Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

CEP TELEFONUNUZUN TERK EDİLMENİZE NEDEN OLACAĞI 5 DURUM

-

 

Çok fazla mesajlaşmak (ya da yeteri kadar mesajlaşmamak!) sizi yalnız kılabilir!

Telefonunuzla çok fazla meşgul olmak size faturadan daha büyük zararlar getirebilir. Çünkü siz telefonunuza kitlendiğinizde, partneriniz sizden uzaklaşıyor. Zaman içerisinde biriken araştırmalar gösteriyor ki, cep telefonu alışkanlıkları ilişkinizi batırıyor olabilir.

Brigham Young University’de evlilik ve aile terapisti olarak çalışan Dr. Lori Cluff Schade’a göre insanlar mesajlaştıklarında, başkalarında yaratabilecekleri ani etkiyi kaybederler. Bu da iletişimi daha dağınık ve anlaşması zor bir hale getirir.

Eğer bunları yapıyorsanız, ilişkinizi toparlamak için bu bilgilere ihtiyacınız olabilir.

CEP1) Ona yeteri kadar mesaj atmıyorsunuz

University of Hartford’ın 2011’de gerçekleştirdiği araştırmaya göre ilişkilerinde en çok gerginlik yaşayan insanlar, partnerlerine yeteri kadar aramadığı ve mesaj etmediği için kızan kişiler.

Araştırmacı Dr. Robert Duran’a göre “Teknoloji ilişkileri test ediyor. Ne kadar hızlı cevap verdiğiniz çoğu zaman ne kadar ilgili olduğunuzun barometresi gibi görülüyor.”

Düzeltin: Amaç birbirinizin radarından çıkmadan bağımsız olabilmeyi başarabilmek. Cevap vermemek ilginin kaybolduğuna hatta sadakatsizlik şüphelerine bile varabilir.

Araştırmacılar çiftlerin cep telefonu kullanımında kendi aralarında kurallar koyabilmesinin doğru olduğunu söylüyorlar. Eğer telefondan uzak kalacaksanız onu kısa mesajlarla bilgilendirebilirsiniz. Böylelikle hem birbirinizi düşünmeye takılmaz hem de zaman harcamamış olursunuz.

Sayfalar: 1 2 3 4 5

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler