Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

DAHA MUTLU VE UZUN GECELER

-

 

Doğal afrodizyaklarla hem cinsel performansınızı hem de yaşam kalitenizi artırın.

1AFRODİZYAK NEDİR?

Erkekler yüzyıllardır neredeyse tüm kültürlerde androlojik rahatsızlıklar nedeniyle yardımcı gıdalara başvurmuşlardır. Örneğin deniz yıldızı Antik Roma’da sokaklarda afrodizyak olarak satılıyordu. Potaba altını Orta Çağ’da sonsuz gençliğe götüren yolu ve cinsel başarıyı müjdeleyen, hatta Hz. Davut’un da impotansın tedavisi olarak gördüğü bir maddeydi. Çikolata, badem, fındık, istiridye gibi yiyecekler de, tatları dışında afrodizyak özellikleriyle bilinirler. Bu etkileşim bilimsel olarak kanıtlanmamış olsa da milattan beri afrodizyak olduğu düşünülen bu yiyecekler, iktidarsızlık sorunu çekenler tarafından şifa vermesi ve cinsel gücü artırması için kullanılıyordu.

Cinsel uyarıcı bitkilerin cinsel yaşam üzerindeki etkilerine dair tarihte pek çok efsane vardır. Bir efsaneye göre, Yunan aşk tanrıçası Afrodit, her gece birlikte olduğu seçilmiş erkeklere, onların cinsel gücünü artırıcı ve uyarıcı bitkisel içecekler ve karışımlar hazırlıyordu. İşte bu nedenle uyarıcı etkisi olan karışımlara “afrodizyak” adı veriliyor.

Cinsel istek, insan vücudunun en önemli işlevlerinden biridir. Genel olarak sağlıklı olma durumu ve hormonların etkisi olmak üzere iki ana temele dayanır. Cinsel isteği belirleyen ya da bunu kontrol eden en önemli fonksiyonların başında ise psikolojik durum geliyor. Cinsel hayatımızın sağlıklı olması ve dengeli bir bütünsellikle çalışabilmesi için, bedenin ve ruhun bir bütün olarak sağlıklı ve dinç olması gerekir. Stresten arınmış olmak, herhangi bir psikolojik sorunun olmaması, cinsel isteği belirleyen en önemli faktördür. Eğer yaşam biçimimize karamsarlık hakimse ve düzenli beslenemiyorsak, cinsel hayatımız bu durumdan olumsuz etkilenir.

İnsan vücuduna ağız yoluyla veya sürülerek dışarıdan alınan ilaç, hormon veya bir takım maddelerin cinsel eylemlerimiz üzerinde belli uyarıcı ve haz verici etkileri vardır. Tüm hücrelerimizle birlikte cinsel sistemimizi güçlendirip canlandıran ve organik işlevlerimizi destekleyen bu maddelerin etkileri iki şekilde oluyor. Bazı maddeler libido üzerinde etki yaparak cinsel isteği artırıyor. Bazı maddeler ise sadece cinsel organların fiziksel tepkilerini farklılaştırarak etki gösteriyor. Erkekte ereksiyon oluşmasını sağlıyor. Kadında ise lubrikasyonu ve vajene giden kan akışını artırıyor.

Trafik, iş stresi, ekonomik sorunlar gibi faktörler, cinsel yaşamı kabusa dönüştürebiliyor. Sağlıklı bir cinsel yaşam için her şeyden önce bol oksijen, güneş ışığı, temiz hava, egzersiz, yeterli ve kaliteli uyku gerekiyor. Zira bu saydıklarımız, aşağıda sayacağımız besin ve bitkilerden daha güçlü birer afrodizyaktır.

Sayfalar: 1 2

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler