Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

Cinsel içerikli mesajlar hakkında gerçekler!

Umut Doğan Yıldız

-

 

Cinsel içerikli mesajlar hakkında gerçekleri ortaya koyuyoruz. “Baştan çıkarıcı mı? Yoksa gerçekten aptalca mı?

Drexel Üniversitesi’nin internet üzerinden yaptığı bir araştırma, Amerikalıların yüzde 88’inin cinsel içerikli mesajlar attığını ortaya çıkarmış. Cinsellik Uzmanı Robert Weiss, bu tarz mesajların gizli doğası gereği duygusal yakınlık sağladığını ve bu yüzden çift terapilerinde tavsiye edilen bir taktik olduğunu söylüyor.

Cinsel içerikli fotoğraf mı yoksa mesaj mı?

Fotoğraf ve mesaj birbirinden çok farklı şeyler (yukarıdaki araştırma bu ayrımı düzgün yapmamış). Araştırmanın sonucuna göre, eğer gönderdiğiniz fotoğraf üçüncü bir kişiye gösterilirse bu, fotoğrafını en az üç kişinin daha göreceği anlamına geliyormuş.

Çıplak fotoğraflar internete sızmasın

Bizim tavsiyemiz, birkaç seksi mesajla ona ne kadar çekici olduğunu göstermeniz. Atacağınız “Bu akşam seni çıplak görmek için sabırsızlanıyorum” gibi bir mesaj, çıplak fotoğrafınızı göndermenizden çok daha az riskli. Tabii en iyisi sadece onun anlayacağı şekilde mesajlar atmanız veya emoji kullanmanız.

SEKS & İLİŞKİLER

Erkekler neden orgazm taklidi yapar?

Umut Doğan Yıldız

-

Erkek cinselliğiyle ilgili doğru bilinen yanlışları sizler için ortaya koymaya devam ediyoruz. Erkekler orgazm taklidi yapmaz sanıyor olabilirsiniz ama bu doğru değil.

EFSANE: Erkekler orgazm taklidi yapmaz.

Erkekler orgazm olduklarında boşalırken meni salgılıyorlar. Yani orgazm olduklarına dair gözle görülür bir kanıt mevcut. Amerika’da yapılan bir araştırmada neredeyse kadınların yarısının, erkeklerinde çeyreğinin orgazm taklidi yaptığı gösteriliyor.

Erkekler neden orgazm taklidi yapar?

Araştırmaya katılan erkeklere ‘neden?’ olduğu sorulunca, çoğunlukla elde edilen cevaplar şunlar; partnerini üzmemek, partnerini tatmin etmek (kadınların orgazm olması daha uzun sürdüğü için), seksin sona ermesini istemek, orgazm olmanın ‘hoş bir şey’ olmadığını düşünmek… Bu konuda oldukça yaratıcı olanlar da yok değil. Köpek (doggy) pozisyonunda seks sırasında tüküren, partneri neler olup bittiğini görmeden hızlıca prezervatifi çıkarıp çöpe atanlar, partneri yüzünü görmesin diye (muhtemelen orgazm mimiklerinde başarısız) asla misyoner pozisyonunda seks yapmayanlar ya da kadınlarında sıkça başvurduğu yöntem olan orgazm sesi çıkaranlar… Tüm bunlar yerine partnerinizle konuşmayı deneseniz,  sizce de her şey daha kolay olmayacak mı beyler?

EFSANE: Erkekler sekse asla ‘hayır’ demez.

Uzun bir süre erkeklerin yedi saniyede bir seks düşündüğü iddiasıyla yaşadık. Ki daha sonra bunun herhangi bir kaynağa dayandırılmadan sadece bir kitabın tanıtımı için ortaya atılan bir teori olduğu okumuştum bir yerde. İlginçtir ki bu ‘teori’ o kadar çok sevildi ki, erkekler uzun bir süre bunu yük olarak omuzlarında ya da bir zafer kupası kaldırırmışçasına ellerde taşıdı.

Erkekler ne sıklıkta seks yapıyor?

Kinsey Institute’un araştırmasına katılanların yüzde 54’ü gün içinde birkaç kez, yüzde 43’ü haftada ya da ayda birkaç kez olduğunu söylerken, geri kalan yüzde 4’lük dilim ayda bir kereden az olduğunu söylemiş. Buna karşılık olarak araştırmaya katılan kadınları yüzde 19’u günde birçok zaman, yüzde 67’si haftada ya da ayda birkaç kez, %14’ü ise ayda bir kereden az olarak cevaplamış. Başka bir kaynaktan okuduğumuz gerçekler ise, erkeklerin günde 29 kez uykuyu, 25 kez ise yemeği düşündüğü, kadınların ise bu sayıların 15 ve 13 olduğu belirtiliyor. Kadın ve erkek düşünce sistemi oldukça farklı çalışıyor, bu arada büyük bir boşluk yaratsa da, erkeklerin seks sürekli seks düşündüğü miti diğer bir yanlış anlaşılmaya da yol açıyor; erkekler için her zaman bir anlamı vardır. Bundan kasıt ne olabilir? “Eğer bir kadın sekse ‘hayır’ diyorsa, gerçekten ‘hayır’ olmalı ama bir erkek söz konusu olduğunda bu ‘hayır’ her zaman ‘evet’e dönüşür. Eğer böyle bir düşünceye sahipsen, tekrar bir gözden geçirmenizi öneririz. Etrafında sürekli seksten bahseden erkekler olabilir fakat onların da ‘dur’ butonları bulunuyor. Sevgilin ya da eşin bu gece sevişmek istemediğini söylediğinde, hemen ‘artık beni çekici bulmuyor mu?’ gibi düşünceleri aklının derinliklerine atıp, ‘acaba bir sıkıntısı mı var?’ gibi daha iyimser sorulara başvurabilirsin. Stres ve tükenmişlik tam bir libido katili!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Mesai saatlerinde flört!

Umut Doğan Yıldız

-

Bir online tanışma uygulamasına göre, İstanbul’da beyaz yakalı çalışanlar, mesai saatlerinde flört etmekten çekinmiyor!

Bu çalışanların yoğunlukta olduğu semtler arasında mesai saatlerinde online flörtte en şanslı olunan semt Nişantaşı. 

Yaşadığımız çağa tanışma uygulamalarının damgasını vurduğu bir gerçek. Hatta bazılarımızın hayatı sağa ya da sola kaydırmakla, belki de birkaç defadan fazla görüşmeyeceğimiz kişilerle konuşarak geçebiliyor.  Bu uygulamalardan biri de, İstanbul’un iş merkezlerinin yoğunlukta olduğu semtlerinde çalışanların online flörtte en şanslı oldukları yerleri açıkladı. Uygulamanın hafta içi mesai saatlerinde kullanımına göre, kullanıcılarının en çok “Crush” olduğu, yani karşılıklı birbirlerini beğendiği semt Nişantaşı oldu. Nişantaşı’nı sırasıyla Taksim, Levent ve Mecidiyeköy takip ediyor. Bu uygulamaların en yoğun kullanıldığı saatler de öğle arası ve işten çıkış saatleri olan 18.00 ile 18.30 arası.

Online flört açısından şanslı olunan semtler sırasıyla şöyle:

– Nişantaşı

– Taksim Şişhane

– Levent

– Mecidiyeköy

– Gayrettepe

– Ümraniye

– Batı Ataşehir

– Etiler

– Maslak Plazalar

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

En fit kadınlar: Anna Victoria

Umut Doğan Yıldız

-

Son zamanlarda adından en çok bahsettiren ve en fit kadınlardan biri olarak anılan Anna Victoria dosyasını sizin için açtık.

     

Instagram’da 1.3 milyon takipçisi olan Anna Victoria son zamanların en ünlü fitness fenomenlerinden biri.

Kaslı kadın imajını değiştirmeye gönül vermiş olan Victoria, hayatını sadece spor salonlarında geçirmiyor.

Sevdikleriyle ve doğayla verdiği pozları da sosyal medya hesabından paylaşan Anna Victoria, gülümsemesiyle tüm takipçilerinden tam not alıyor.

İşte Anna Victoria’nın hesabından paylaştığı görüntüler:

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Difference between Side to Side Squat and Side Squat Walk (aka Lateral Squat Walk) ‼️ This is for those of you doing @bodyloveapp . I noticed after doing Legs + Glutes on Monday that these two moves look really similar in the app, but there IS a difference! Here’s a video showing how: 🍑 Side Squat Walk: In a three quarter squat, walk to the side for stated # of reps, without breaking the three quarter squat position. Repeat going the opposite direction 🍑 Side to Side Squat: In a three quarter squat, step to the left then back to the right, alternating each side throughout. 👉 These moves are meant to work your “top butt” (glute medius) which is (one of) the muscles you need to strengthen to help hip flexor pain. These are not about speed or the weight you use, it’s about proper form and muscle engagement. If you fly through these without engaging that “top butt”, you’re not going to get any benefit from it. 👉 Note: These can also be done with resistance bands. In fact I recommend it!! If you’re not using resistance bands (even if you are) be sure you’re pushing your knees OUT and not letting them cave in. . Hope this helps!! ☺️ (P.S. this is in weeks 25-28 for those of you not there in @bodyloveapp yet!!) #fbggirls #bodylovebabes www.annavictoria.com/bodyloveapp

Anna Victoria (@annavictoria)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Consider becoming the type of energy that no matter where you go, or where you are, you always add value to the spaces and lives around you ☺️ #bodylove #fbggirls bikini: @koaswim www.annavictoria.com/bodyloveapp

Anna Victoria (@annavictoria)’in paylaştığı bir gönderi ()

Devamı

Popüler