Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

DAİMA JEAN GİYİLİR DEĞİL Mİ?

STİL & BAKIM

DAİMA JEAN GİYİLİR DEĞİL Mİ?

-

 

Jean’ler birçok farklı modeli ve kesimiyle her ortamda giymeye uygun alternatifler sunabiliyor. Nereye giderseniz, ne yaparsanız yapın, kendinize uygun bir jean bulabilirsiniz.

Hafta sonu
Hafta sonları giyeceğiniz kot hem sizi yağmurlu bir günde yol üstünde bırakmamalı hem de girdiğiniz sosyal ortamlarda kadınların dikkatini çekebilmeli.

Seçim hafta sonları rahatlamak içindir. Rahatlık deyince aklınıza hemen bolluk geliyor değil mi? Kadınların yarısından çoğu sarkan bol pantolonlar giymenin erkeklerin yapabileceği en büyük hata olduğunu düşünüyor. Yapmanız gereken, bacak ve vücut yapınıza uygun pantolon kalıbınızı bulmak. Her markanın kalıpları farklıdır ama siz önce düz kalıplı bir model deneyin. Dar mı geldi? O zaman daha bol kesimli pantolonlarla şansınızı deneyin, özellikle de atletik bir vücudunuz varsa… Eğer ince bacaklıysanız, dar kesimli modellerden şaşmamalısınız.

Bunlara dikkat taşlanmış ve soluk renkte modelleri hafta içi giymeniz zordur ama hafta sonları bu tür modelleri tercih edebilirsiniz. Kotunuzun şıklığını tamamlaması için üstüne seçeceğiniz tişört ya da kazağın uyumu da çok önemlidir.

• Howe jean
• Moncler mont
• Vince hırka
• Rogues Gallery tişört
• The Generic Man ayakkabı

İş hayatı
Tamam, iş yaşamında kıyafet kuralları biraz esnemiş olabilir ama her jean pantolon da iş hayatına uygun değildir. Yapmanız gereken iş hayatınızda yükselen yıldızınızı simgeleyen bir model bulmak.

Seçim iş kıyafetlerinize biraz stil katmanızın zamanı geldi de geçiyor. Seçeceğiniz model iyi kesimli bir yelek, spor bir ceket veya şık bir gömlekle birleştiğinde iş arkadaşlarınızın size farklı bakmasına neden olabilir. Fakat soluk renkli eski pantolonunuzu hafta sonu gezileriniz için saklayın. İş hayatında koyu renkli, sade ve gösterişli cepleri olmayan modelleri tercih edin.

Bunlara dikkat eğer iyi kesimli bir model seçmemişseniz, pantolonunuzun paçası ayakkabınızın altına kadar inip ofis temizliğine katkıda bulunabilir. Kot seçiminde buna dikkat edin. Tabii, pantolonun kalıbı da çok önemli… Bol paçalı (bootcut) modellerle, dar kesimli (slim-fit) modeller arasında bir model belirleyin. İş arkadaşlarınız boxer donunuzu görmeye meraklı olmayabilirler. Ama pantolonun kalıbının bir slim mayoyu andırmasındansa, her gün donunuzu görmeyi tercih edeceklerdir.

• Howe jean
• J. Crew yelek
• Gant gömlek
• Alexander Olch kravat
• Cole Haan ayakkabı

Gece hayatı
Eğer programınız bir operayı ya da havyar yiyeceğiniz bir aktiviteyi içermiyorsa, stil sahibi kot pantolonlar gecenizi kurtarabilir.

Seçim
James dean ve marlon brando, jean pantolonlarının üstüne basit bir tişört giyerek prim yapmış olabilirler. Ancak günümüzde işler o kadar kolay yürümüyor. Kadınların yüzde 34’ü erkeklerin özellikle jean pantolonlarının üstüne ne giydiklerine özen göstermediklerinden şikâyetçiler.

Duruma göre hareket edin
eğer programınız bir pizzacıda yemek yemekten ibaretse, her model uygun demektir. Ama eğer gece programınızda barlarda bir şeyler içmek varsa, daha dar kesimli modeller size daha uygun olacaktır. Dar ya da bol paçalı modelleri giyeceğiniz ayakkabıya göre karar verebilirsiniz. Tabii seçiminizi şık bir gömlek, süveter ya da spor bir ceketle tamamlayamazsanız, jean seçiminiz boşa gider.

Continue Reading
Advertisement

STİL & BAKIM

5 Maddede Keratin Bakımı

-

Editör :

Saçı uzatma etkisiyle bilinen keratin saç bakımı, artık yalnızca kadınlar tarafından değil, erkeklerden de büyük ilgi görüyor

Günümüzde erkeklerin gittiği birçok berber ve kuaförde de uygulanan keratin bakımı, bilhassa uzun saç seven erkekler tarafından rağbet görürken, parlak, yumuşak ve düz saç sevenlerin de tercihi olmakta.

Keratin kullanımıyla yapılan saç bakımları, saçı kıvırcık ve başa çıkılmaz erkeklerin saçlarını da düz ve sağlıklı hale getirmeleriyle biliniyor. Tıpkı kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de saçlar, görünümü etkileyen önemli bir faktördür. Sağlıklı görünen düz saçlar, model oluşturmada kişiye kolaylık sağlıyor ve kadınların dikkatini daha fazla çekebilmenize yardımcı oluyor.

Keratin Bakımının Faydaları

Keratin bakımı, saçı düzleştirme ve sağlıklı hale getirme konusunda devamlı olarak övülüyor. Peki, bunun nedenini merak ettiniz mi? Keratin saç bakımı, diğer bakım yöntemleriyle kıyasla çok daha güvenli ve etkilidir. Keratin bakımının faydalarını beş farklı maddede sıralayabiliriz.

1. Zehirli kimyasallar içermez

Keratin, insan vücudu tarafından doğal yollarla üretilen bir protein türüdür. Deri hücrelerinde, tırnaklarda ve saçlarda doğal yapıtaşı olarak bulunur. Sürekli olarak şampuan, saç kremi ve saç ürünleri kullandığınızda ise saçlarınızdaki keratin miktarı azalır. Bu durum da saçınızın kuru ve kıvırcık bir yapıya bürünmesine neden olur. Bunun nedeni piyasadaki birçok ürünün saçın katmanlarına derinlemesine nüfuz eden kimyasallar içermesidir.

Keratin bakımı, kullanılan formülün doğal olması sebebiyle hiçbir kimyasal faktörü içermez. Yani saçınız herhangi bir şekilde zarar görmez. Aksine keratin bakımı, saçınızdaki parıltıyı ortaya çıkarak şekilde içeriden dışarıya doğru onarım gerçekleştirir.

2. Etkileri uzun vadelidir

Keratin bakımı yaptırmanın iyi taraflarından bir diğeri de, bu bakımdan sonraki haftalar boyunca ek bir bakım yaptırmanıza gerek olmamasıdır. Keratin bakımının etkileri, dört aya kadar devam eder. Bunun sebebi saç foliküllerine nüfuz ederek onarması, saçta meydana gelen hasarları kökten uca kadar gidermesidir. Keratin bakımı sonrası daha parlak ve göz alıcı saçların keyfini uzun bir süre boyunca çıkarabilirsiniz.

3. Düzleştirici kullanmanız gerekmez

Keratin bakımı yaptırdıktan sonra saçınızın düzleşmesi ve parlak görünmesi için her sabah düzleştirici ya da fön gibi cihazlarla uğraşmanız gerekmez. Saçınızın doğal yağlarını salgılayabilmesini sürdürmesi adına, saçlarınızı düzenli olarak taramanız ya da fırçalamanız yeterlidir. Öte yandan devamlı olarak düzleştirici kullanmak da meydana gelen ısı nedeniyle saçlarınıza zarar verir.

4. Saçın hacmini ve şeklini korur

Birçok kişi, keratin bakımının saçlarının hacmini ve şeklini etkileyeceğini düşünür. Fakat bu kesinlikle yanlıştır. Keratin bakımının özelliği saçlardaki hasarı gidermesi ve saçın sağlığını korumasıdır. Keratin bakımı saçlarınızın şekline ya da hacmine herhangi bir zarar vermez.

5. Tüm saçlar tiplerine uygun

Keratin bakımı kıvırcık ve karmaşık saçlar dahil tüm saç tiplerine uygulanabilen bir bakımdır. Ancak bu tarz saçlara uygulanan bakım, diğer türlerden biraz daha uzun sürebilir.

Keratin Bakımından Sonra Yapılması Gerekenler

1. Keratin bakımının saçlarınız tarafından iyi bir şekilde emilebilmesi için saçınızı 72 saate kadar yıkamayın.

2. Saçınıza herhangi bir jel ya da şekillendirici sürmeyin. Kuaförünüzün önerileri doğrultusunda saçınızı 3 gün boyunca yalnızca şampuan ve kremle yıkayın. Kullandığınız şampuanın ve kremin sülfat ve sodyum içermiyor olmasına dikkat edin.

3. Saçınızı toplamayın, serbest bırakın.

Devamı

ERKEK AKLI

El desenli bikini üstü modası

-

Tasarımcı Adriana Degreas tarafından tasarlanan el desenli bikini üstü, üstsüz güneşleniyor gibi görünmeyi sağlıyor.

İşte plajlarda kafa karışıklığına neden olabilecek el desenli bikinli…

Brezilyalı tasarımcı Adriana Degreas, sanki göğüslerini tutan bir kadın varmış gibi bir ikonik bir bikini üstü tasarladı ve bu tasarımıyla hem moda camiasında hem de sosyal medyada çok konuşuldu.

Bikini tuhaf karşılansa da birçok kişi tarafından giyilerek plajlardaki yerini aldı. Instagram’da paylaşılan bikini fotoğrafları bin 200’ün üstünde beğeni ve yüzlerce yorum aldı. İnsanların şimdiki yorumu bu tasarım için gayet olumlu.


Devamı

STİL & BAKIM

Nike Zoom serisinden yeni renkler!

-

Nike Zoom Air ve ultra hassas yapılı köpük tabanıyla Nike ZoomX ile Zoom ailesi, yeni renkleri ve her ayakkabısıyla koşuculara özgün bir deneyim sunuyor.

Hız, dünyaca ünlü maratonculardan, hafta sonları kendini harika hissetmek isteyenlere kadar uzunan her koşucunun önceliği arasındadır. Nike, koşucuların tüm ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanan Air Zoom serisi ile antrenman ve yarış ayakkabılarını odağına alıyor.

Nike, Zoom ailesinin 2019 modelleri için insan gözünün en iyi seçtiği renk olan neon yeşilden bir spektrum yarattı. Tasarımcılar, Nike Phantom Glow adını vererek sadece Nike’a özel bir neon ton yarattı. Bu neon ton, oluşturduğu yapı ile Nike ZoomX Vaporfly NEXT% için enerjik ve parlayan bir etki yaratıyor. Zoom ailesindeki diğer modeller ise her birinin öne çıkmasını sağlayacak şekilde koyu ve yumuşak tonlara bürünüyor.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com