Bizi Takip Edin

SPOR

ÇAĞDAŞ BODRUM YARI MARATONU

Umut Doğan Yıldız

-

 

Çağdaş Bodrum yarı maratonu 5-7 Ekim tarihleri arasında.

Kımız Bodrum Organizasyon A.Ş. tarafından ve Çağdaş Holding isim sponsorluğunda bu yıl birincisi düzenlenecek olan Çağdaş Bodrum Yarı Maratonu, 21k, 10k ve 5k parkurları, Takımlar Yarışıyor ve Minik Mandalinalar Koşuyor etaplarıyla, 5-7 Ekim tarihlerinde Bodrum’da spor turizmine yeni bir soluk getirip, her yaştan ve düzeyden koşu severleri Bodrum’a getirmeyi hedefliyor.

Tüm dünyada yükselişte olan spor turizmi aracılığıyla Bodrum’a sürekliliği olan bir spor festivali kazandırılıp, etki çevresine sosyal sorumluluk anlayışını da katarak, Bodrum’a deniz, kum, güneş ve gece hayatı dışında yeni bir algının kazandırılması amaçlanıyor. Çağdaş Bodrum Yarı Maratonu’nun mottosu olan “adım at” sadece koşmayı değil, yaşamımızda kendimiz ve çevremiz için attığımız güzel adımları, hedeflerimizi, umutlarımızı da ifade ediyor.
Çağdaş Bodrum Yarı Maratonu, yarattığı iki farklı sosyal sorumluluk projesini kayıtlı sporcuları ile birlikte gerçekleştirecek. Madalyalar ve çantalar, Bodrum Sağlık Vakfı bünyesindeki çocuklar tarafından Çağdaş Bodrum Yarı Maratonu için özel olarak tasarlanacak ve üretilecek. Aynı zamanda Bodrum Geçici Hayvan Barınakları iş birliği ile yapılacak her kayıt için hem sokak hayvanlarına destek olunacak hem de mama kampanyası yürütülecek.

Türkiye’nin St.Tropez’i diye nitelendirilip modern kalıplara sığdırılarak anlatılsa da doğal dokusunu ve kültürünü her şeye rağmen koruyan, nostaljiyle modern hayatın, köy hayatıyla teknolojinin uyum içinde birleştiği Bodrum’da, parkurlar büyük bir titizlikle belirlendi. Engin Çetinay’ın proje direktörlüğünde, Running Academy’den Özgür Tetik ve Tuğba Tetik’in sportif direktörlüğünde ve Ankarunning kurucu kaptanı Çağrı Ünal’ın destekleri ile organizasyonun her adımı, detayları ile planlandı. Bodrunners ve Ankarunning koşu gruplarının sportif partner olarak destek vereceği bu yarışta, keyifli bir koşu için yapılan hazırlıklar ile yarışmacılar tarihin farklı dönemlerine tanıklık ederken Bodrum’un begonvil nakışlı, mavi çerçeveli beyaz evlerini, denize açılan dar sokaklarını, rüzgâra karşı vakur bir duruş sergileyen yel değirmenlerini, neredeyse dört mevsim dalında duran limonlarını, kokusu
başka, tadı bambaşka mandalinalarını, sarı kızlarını, kedi köpek bir arada uyuyan sokak hayvanlarını ve guletlerini de selamlayıp bitiş çizgisine ulaşacak.

 

ETKİNLİK PROGRAMI

5 EKİM CUMA
Fuar
Kayıt ve Yarış Kitlerinin Dağıtımı
Technogym Club Catamaran
Spor Festivali

6 EKİM CUMARTESİ
Kayıt ve Yarış Kitlerinin Dağıtımı
Emine Başarır ile Yogalates
Minik Mandalinalar Koşuyor
Spor Söyleşileri
#BeatBodrum Ritmi Hisset 4K
Yarış Brifingi
Sadece Makarna Partisi Değil
Konser & DJ Performans

7 EKİM PAZAR
21K / 10K / 5K Start
Konser & DJ Performans
Ödül Töreni
Finisher Party Mandalin Sound

Continue Reading
Advertisement

SPOR

Galatasaray ve Fenerbahçe’nin rakipleri belli oldu

Umut Doğan Yıldız

-

UEFA Avrupa Ligi Son 32 Turu’nda temsilcilerimiz Galatasaray ve Fenerbahçe’nin rakipleri belli oldu.

Sarı-lacivertli takım, Rus temsilcisi Zenit ile mücadele edecek, Galatasaray ise Portekiz ekibi Benfica ile karşı karşıya gelecek.

Son 32 turu ilk maçları 12-14 Şubat, rövanşları ise 20-21 Şubat 2019 tarihlerinde geçekleşecek.

UEFA Avrupa Ligi’nde son 32 turu eşleşmeleri şu şekilde:

Viktoria Plzen (Çekya) – Dinamo Zagreb (Hırvatistan)

Club Brugge (Belçika) – Salzburg (Avusturya)

Rapid Wien (Avusturya) – Inter (İtalya)

Slavia Prag (Çekya) – Genk (Belçika)

Celtic (İskoçya) – Valencia (İspanya)

Rennes (Fransa) – Real Betis (İspanya)

Olympiakos (Yunanistan) – Dinamo Kiev (Ukrayna)

Krasnodar (Rusya) – Bayer Leverkusen (Almanya)

Zürih (İsviçre) – Napoli (İtalya)

Malmö (İsveç) – Chelsea (İngiltere)

Shakhtar Donetsk (Ukrayna) – Eintracht Frankfurt (Almanya)

Lazio (İtalya) – Sevilla (İspanya)

FENERBAHÇE – Zenit (Rusya)

Sporting Lizbon (Portekiz) – Villarreal (İspanya)

BATE Borisov (Belarus) – Arsenal (İngiltere)

GALATASARAY – Benfica (Portekiz)

Devamı

SPOR

17 Aralık spor müsabakaları!

Umut Doğan Yıldız

-

Bugün 17 Aralık Pazartesi, bugünün maçları, spor programları listesini sizler için derledik.

11:00 TRT Spor – Spor Manşet 

13:00 TRT Spor – Haber Saati 

14:00 A Spor – Gün Ortası 

14:00 Eurosport – UEFA Şampiyonlar Ligi Kura Çekimi 

14:00 Tivibu Spor – Her Gün Spor

15:00 Eurosport – UEFA Avrupa Ligi Kura Çekimi 

15:00 A Spor – Spor Gündemi 

16:10 TRT Spor – Gündem Futbol 

17:20 TRT Spor – Genç Spor 

18:00 Tivibu Spor – Her Akşam Spor 

18:00 TRT Spor – Spor Akşamı 

19:30 Tivibu Spor – Orta Nokta 

20:00 TRT Spor – Dakika Skor 

20:00 A Spor – Skorbord 

20:00 beIN Sports 1 – Fenerbahçe – BB Erzurumspor (Canlı)

21:50 TRT Spor – Yüz Yüze Futbol 

22:00 Tivibu Spor – Orta Nokta 

22:00 A Spor – Takım Oyunu 

22:30 beIN Sports 2 – Atalanta – Lazio (Canlı)

23:00 Tivibu Spor – Her Gece Spor 

23:00 beIN Sports 3 – Alaves – Athletic Bilbao (Canlı)

23:30 TRT Spor – Spor Artı 

Devamı

SPOR

Bugün hangi maçlar var?

Umut Doğan Yıldız

-

Bugün 14 Aralık Cuma, bugünün maçları, spor programları listesini sizler için derledik.

10:00 beIN Sports Haber – UEFA Avrupa Ligi Özel

10:00 Tivibu Spor – Her Sabah Spor 

11:00 TRT Spor – Spor Manşet

11:00 A Spor – Spor Ajansı 

13:00 TRT Spor – Spor Stüdyosu 

15:00 A Spor – Spor Gündemi 

17:30 TRT Spor – Spor Akşamı

19:00 beIN Sports MAX 1 – İstanbulspor – Ümraniyespor (CANLI)

20:30 beIN Sports 1 – Göztepe – Bursaspor (CANLI)

20:30 TRT Spor – Ajans Saati

21:00 A Spor – Artı Futbol

22:30 TV+ Bundesliga – Nürnberg – Wolfsburg (CANLI)

22:45 beIN Sports MAX 1 – Nice – St. Etienne (CANLI)

23:00 Tivibu Spor – Her Gece Spor

23:00 beIN Sports 2 – Celta Vigo – Leganes (CANLI)

Devamı

Popüler