Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

BU SPOR ÇANTASI TERLİ KIYAFETLERİNİZİ TEMİZLEYEBİLİYOR

-

 

Antrenman çıkışında spor kıyafetlerinizi bakterilerden arındırma derdinden kurtulabilirsiniz.

paqsule-spor-cantasi

Bugünkü antrenmanınızın ardından spor çantanıza koyduğunuz terli kıyafetlerinizde ne kadar bakteri biriktiğini biliyor musunuz? Bilmiyor olabilirsiniz. Fakat hepimizin bildiği şöyle bir gerçek de var: Bir sonraki antrenmanınızda, tertemiz kıyafetlerinizi alıp aynı çantanın içine koyacaksınız. Hatta çantanıza koyduklarınız kıyafetlerle de sınırlı kalmayacak. Kim bilir, belki de ara öğününüz de spor çantanızda kendine bir yer ayarlayacak.

Yeni bir firma, spor kıyafetlerinizi su ya da deterjan ihtiyacı duymadan otomatik olarak temizleyebilen bir spor çantası geliştirdi.

Engaget‘te yayımlanan bu videoda izleyebileceğiniz gibi, Paqsule ilk bakışta sıradan bir spor çantası gibi görünüyor. Soyunma odasında gördüğünüz diğer çantalardan görünüm açısından hiçbir farkı yok. Çantanın içerisine bakıldığı zaman da çok farklı durmuyor. Küçük bölmeleri, ayakkabınızı koyabileceğiniz bir kısım ve spor kıyafetleriniz ya da salonda kullanabileceğiniz her şey için yeterli yer mevcut. Farkı yaratan kısım ise çantanın yan tarafı. Yan tarafta bulunan küçük butona basıldığı zaman, kısa dalgalı ultraviyole ışınlar ile oksijen salınımı yoluyla çanta içerisindeki mikroorganizmalar %95 oranında öldürülüyor. Üstelik, işlemin tamamlanmasının ardından kıyafetleriniz de güzel kokuyor (En azından kötü kokmadığını söyleyebiliriz.).

Firma, çantada kullanılan sistemin yiyecekler için güvenli olduğunu da ekliyor. Yani, elmanızı bile bu çanta içinde yıkayabilir, radyoaktif zehirlenmeden etkilenmediğinden emin olarak keyifle yiyebilirsiniz bile.

 

ERKEK AKLI

Kendini çirkinleştirme modası

Umut Doğan Yıldız

-

Instagramda kendilerini filtreler ile güzelleştirmiş kadınlara aşinayız. Şimdilerde ise bu ideal güzellik anlayışına bir tepki doğdu.

   

Dünyanın çeşitli bölgelerinden kadınlar, Pretty Girls Making Ugly Faces adlı bir sosyal medya hesabında birleştiler ve suratlarını çirkinleştirerek fotoğraflar paylaşıyorlar.

Tumblr’da açılan Pretty Girls Making Ugly Faces (Güzel Kızlar Yüzlerini Çirkinleştiriyor) adlı akım çok sayıda kişinin ilgisini çekmiş durumda.

Güzel kadınların kendilerini çirkinleştirerek fotoğraf paylaştıkları bu platformun amacı güldürmek olduğu kadar farkındalık yaratmak da.

Bored Panda sitesi bu fotoğrafları toplamış ve güzel bir arşiv yapmış. İşte karşınızda kendini çirkinleştiren kadınlar:

          

Devamı

ERKEK AKLI

Merve Sanay kapıyı çıplak açtı!

Umut Doğan Yıldız

-

Instagram fenomenlerinden olan Merve Sanay, kapısına gelen pizzacıya kapıyı çıplak açtı ve sosyal medyadan ilgili videoyu paylaştı.

Cesur paylaşımlarıyla gündemden düşmeyen internet fenomeni Merve Sanay, pizzacıya çıplak kapı açma videosu ile gündeme bomba gibi düştü.

Merve Sanay’a sosyal medyadan tepki geldi

Pizza siparişi verip, gelen pizzacıya kapıyı iç çamaşırlarıyla açan Merve Sanay’ın arkadaşları da olay anlarını kaydettiler.

Sanay’ın bu videosu sosyal medya takipçileri tarafından tepki gördü.

Merve Sanay fotoğrafları ile gündeme gelmişti

Instagram hesabından cesur fotoğraf paylaşımında bulunun Merve Sanay, adından daha önce fotoğraflarıyla söz ettirmişti.

Devamı

ERKEK AKLI

NARCOS: Mexico ikinici sezon

Umut Doğan Yıldız

-

Narcos hayranları için güzel bir bilgi paylaşıldı. Narcos: Mexico ikinci sezonu ile geri dönüyor. 

Meksika’daki modern uyuşturucu savaşının başlangıcına odaklanan Narcos: Mexico, birbirinden bağımsız olarak büyüyen kartellerin hikayesini konu alıyor. 1980’lerde Guadalajara kartelinin yükselişine tanık olan Félix Gallardo (Diego Luna), başına geçeceği bir imparatorluk inşa etmek üzere insan tacirlerini bir araya getirir. Yeni bir görev için karısı ve oğlu ile birlikte Kaliforniya’dan Guadalajara’ya taşınan DEA ajanı Kiki Camarena (Michael Peña), kısa sürede bu görevin hayal ettiğinden çok daha zor olacağını anlar. Kiki, Félix hakkında istihbarat toplayıp kendini işine adadığı sırada meydana gelen gelen trajik olaylar zinciri, uyuşturucu ticaretine karşı yıllarca sürecek bir savaşı başlatır.

Gaumont Television tarafından Netflix için hazırlananNarcos: Mexico”’nun yapımcılığını, Eric Newman önderliğinde, José Padilha, Doug Miro ve Carlo Bernard üstleniyor.

Devamı

Popüler