Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

BU KADIN SAKAL UZATIYOR (SEVGİLİSİ DE BAYILIYOR)

-

 

Nadiren görülen bir hastalıktan ötürü yüzündeki tüyler sertleşen kadının sevgilisi bu durumdan hiç de şikayetçi değil.

Böyle haberlere her gün rastlayamazsınız. Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan 24 yaşındaki fotoğrafçı Alma Torres’e 16 yaşında oldukça nadir görülen bir hastalık teşhisi konuldu. Polikistik over sendromu bulunan Torres, hastalığından ötürü kilo almaya başladı ve yüzünde tüyler belirdi.

Daily Mail’de yer alan habere göre, hastalığından ötürü Torres yabancıların gereksiz tacizlerine maruz kalıyordu. Yıllarca yüzündeki kalın tüylerden tıraş olarak kurtulmaya çalıştı. Fakat bir noktada bu alışkanlığını terk etti ve sakal bırakmaya başladı.

Sakal uzatmaya başlamasının ardından kendisini daha iyi ve daha özgüvenli hissetmeye başladı. Torres, polikistik over sendromu bulunan diğer kadınları da kendisiyle aynı şeye yapmak için cesaretlendiriyor.

“Bana çirkin denildi; kimisi de kendimi öldürmem gerektiğini söyledi. Git tıraş ol dediler. Sen kansersin diye çağırdılar. Genelde yüzüme değil, internette konuşuyorlardı ama yine de insanlar bana dik dik bakıyorlardı. Fotoğrafımı çekmeye çalışanlar oluyordu. Onlara sadece gülüyorum. Bunun mesele olduğunu sanmıyorum ve benim için bir sorun yok.”

Merak edenler için açıklayalım: Polikistik over sendromu, aşırı yüksek seviyeli insülin ile ilgilidir. Bu sorunu çeken insanlarda yüksek insülin salınımına bağlı olarak, testosteron benzeri hormonlar da artış gözlemlenir. Kimilerinde adet düzensizliği, sivilce, tüylenme, pelvis ağrısı, üreme sorunları ya da ciltte kararmalar meydana gelebilir. Çaresi ise yoktur.

Geçtiğimiz Ağustos ayında aldığı sakal uzatma kararının ardından, Torres internet üzerinde birçok çılgın ile mücadeleye girmiş. Dışarıdakiler konuşadursun, Taylor adındaki erkek arkadaşı ona sonsuz destek oluyor.

“Çıkmaya başladığımız gün Taylor’a sakalımdan bahsettim. O zamanlar tıraş oluyordum ve yılgın hallerimi görüp bana yardım etmeye çalıştığı da çok oldu. Sakal bırakmaya başladığım zaman ona baktım ve şöyle dedim: ‘Bebeğim, eğer sakalımı uzatmak istersem ne olacak? Seni rahatsız eder mi?’ Verdiği yanıt hayır oldu. Ona göre bunlar tüyden ibaretti ve ortada sorun yoktu.”

Söz konusu hastalık olduğunda da Torres aynı sorunu yaşayan kadınlara yardım eli uzatmak istiyor.

“Polikistik over sendromundan mustarip diğer kadınlara şunu demek isterim ki, sizler kimseniz osunuz. Eğer değişmek istiyorsanız, sorun yok. Fakat kendinizle barışık hissediyorsanız, değişmeyin. Ben değişmek istemiyorum. Olduğum gibi mutluyum.”

Torres’i hem polikistik over sendromu yaşayan kadınlara verdiği tavsiyelerinden hem de kendine duyduğu güvenden ötürü tebrik ediyoruz. Sevgilisi Taylor’a da helal olsun. Şu unutulmamalı ki kimse ne dış görünümünden ne de hastalığından dolayı alay konusu olmamalı. 

 

ERKEK AKLI

Mango’dan stil ikonuyla işbirliği

Umut Doğan Yıldız

-

Mango’nun işbirliği yaptığı stil ikonu David Gandy; bir modelden çok daha fazlası!

Eşsiz tarzı ve vintage arabalara olan tutkusuyla tanınan süper model David Gandy’nin ilgi alanları aslında çok daha fazla. Girişimci kimliği ve hayır işlerine ilgisiyle de tanınan David Gandy yeni projelere atılmaktan keyif alıyor.

Tarz sahibi olmak için genel bir bakış açısına sahip olmak gerektiğine inanan David Gandy bunun sadece kıyafetlerle ilgili olmadığını söylüyor. Materyelleri, renkleri veya tasarım ile ilgili olan her şeye duyulan ilgi insanın genel tarzını yansıttığına inanıyor. Arabalara olan tutkusunu ise şu sözlerle anlatıyor; ‘araba alırken bunu yatırım amaçlı yapmıyorum. Beğendiğimi alıyorum ve onu yenileyerek gelecek 60 yıl boyunca yaşatmaya devam ettirmek istiyorum’ diyor.

Hayır işlerine olanilgisine de köpeği Dora aracılığı ile anlatıyor. Sokak hayvanlarına yardım edenve kar amacı gütmeyen kurumlara destek olan David Gandy köpeği Dora’yı da buşekilde evlat edindiğini anlatıyor.

‘Kendime sürekli meydan okumayı seviyorum. Bilinmeyenin korkusunu hissetmek kendimi geliştirmeme izin veriyor. İş için, bir proje için olsun ya da kişisel hayatım ile ilgili olsun – pişmanlık duymamak için elimden geleni yapıyorum’ diyen David Gandyherkese ilham verebilecek bir süper modelden çok daha fazlası.

Devamı

ERKEK AKLI

Estetik kraliçesinin son isteği!

Umut Doğan Yıldız

-

Geçirdiği sayısız estetik operasyonla adını duyuran Pixee Fox, son isteğiyle doktorları şaşırttı!

Şimdiye kadar 200’den fazla estetik operasyon geçiren estetik bağımlısı Pixee Fox, bir televizyon programına konuk oldu.

Botched Doctors adlı programa davet edilen estetik kraliçesi, katıldığı programın sunucuları olan cerrahlardan bir istekte bulundu ancak Terry Dubrow ve Paul Nassif, Fox’un talep ettiği bu ameliyatı reddettiler.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; çizgi film karakteri gibi görünmek için defalarca ameliyat olan 28 yaşındaki Fox’un son isteğine doktorlar ‘Hayır’ dedi.

İstediği karaktere benzeyebilmek için kaburgalarını aldırıp, göz rengini dahi değiştiren Fox, bu defa da saç çizgisini yeniden hizalamak istediğini belirtti.

Bunu duyunca şok olan doktorlar bu isteği reddettiler. 
Cerrahlar, Fox’un beden algı bozukluğu olan bir kişi olduğunu düşünüyorlar.

Daha önce Fox,  çene kemiği ameliyatı için Güney Kore’nin Seul kentine gitmiş ve burada çenesini kırdırarak traşlatmıştı.


Devamı

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

Popüler