Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

DAHA SERT, GÜÇLÜ VE UZUN

-

 

Spor salonunda döktüğünüz terin ödülü, yatak odasında gizli.

Düzenli antrenman yapıyor, sağlıklı besleniyor, bedeninize ve zihninize iyi bakıyorsunuz, değil mi? O halde bir tahminde bulunalım: Yatak odanızda da işler yolunda. Aynada gördüğünüz fit adam, kadınların gözünde ise gerçek bir aşk adamına dönüştü. İşte yoğun antrenmanların cinsel yaşamınıza yaptığı (ve muhtemelen haberdar olmadığınız) katkılar.

11) Çelik Gibi Olan Tek Yer Karın Kaslarınız Değil

Yatak odasında taşımak zorunda kalmanız gereken fazla kilolar yalnızca partnerinize ait olmalı. İdeal olan yöntem ise onu duvara yaslayıp bacaklarını belinize dolamanız olur. Ama eğer göbeğiniz varsa, bu pozisyonu zorlaştırmakla kalmaz; başka açılardan da performansınızı etkiler. Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin bir raporuna göre, bel ölçüsü 100 cm olan (40 beden) bir erkeğin sertleşme sorunu yaşama riski, 80 cm olan bir erkeğe (32 beden) kıyasla iki kat daha fazla. Zira karnınızdaki ekstra yağlar, beraberinde kardiyovasküler hastalıklar ve diyabet riski getirmekle kalmıyor (ki kendileri sertleşme sorununun başlıca iki sebebi); aynı zamanda ereksiyonu sağlayan testosteron hormonlarını östrojene çevirerek hormonlarınızı darmaduman ediyor. Antrenman yapmak kaslarınızı güçlendirip kilonuzu kontrol altına aldığı gibi, kan damarlarınıza da egzersiz yaptırıyor. Kan dolaşımınız ne kadar iyi olursa, ereksiyonunuz o kadar güçlü olur.

2) Kaçamak Yapınca Hakkını Veriyorsunuz

Aman diyelim, diyetten bahsediyoruz. Örneğin bitter çikolata, ereksiyonu besleyen bir gıda maddesi. Tıpkı yulaf gibi arterlerinizi genişleten arjinin maddesinden içeriyor. Kaliforniya Üniversitesi
araştırmasına göre, günde 50 gram tüketirseniz, kan damarlarınızı yüzde 10 oranında genişletebilir. Hâlâ ikna olmadınız mı? O halde hemen bitter çikolatanın, içerdiği feniletilamin adındaki madde sayesinde beyni uyarıp, size coşku veren endorfin hormonunu (seks yaptığımızda ve aşık olduğumuzda tetikleniyor) salgılattığını da ekleyelim. Dahası, yakın zamanda yapılan bir İngiliz araştırmasında, çikolata yemenin öpüşmekten daha sarhoş edici olduğu görüldü. Artık randevuda mutlaka çikolatalı bir tatlı yemeniz gerektiğini biliyorsunuz.

Sayfalar: 1 2 3

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler