Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

BU GÜZEL ÇİFT İŞLERİNİ BIRAKTILAR VE TEKNELERİYLE DÜNYAYI GEZİYORLAR!

-

 

Hepimiz işlerimizi bırakıp başka bir hayata atılmanın hayallerini kurarız ve neredeyse hiç birimiz bunu başaramayız. Fakat onlar başarmış!

29 yaşındaki Charlie Smith ve 34 yaşındaki nişanlısı ‘Captain’ (tekne kullanan birisi için uygun bir isim!) hayat tercihlerini denize açılmaktan yana kullanmışlar.

Captain aslında bir mimari tasarımcı. Charlie ise hem bir model, hem de ITV kanalında hava durumu spikeri. Fakat onlar dünyayı deniz yoluyla gezmek gibi bir hayalin peşindeler ve Mayıs ayından beri denizdeler. Daha önce kısıtlı bir denizcilik deneyimleri olmasına ve hiç uzun süre denizde yaşamamış olmalarına rağmen rüya gibi bu hayatı kovalamaktan vazgeçmemişler.

İşlerinden ayrıldıktan sonra New Jersey’de bulunan evlerini satmışlar ve tekneleriyle denizlerde yol almaya başlamışlar. Şimdiden Batı Akdeniz, Fransa, İspanya, İtalya, Elba, Korsika ve Balearic Adaları’nı gezmişler bile. Şimdiden Avrupa’nın güzel sahillerini gezen ikilinin günleri hamakta güneşlenmek, kitap okumak, müzik dinlemek, sahillerde gittikleri yeni yerleri keşfetmek ve dalmak gibi aktivitelerle geçiyor.

Bu fikirleri uzun süredir düşündüklerini söyleyen çift sırt çantalarını alıp, dünyanın çeşitli yerlerinde hostellerde yatmanın kendilerine uygun olmadığına karar vermişler. Denizin onları çağırdığını fark ettikten sonra evlerini satmışlar ve yerine ‘Silver Paws’ isimli yüzer bir ev almışlar.

2010 yılında tanışan ve 2013 yılında nişanlanan ikilinin ciddi evlilik planları varmış. Fakat bir noktadan sonra bu harcamaları daha güzel yapabileceklerine karar vermişler ve evlerinde ihtiyaçları olmayan her şeyi satmışlar.

“Düğün için birikimimiz ve planlarımız vardı fakat o parayı tekneyi alırken kullanmaya karar verdik.” diyorlar.

Çok fazla yeri görmek istemelerine rağmen risk almak istemiyorlar. “Acelemiz yok çünkü sıkıntılı durumlar da yaşayabiliyoruz.” Hem deniz ve hava durumları, hem de insanlarla yaşadıkları sıkıntılar da olsa şikayetçi değiller. “Her marinada Wi-Fi olduğu söyleniyor ama gittiklerimizin çoğunda çalışmıyor.”

Şu an tekneleri Barcelona’da fakat Christmas tatili için ailelerinin yanına Jersey’e gideceklerini söylüyorlar.

Bu güzel çiftin maceralarını Instagram adreslerinden takip edip, bizim gibi imrenebilirsiniz.

1

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Mango’dan stil ikonuyla işbirliği

Umut Doğan Yıldız

-

Mango’nun işbirliği yaptığı stil ikonu David Gandy; bir modelden çok daha fazlası!

Eşsiz tarzı ve vintage arabalara olan tutkusuyla tanınan süper model David Gandy’nin ilgi alanları aslında çok daha fazla. Girişimci kimliği ve hayır işlerine ilgisiyle de tanınan David Gandy yeni projelere atılmaktan keyif alıyor.

Tarz sahibi olmak için genel bir bakış açısına sahip olmak gerektiğine inanan David Gandy bunun sadece kıyafetlerle ilgili olmadığını söylüyor. Materyelleri, renkleri veya tasarım ile ilgili olan her şeye duyulan ilgi insanın genel tarzını yansıttığına inanıyor. Arabalara olan tutkusunu ise şu sözlerle anlatıyor; ‘araba alırken bunu yatırım amaçlı yapmıyorum. Beğendiğimi alıyorum ve onu yenileyerek gelecek 60 yıl boyunca yaşatmaya devam ettirmek istiyorum’ diyor.

Hayır işlerine olanilgisine de köpeği Dora aracılığı ile anlatıyor. Sokak hayvanlarına yardım edenve kar amacı gütmeyen kurumlara destek olan David Gandy köpeği Dora’yı da buşekilde evlat edindiğini anlatıyor.

‘Kendime sürekli meydan okumayı seviyorum. Bilinmeyenin korkusunu hissetmek kendimi geliştirmeme izin veriyor. İş için, bir proje için olsun ya da kişisel hayatım ile ilgili olsun – pişmanlık duymamak için elimden geleni yapıyorum’ diyen David Gandyherkese ilham verebilecek bir süper modelden çok daha fazlası.

Devamı

ERKEK AKLI

Estetik kraliçesinin son isteği!

Umut Doğan Yıldız

-

Geçirdiği sayısız estetik operasyonla adını duyuran Pixee Fox, son isteğiyle doktorları şaşırttı!

Şimdiye kadar 200’den fazla estetik operasyon geçiren estetik bağımlısı Pixee Fox, bir televizyon programına konuk oldu.

Botched Doctors adlı programa davet edilen estetik kraliçesi, katıldığı programın sunucuları olan cerrahlardan bir istekte bulundu ancak Terry Dubrow ve Paul Nassif, Fox’un talep ettiği bu ameliyatı reddettiler.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; çizgi film karakteri gibi görünmek için defalarca ameliyat olan 28 yaşındaki Fox’un son isteğine doktorlar ‘Hayır’ dedi.

İstediği karaktere benzeyebilmek için kaburgalarını aldırıp, göz rengini dahi değiştiren Fox, bu defa da saç çizgisini yeniden hizalamak istediğini belirtti.

Bunu duyunca şok olan doktorlar bu isteği reddettiler. 
Cerrahlar, Fox’un beden algı bozukluğu olan bir kişi olduğunu düşünüyorlar.

Daha önce Fox,  çene kemiği ameliyatı için Güney Kore’nin Seul kentine gitmiş ve burada çenesini kırdırarak traşlatmıştı.


Devamı

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

Popüler