Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

DAHA İYİ BİR KOCA OLUN

-

 

Eşiniz haklı. Evliliğinize heyecan katmak o kadar da zor değil.

Evli çiftlerin hayatı nasıl olur hepimiz biliyoruz. Zaman geçtikçe çiftler birbirlerine fazla alışır ve ilgi göstermeyi bırakır. Siz onun elini tutmayı bırakırsınız, o seksten eskisi kadar keyif almamaya başlar. Anlamsız tartışmalar günlük hayatınızın bir parçası haline gelir. Sonra bir bakarsınız ki, birlikte yaşayan iki aşıktan çok ev arkadaşı gibi olmuşsunuz. Ama sizin için iyi haberlerimiz var. Zamanı geriye alıp eskisi gibi olabilirsiniz. Biraz çaba göstermeniz gerekiyor ve her şey sizde başlıyor. Bu altı stratejiyle tekrar onun hayallerindeki erkek olun.

Toplum içinde iltifat edin

Ona vücudunun ne kadar güzel göründüğünü anlatın. “How to Improve Your Marriage Without Talking About It” kitabının yazarı Patricia Love, “Eğer bir kadının bedenine duyduğu güven azsa, daha tutkusuz ve cinselliğe karşı isteksiz olacaktır” diyor. Peki güvenini nasıl artırabilirsiniz? Ona toplum içinde iltifat ederek. Sizin ona olan bağlılığınızı vurgular. Kendine olan güvenini tazeler ve bu sayede daha güzel görünmeye başlar.

Biraz çaba harcayın

Kadınlara dair en güzel şey, gösterdiğiniz en ufak bir çabayı bile takdir etmeleri. Ve yaptıkları şeylere saygı gösterdiğinizi bilmek isterler. Bunu deneyin: Karınızın canla başla temizlediği bir odaya kendinizi onun yerine koyarak gidin ve kendinize şunu sorun: “Eğer bir titizlik hastası olsaydım beni en çok ne rahatsız ederdi?” O an tezgahtaki kirli fincanı, yatağın altındaki ayakkabıları veya masanın üstündeki kırıntıları fark edeceksiniz. Temizlemeniz sadece birkaç dakikanızı alacak. Ama karşılığında alacağınız ödül paha biçilmez olacak.

Her sabah öpüşün

Hoşçakal öpücüğü vermeden evden ayrılmayın. Love, “Ten teması, stresi azaltan ve sizi birbirine yakın hissettiren oksitosin salgılatıyor. Bir erkek dokunuşlardan mahrum kaldığında, bu ihtiyaç cinsel bir hale geliyor ve karısının ‘Tek istediği seks’ diye düşünmesine yol açıyor. Bu da gerilimi artırıyor. Günde sadece bir dakikanızı buna ayırın. Oksitosin salgısını artırmak için günde birkaç saniyelik küçük dokunuşlar yeterli” diyor. Sabah uyandığınızda, işten eve geldiğinizde, yatmadan önce öpmek aranızdaki yakınlığı artırır.

Ona dokunun

Oturma odasına giderken yanından geçtiğinizde, eşinizin kolunu şefkatli bir şekilde hafifçe sıkın. Yan yana yürürken bir elinizi hafifçe sırtına koyun. Mutfakta bulaşıkları yıkarken arkadan yaklaşın ve başının arkasına öpücük kondurun. Ama uzun tutmayın. O bulaşıkları yıkarken sizin seks yapmak istediğinizi düşünmek onu sinirlendirebilir. Vereceğiniz mesaj yalnızca şu olmalı: “Sana sahip olduğum için çok şanslı bir adamım.” Ona değer verdiğinizi hissedecek.

Ev işlerine yardım edin

Montclair State Üniversitesi’nde yedi bin evli çiftle yapılan bir araştırmada, kocaların haftalık ev işlerine yardım ettiği sürede her yıl yüzde 1’lik bir artış olduğunda, cinsel istek oranının da yüzde 0,06 arttığı ortaya çıktı. Çocukları olmayan ortalama bir kadın, bir haftada kocasına kıyasla 10 saat daha fazla ev işi yapıyor. Eğer beş saat daha fazla ayırırsanız, her yıl cinsel hayatınıza dokuz sevişme daha kazandırır. Bunun nedenini Love şöyle anlatıyor: “Strese yol açan ağır ev işleri, genital bölgelere giden kan akışını yavaşlatır. Lavabonun başındayken yanına gidin ve ‘Bunu ben hallederim’ deyin. Ödülünüz yatakta gelecek.” Hem kim demiş bulaşık yıkamak kadınların işi diye?

Şakalarına Gülün

Bir insanın başka bir insan için yapabileceği en olumlu şeylerden biri, onun yaptığı şakalara gülmektir. Eşlerin çoğu zamanla bunu yapmayı unutuyor. Ne dediniz? Eşiniz komik değil mi? Ne olmuş? Sizin sevimsiz patronunuz da komik değil ama onun berbat şakalarına gülüyorsunuz. Çünkü ona olan saygınızı kanıtlamaya çalışıyorsunuz. İşte bu. Çoğu evliliği tehlikeye atan şey, çiftlerin birbirlerine saygı göstermeyi bırakmaları. Kahkaha kadınların sıkıntısına birebirdir. Bu yüzden bol bol gülün.

Continue Reading
Advertisement

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler