çok kolaylaşıyor.

Slim fitler? Dockers’ta var. Asi çocuk tarzı? O da var. Erkek erkeğe partileme şıklığı? Tabii ki. Aile ile hafta sonu pikniği, hayatını değiştirecek iş görüşmesi ya da evlenme teklifi için doğru pantolon? Yine Dockers… Dockers, 30 yıldır erkeklerin hayatlarındaki her ortama uyum sağlayacak rahat ve şık pantolonlar üretiyor ve her daim günün stillerini yakalayarak kalıpları yıkmasını biliyor. Şimdi ise erkeklerin işini hiç olmadığı kadar kolaylaştıracak yepyeni bir sistemle karşımıza çıkıyor: ‘4 Essential Styles’, ya da Muhteşem Dörtlü! Erkeklerin iyi görünmek ve özgüvenli hissetmek için gardıroplarını onlarca pantolonla doldurmasına gerek yok. Tek ihtiyaçları olan, farklı tarzlara sahip bu 4 pantolon. Jean rahatlığı sunan The Jean Cut, yaşanmışlık hissi veren The Broken-In, smart-casual’ın hakkını veren The Clean Khaki ve jilet gibi görüntüsüyle yürek hoplatan The Best Pressed, doğru erkek giyiminin temelini en sağlam şekilde atıyor – ve evet, onlar Dockers.

Bugün erkekler için üstüne öylesine bir pantolon geçirip çıkmak gibi bir şey artık geçerli değil. Bir erkeğin ilk randevusundan ilk öpücüğüne, ilk iş mülakatından müşteri yemeklerine kadar her ortama uygun doğru kumaş, doğru doku ve kesime sahip bir pantolon sahibi olması gerekiyor. Dockers®, olgunluğunun sembolü 30’uncu yaşını kutlarken erkeklerin işini hiç olmadığı kadar kolaylaştırmak adına tamamen yepyeni bir sistem yarattı. Pantolon tarzlarını, bir erkeğin hayatında karşısına çıkabilecek her ana uyum sağlayan 4 belirgin isim altında topladı. Erkeklerin iş, aşk ya da arkadaş ortamlarına uygun giyinmesi için, gardıroplarını onlarca parça ile doldurmasına gerek yok, yalnızca bu 4 farklı pantolona sahip olmak yeterli. Yeni konseptin ismi ise ‘4 Essential Styles’; biz buna Türkçede Muhteşem Dörtlü diyelim.

1

The Jean Cut – Jean tarzı rahatlık

Kendini jean’lere adamış olanlar için, Jean Cut gerçek pantolonlar dünyasına bir geçiş niteliğinde. Jean’lerden alışkın olduğumuz klasikleşmiş 5 cepli modeller, sağlam materyali, çift iğneli dikişleri ve hafif streç özelliği ile rahat ortamlara ayak uydurmak için yaratılmış. Farklı renk, kumaş ve doku seçenekleriyle bu pantolonlar tüm hafta sonu üstünüzde olduğunu bile fark ettirmeyecek cinsten.

2

The Broken-In – ‘Yaşanmışlık’ hissi

Pantolonların vintage görünmesi için yıllarca beklemeye gerek var mı? Uzun yıllardır hayatınızın bir parçasıymışçasına doğal görünen bu chino’larda, çift dikiş detayı ve streç dokunuşa sahip yıkanmış kumaşlar kullanılıyor. Giyenin kendini kolayca kaptıracağı, tanıdık bir yıllanmışlık, bir ‘yaşanmışlık’ hissi yaratıyor.

3

The Clean Khaki – Smart-Casual denince akla…

Smart-casual tabirini artık herkes bilir; modern, gündelik ve çok amaçlı ama aynı zamanda da şık görünen chino’lar için kullanılıyor. İşte The Clean Khaki, chino denince akla gelen her şeyin somutlaşmış hali. Temiz çizgilere ve klasik stile sahip bu pantolonlar, geniş bir renk yelpazesi sunuyor. Bunlar Pazartesiden Cumaya hiç düşünmeden giyilebilecek modeller. Formel ortamlara ayak uyduracak kadar şık, mesai sonrası happy hour’ları kaldıracak kadar güçlü.

4

The Best Pressed – Jilet gibi

Kaliteli pantolonlar illa ulaşılmaz olmak zorunda değil. Kanıtı, yine Dockers®’ta. Modası asla geçmeyecek özgüvenli stilleri ile göz dolduran The Best Pressed modeller, rafine detaylara sahip. Tertemiz bir ütü izi ile şık görünümü tamamlanıyor. Bu pantolonların “İyi giyimli biri, işini biliyor” dedirteceği kesin.

5 6

Dockers® modayı erkekler için çok daha eğlenceli bir hale getirmek için yola çıktı ve on yıllardır kalıpları altüst eden pek çok kesim ve stil yaratmayı sürdürüyor. 30 yıl önce erkekler jilet gibi görünmek istediklerinde ellerindeki tek seçenek kumaş pantolonlardı. Dockers® dünyaya khaki’leri tanıttığında ise, nihayet hem en sevdikleri jean pantolonları kadar rahat hem de şıklığı ile göz dolduran çekici bir seçeneğe kavuşmuş oldular. Şimdi, 30 yıl sonra, erkeklerin akla gelebilecek her ortama uygun bir pantolon seçeneği var – ve evet, onlar Dockers®.

 

ERKEK AKLI

Mango’dan stil ikonuyla işbirliği

Umut Doğan Yıldız

-

Mango’nun işbirliği yaptığı stil ikonu David Gandy; bir modelden çok daha fazlası!

Eşsiz tarzı ve vintage arabalara olan tutkusuyla tanınan süper model David Gandy’nin ilgi alanları aslında çok daha fazla. Girişimci kimliği ve hayır işlerine ilgisiyle de tanınan David Gandy yeni projelere atılmaktan keyif alıyor.

Tarz sahibi olmak için genel bir bakış açısına sahip olmak gerektiğine inanan David Gandy bunun sadece kıyafetlerle ilgili olmadığını söylüyor. Materyelleri, renkleri veya tasarım ile ilgili olan her şeye duyulan ilgi insanın genel tarzını yansıttığına inanıyor. Arabalara olan tutkusunu ise şu sözlerle anlatıyor; ‘araba alırken bunu yatırım amaçlı yapmıyorum. Beğendiğimi alıyorum ve onu yenileyerek gelecek 60 yıl boyunca yaşatmaya devam ettirmek istiyorum’ diyor.

Hayır işlerine olanilgisine de köpeği Dora aracılığı ile anlatıyor. Sokak hayvanlarına yardım edenve kar amacı gütmeyen kurumlara destek olan David Gandy köpeği Dora’yı da buşekilde evlat edindiğini anlatıyor.

‘Kendime sürekli meydan okumayı seviyorum. Bilinmeyenin korkusunu hissetmek kendimi geliştirmeme izin veriyor. İş için, bir proje için olsun ya da kişisel hayatım ile ilgili olsun – pişmanlık duymamak için elimden geleni yapıyorum’ diyen David Gandyherkese ilham verebilecek bir süper modelden çok daha fazlası.

Devamı

ERKEK AKLI

Estetik kraliçesinin son isteği!

Umut Doğan Yıldız

-

Geçirdiği sayısız estetik operasyonla adını duyuran Pixee Fox, son isteğiyle doktorları şaşırttı!

Şimdiye kadar 200’den fazla estetik operasyon geçiren estetik bağımlısı Pixee Fox, bir televizyon programına konuk oldu.

Botched Doctors adlı programa davet edilen estetik kraliçesi, katıldığı programın sunucuları olan cerrahlardan bir istekte bulundu ancak Terry Dubrow ve Paul Nassif, Fox’un talep ettiği bu ameliyatı reddettiler.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; çizgi film karakteri gibi görünmek için defalarca ameliyat olan 28 yaşındaki Fox’un son isteğine doktorlar ‘Hayır’ dedi.

İstediği karaktere benzeyebilmek için kaburgalarını aldırıp, göz rengini dahi değiştiren Fox, bu defa da saç çizgisini yeniden hizalamak istediğini belirtti.

Bunu duyunca şok olan doktorlar bu isteği reddettiler. 
Cerrahlar, Fox’un beden algı bozukluğu olan bir kişi olduğunu düşünüyorlar.

Daha önce Fox,  çene kemiği ameliyatı için Güney Kore’nin Seul kentine gitmiş ve burada çenesini kırdırarak traşlatmıştı.


Devamı

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

Popüler