Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

DAHA BÜYÜK BİR PENİS MÜMKÜN MÜ?

-

 

penis_length

Bu sizin probleminiz

“Şu konuda anlaşalım,” diye söze başlıyor “Sensational Sex” kitabının yazarı seks terapisti Dr. Pam Spurr, “Penis boyu ‘sizin’ probleminizdir, kadınların %99’u zaten sizin önerdiğiniz şeyden memnundurlar.” Eğer ortalamanın altında bir boyuttaysanız, parmaklarınız, hatta ayak parmaklarınız ve diliniz de orgazma giden yolda işinizi görür elbette. “Kadınlar erkeklerden bu anlamda o denli farklı değildirler,” diyor Spurr, “Zirveye o ya da bu şekilde ulaştıkları takdirde, penis boyu gibi detayları aslında çok da önemsemezler.” Yani kadının tatmin olması sorunsalını denklemin dışında tutabiliriz şimdilik; “sorununuza” geri dönelim. Brief Encounters yazarı Emily Dubberly “Bu bir güven meselesidir,” diyor, “Bazı erkekler, boyut meselesini takmadan sahip olduklarıyla mutlu ve memnun olmayı becerirler ve böyle adamlar yatakta çok daha rahat ve eğlencelidirler.” Peki, bu kendine güveni nasıl elde edeceğiz? Şu ipuçlarını bir inceleyelim:

O göbekten kurtulun

Pübik kemiğinizin hemen üzerindeki o fazla et yığını, penisinizin ihtişamını gölgeliyor; farkında değil misiniz?! Öte yandan partnerinizle penetrasyon halinde iken de işleri zorlaştırıyor, tam anlamıyla “birleşmenize” mani oluyor. Egzersiz işte en çok da bu yüzden önemli belki de!

Pübik tüyler oraları “perdeliyor”

Pübik tüylerinizin bu gurur tablosunda yeri yok! Ayrıca o bölgedeki tüylerden kurtulmanız penis kökünüzü de belirginleştirecek ve malum bölge daha büyük görünecek.  Partnerinize sunacağınız alanın temizliği de oldukça önemli, bunu da es geçmemek gerek!

Küçük aşk oyuncakları

“Penis yüzüğü” deneyin. Bu küçük bir vibratörün bağlı olduğu küçük bir yüzük, adı üstünde. Fakat işlevi oldukça büyük; hem size hem partnerinize oldukça “ilginç” şeyler hissettirecek. Penis boyu, düşündüğünüz son şey olacak; öyle düşünün.

İşleri çok “derinleştirmeye” gerek yok

Vajinanın yalnızca ilk birkaç santimetresi sinir uçları ile bezeli ve duyarlıdır; çoğunluğu vajina dudakları ve klitoriste toplanır. “Derinlere” indikçe lokalize olan hislerin yoğunlukları düşmeye başlar, başka türlü bir şeye dönüşür. Ama şöyle özetleyelim: “Bazen yüzeysellik daha iyi sonuçlar verebilir.”

 

 

 

 

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler