Bizi Takip Edin

STİL & BAKIM

ÇAKTIRMADAN ESTETİKLİ AMA ERKEKSİ

-

 

Yazı: Dr. Mustafa Karataş
Estetik operasyonların sadece kadınlar için olduğunu mu sanıyorsunuz? Bir daha düşünün…

Erkek hastalara uygun hazırlanan tedavi protokolleri ile çaktırmadan estetikli ve bir o kadar da maskülen olmak mümkün…

İfadeniz değişmesin, hatlarınız belirginleşsin!

Daha önceleri, erkek estetiği saç kesimi ve sakal taraşı üzerine sürülen bir traş losyonun dan öteye gitmiyordu. 10 yıl öncesinde ise erkek berberlerinde manikür ve pedikür ile karşılaştık. O dönemlerde spor salonları body building yapan aşırı kaslı erkeklerin hayranlıkla izlendiği yerlerdi. Kısıtlı bir alanda antrenmanlarını yapan bu kas makinelerinin çevresinde de sezona göre artış gösteren zayıflamaya çalışan aşırı kilolu bahtsız bayanlar doluydu. Diğer taraftan zayıflamaya çalışan erkekler, maksimumda bir diyetisyen kontrolüne giderler daha iyimser olmak gerekirse de diyetisyen kontrolüne birde sahilde yürüyüşü eklerlerdi.

Hızla akan zaman kadın estetiği ile birlikte erkek estetiğini de değiştirdi en basit örnekle beden estetiği için harcanan çabaya bakıldığında değişim çok açık.  Spor salonlarındaki fit görünümlü kadın kadar erkeğin de var olduğu bir gerçek. Obezite artıyor spor salonları dolu ama spor merkezlerinde obez sayısı az. Ters orantı gibi görülse de artık yaşın önemsiz olduğu çağımızda erkeklerde fit hallerini korumak için inanılmaz bir çaba gösteriyor.

Tabii ki sadece vücut estetiği değil yüz estetiğinde de erkek trendleri oluştu. Artık erkek burun estetiği bile farklı değerlendirilmekte. Hepimiz görüp şahit olmuşuzdur bir erkeğe hiç de yakışmayan aşırı feminen hokka gibi burunların varlığını. Bu konuda da artık erkekler çok dikkatli…

Medikal estetik konusuna gelindiğinde ise erkek uygulamaları lazer epilasyon ile başladı. Fakat botox yada dolgu uygulamalarına geçiş çok yeni. Feminen ifadeler yerine daha masculen bir yüz yakalamak için hanımların en büyük silahı bu iki kolay uygulama erkeklerinde hizmetinde. Daha çıkık ve sert hatlı bir çene, hafif içe çökük yanaklar ve dik bakışlı kaşlarla masculenlik daha da artmakta. Uzakdoğulu bayanların yuvarlak yüzlerini ovalleştirmek için kullanılan botox tekniğinde elde edilen başarı bu konuda erkek hasta üzerinde hafif çökük bir yanak elde etmek için kullanılmaya başlandı. Yine kalıcılık süresi 6 yâda 8 ay süren hyalüranik asit dolgu maddeleri ile çene sivriliğinin sağlanması ve köşelendirilmesi mümkün oldu. Böylece daha erkeksi hatlara sahip yüz yakalanabilmekte. Sonuç itibariyle yapılan tüm işlemleri cazip kılan bir diğer avantaj hiçbir istirahat gerektirmemesi ve izsiz olması.

Elbette düzgün hatlarla çerçevelediğiniz bir yüzü en iyi gösteren bir diğer ayrıntı sıkı ve nemli görünen bir cilttir. Burada yine erkek hastalarda kristal peeling ve vitamin therapy ler yer almakta, tek bir seansda bile sıkılık nem ve canlılık veren bu tedavilerde elbette belirli periyotlarda tekrarlanmalı. Erkek hastalara uygun hazırlanan tedavi protokolleri ile çaktırmadan estetikli ve bir o kadar da masculen olmak mümkün.

Continue Reading
Advertisement

STİL & BAKIM

HILLSIDE BEACH CLUB’DA İYİ HİSSEDİN

-

Editör :

İlklerin öncüsü Hillside Beach Club, 6-12 Mayıs tarihleri arasında 6. kez gerçekleşecek klasikleşen İyi Hissetme Haftası “Feel Good Week” programını açıkladı. Bedeni dinlendirirken, ruhu besleyecek aktivite ve atölyelerle hazırlanmış bu hafta boyunca deniz ve güneşin tadını çıkaran misafirler, iyi hissettiren yepyeni deneyimler yaşama imkanı da bulacak.

Yenilikçi uygulamaları ile ilklerin öncüsü konumunu yıllardır koruyan Hillside Beach Club, (İyi Hissetme Haftası) “Feel Good Week” ile misafirlerine ilham verici keşifler yapmanın mümkün olduğu bir program hazırladı. Bu özel hafta boyunca heyecanla beklenen aktivitelerin yanında misafirler, birbirinden farklı ve yenilikçi atölyeler ile de tanışacak.

İyi hissettiren atölyeler: Soundala, Ajna Light, Kristal ve Nefes Terapisi…

Bu yıl 6-12 Mayıs tarihleri arasında altıncısı gerçekleşecek Feel Good Week, gün boyu farklı konularda atölye, konuşma ve aktivitelerle dolu bir program sunuyor.

Tibet kaseleri, şaman davulu gibi etnik enstrümanlar kullanılarak bedeni yeniden akort etmeyi amaçlayan Soundala Terapi, belirli bir frekansta verilen led ışıklar ile derin meditasyona geçmeyi sağlayan Ajna Light, doğru nefes almayı öğreterek derin rahatlama sağlayan Nefes ve Kristal Terapisi, yıldız haritası okumanın inceliklerinin konuşulacağı Astroloji Atölyesi Feel Good Week’e özel, bedeni pozitif enerji ile doluracak aktivitelerden sadece birkaçı… Üstelik Hillside Beach Club misafirlerinin, tüm bu atölyelerle bağlantılı bireysel seanslara da katılma imkanı bulunuyor. 

Dileyen misafirler yeni güne Hillside Beach Club’ın sesiz koyu Silent Beach’de yoga ve meditasyon ile başlayabilir ya da gün içinde yin yoganın rahatlatan ve gevşeten etkisi ile tanışabilirler. Güne tertemiz bir zihinle merhaba diyen misafirler, hafta boyunca alanında uzman yoga eğitmenlerinin derslerini de deneyimleme imkanı bulacak. Yoga tutkunlarının heyecanla beklediği teknede yoga ve günbatımı meditasyonu ile Silent Beach’de gerçekleşecek gece meditasyonu haftanın unutulmaz etkinliklerinden olacak.

Süper besin “microfarm” ve Juice Atölyesi ile içten dışa iyi hisseddin

Çeşitli sebze ve ot tohumlarından büyüyen, yenilebilir bitkiler olan mikro yeşillikler ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmanın mümkün olduğu atölye, bu özel hafta boyunca misafirlerle buluşacak. Katılan herkesin Living Food & Microfarm atölyesi sonunda kendi mikro yeşilliğini üretebilmesi ve bu süper besin deneyimini yaşamına katabilmesi mümkün. Feel Good Week kapsamında sağlıklı beslenme programlarını misafirlerine deneyimleterek göstermeyi amaçlayan bir diğer atölye ise Eating Well & Juice. Sebze ve meyve çeşitleri kullanarak “juice” yapımı ve faydaları hakkında detayların konuşulacağı atölye sonunda misafirler hem juice yapımı hakkında bilgi sahibi olacak, hem de bilinçli tüketimin yollarını öğrenecek.

Bu yıl programa yepyeni atölyeler eklendi

Eğlenirken öğreten “edutainment” akımının Türkiye’deki öncüsü Hillside Beach Club, bu yıl Feel Good Week programına yepyeni atölyeler de ekledi. Bitki özlerinden elde edilen yağların kişinin fiziksel, duygusal ve ruhsal sağlığı için kullanılması olarak özetlenebilen aromaterapi,  bu haftaya özel bir atölye ile misafirlerle buluşacak. Kokuların şifa verici özelliklerine değinilecek atölyenin sonunda katılımcılar seçtikleri kokulardan aromaterapi yağlarını oluşturabilecek ve dileyen misafirler kendilerine özel bu yağlar ile masaj yaptırabilecek.

Konuklar, İyi Hissetme Haftası boyunca deneyimledikleri atölyeler sonunda edindikleri yeni alışkanlıkları ve hobileri uygulama imkanı da bulacak. Canlı çiçeklerle yaka iğnesi veya saç tokası olarak tasarlanabilen parçaların yapılacağı atölye ile çiçeklerin iyi hissettiren enerjisi tüm haftaya yayılacak ve misafirler kendi ürettiği parçaları kullanabilecek. Konukların kendilerini doğanın enerjisine bırakarak iletişim kurma yollarını geliştirecekleri atölye Doğa ile Bağlantı Kurmak ise bu sezon Feel Good Week misafirleri ile buluşacak yeni atölyelerden. Hafta boyunca spirituel film gösterimlerinin gerçekleşeceği ve bu filmlerin bir uzman eşliğinde yorumlanacağı Hillside Beach Club Feel Good Week, bu yıl da iyi hissetmek isteyenlerin adresi olacak.

www.hillsidebeachclub.com

facebook.com/hillsidebeachclub

twitter.com/HillsideFethiye

instagram.com/hillsidebeachclub

Devamı

anaslide

AYAKKABININ ÖMRÜNÜ UZAT

-

Editör :

Ayakkabısına kıymet veren adamlardansanız, torunlarınıza dahi aktarmanız gereken bu muhafaza yöntemlerini mutlaka bilin.

Devamı

anaslide

GÜNDELİK HAYATTA ŞIKLIĞI YAKALAMANIN 21 KURALI

-

Editör :

Rahatlık sizin için ön plandaysa, salaş olmakla “jilet gibi” sportif giyinmek arasındaki farkı belirleyen 21 kuralımıza göz atın.

Kural 1
Stil, doğru kıyafetleri güzel taşımaktır.

1

Sizi ne giyerseniz giyin her daim beğenen ne yazık ki tek kişi var, o da anneniz. Geri kalan insanlar ilk değerlendirmeyi giydikleriniz üzerinden yapıyor. Güncel bir araştırmaya göre, kişiye özel dikilmiş takım elbisesiyle gezen adamlar, hazır giyimi tercih edenlere oranla daha yüksek gelirli ve daha güvenli olarak algılanıyor. İşin kötüsü, bu not birkaç saniye içinde veriliyor. İşi şansa bırakmadan, üzerinize tam oturan favori pantolonunuzu bularak temeli sağlam tutun. Artık onu dilediğiniz tişört veya ceketle kombinleyebilirsiniz. Pantolonunuz jean veya chino da olsa, bir terzi
tarafından vücudunuza göre dikilmiş gibi durmalı. Ne bacaklarınız pantolonun içinde dans etmeli, ne de paçalar yerlerde sürünmeli.

Ceket Tween  990 TL
Triko Lacoste 379 TL
Pantolon KİP 139 TL
Gözlük Ray-Ban  600 TL

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com