Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

CİDDİLEŞMEYE HAZIR MISINIZ?

-

 

İlişkinizi ciddileştirmek için sabırsızlanıyor musunuz? Bir sonraki aşamaya geçmeden önce partnerinizi test etmek için geçmeniz gereken üç aşama var.

BİRLİKTE YAŞAMADAN ÖNCE

S: “Acaba şimdiden gelinliklere bakmaya başlar mı?”

Hele şükür eşyalarını sizin evinize taşıdı. Artık her gece onunla uyuyacaksınız. Her sabah sizin için kahvaltı hazırlayacak. İlişkinizin sadece kirayı paylaşan ev arkadaşları seviyesinden ileride olmasını istiyorsanız, ev hayatı ve uzun süreli beklentiler konusunda aynı noktada olduğunuzdan emin olun.

Aynı eve taşınan çiftler, iyi hislerin ve beklentinin en yüksekte olduğu noktadadırlar. “Unmarried To Each Other” kitabının yazarı Marshall Miller “Birlikte yaşamak işin gerçek yüzünü gösterir. Birlikte yaşadığınızda aşk daha karmaşık ve sıkıcı bir hale gelir. Yüzüne o yapış yapış maskeleri sürüp mumya gibi dolaştığında irkilmeyecek misiniz? Vücudunuzdan çıkacak olan her garip ses için odalar arası seyahat etmeye hazır mısınız?” diye soruyor.

Dahası o, birlikte yaşamayı nikah masasına giden yol olarak algılayabilir. Oysaki sizin için durum sadece paylaşılan bir kira ve plansız programsız her gece yapılan seksten ibaret. İşte ölümcül sorun da buradan doğar. İster hoşlanın ister hoşlanmayın kız arkadaşınızla birlikte yaşamaya başladığınızda bir mesaj gönderirsiniz: “Artık düzenli bir hayata hazırım.” Birlikte yaşamanın nişanlılık süreci olmadığını ayrıca belirtmediğiniz sürece yakın gelecekte bir tek taş yüzük beklememesi imkansızdır. Kısacası eşyalar dolaplara yerleşmeden önce beklentileriniz hakkında çok geç olmadan mutlaka konuşun.

NİŞANLANMADAN ÖNCE

S: “Yatak odasında televizyon olacak mı?”

İyi cevap şudur: “Herhalde aşkım. Yoksa ‘Mad Men’i nasıl izleriz?”

Dürüst cevapsa şu: “Allah aşkına, yatak odasında televizyonun ne işi var!” Kısacası tam bir çatışma cümlesi.

Anlayacağınız üzere “Benimle evlenir misin?” sorusu, cevabını merak etmeniz gereken sorulardan sadece bir tanesi. Eğer onu bir yarım yüzyıl daha hayatınızda tutmak istiyorsanız, daha fazla bilgiye ihtiyacınız var demektir. Malum, sevdiğiniz kadının, sevgililik maskesini çıkardığında korkunç bir cadıya dönüşmesi an meselesi.

ABD’li yaşam gurusu Anthony Robbins “Çatışma noktalarını ortaya çıkaracak soruları sorduğunuz ve birbirinizi paralamak yerine sorunları düzeltmeyi konuştuğunuz sürece ilişki olgunlaşır” diye açıklıyor. En büyük çatışma konularıysa şunlar:

Kariyer: Öncelik kimde? Eğer siz profesyonel nedenlerden dolayı şehir değişikliği yaparsanız peşinizden gelecek mi? Ya da tersi olabilir mi?

Çocuklar: Evet mi? Hayır mı? Kaç tane? Ne zaman? Kısırlık gibi problemler karşısında ne yapılacak?

Aile: Ondan daha mı önemliler? Çok mu fazla korumacılar?

Dini ya da kültürel farklılıklar: Kiminki geçerli olacak? Çocuklar hangisine göre yetiştirilecek?

Mali durum: ABD’li mali danışmak Galia Gichon “Finansal zorunluluklar ve hedefleriniz hakkında net bir bilgi edinin. Çakışan harcamalar ve yatırım alışkanlıkları evdeki cennetin anahtarıdır. Aynı şekilde para konusundaki uyumsuzluklar da herhangi bir ilişkiyi cehennem ateşine atabilir” diyor.

Vazgeçmeye hazır olmadığınız şeyleri düşünün. Tüm paranızı diyar diyar gezmektense altına yatırmak konusunda hemfikir misiniz? O, sizinle aynı politik görüşlere sahip mi? Soyadınızı alacak mı? Ailece gidilen tatillerden hoşlanıyor mu? Kısacası gelecekle ilgili hayalleriniz ve günlük hayatınızda öneme sahip pratikleriniz hakkında mutlaka konuşun ve uzlaşmaya varın. Belli olmaz, belki de ödülünüz yatak odasındaki o koca televizyon olabilir.

EVLENMEDEN ÖNCE

S: “Gerçekten de benim öteki yarım olmayı istiyor mu?”

Evet, sizinle evlenmek istiyor ama hayır, sizin öteki yarınız olmakla yükümlü değil. İş ve yaşam koçu Laura Young bu konuda uyarıyor: “Sağlıklı bir evlilikte hayatlar birleşebilir fakat bir kişi, diğerinin hayatında asimile olmaz.” Karşınızdaki kadının size vereceği söz hayat boyu güvenilir bir sevgili, dost ve seks partneri olmaktır. Önemli olan onu hayatınızı paylaşmak için seçtiğinizi göstermek ve gereken güveni vermektir. Onun derdi birbirinin içine geçmiş ve silikleşmiş hayatlar değil, sonsuza kadar güven duyabileceği ama bir yandan da kendi hayatını devam ettirebileceği  bir evliliktir.

Continue Reading
Advertisement

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler