Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

BOŞANMA RİSKİNİZİN ÖNÜNE GEÇİN

-

 

Elbette boşanmayı önlemenin ve doğru evliliğin de teknikleri var.

Günümüzde evliliklerin çoğu boşanma ile sonuçlanıyor. Ülkemizde evliliklerin ilk 5 yıl içinde bitme oranı %42’lerde. Buna bir dur deyin ve kavgasız gürültüsüz bir evlilik için tavsiyelerimize göz atın!

%47 Daha az risk için:
Özel hayatınıza sahip çıkın
Uzmanlar, birbirilerinin sosyal hayatlarına engel olan çiftlerin bir süre sonra bu durumdan dolayı birbirlerini suçladıklarını ve daha sonra ayrıldıklarını söylüyor. İlişkinizin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız arkadaşlarınızı, hobilerinizi ve aileniz ile geçirdiğiniz zamana sahip çıkın.

%46 Daha az risk için:
Bedenini evlenmeden keşfedin
Hayatınızı birleştirmeden önce, karşınızdaki kadının bedenini tanımalısınız ve o da sizinkini.
Seks, evliliğin temel taşlarından biridir ve kötü giderse her şeyi etkileyebilir. Bu nedenle, evlenmeden önce onun nelerden hoşlandığını ve onu nasıl mutlu edeceğinizi bildiğinizden emin olun!

%40 Daha az risk için:
Kavga edin

Denver Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre; çelişkileri ile yüzleşen çiftlerin, onları görmezden gelenlere oranla evliliklerinden iki kat daha fazla memnun oldukları ortaya çıktı. Tartışmaları bir “kazan ya da kaybet” durumu olarak görmeyin. Ayrıca, tartışmalar kişilerin fikirlerini birbirlerine açık ve net bir şekilde anlatmaları için en iyi fırsatlardır. Bundan faydalanmayı öğrenin. Üstelik, sıcak tartışmaların ardından, sıcak bir barışma seksi geldiğini de hatırlatırız!

%27 Daha az risk için:
Onu, sekreteriniz ya da asistanınız ile tanıştırın

“Sekretere not aldırmak, geceleri iş yemeklerine gitmek, iş için uzun seyahatler yapmak…” gibi bahaneler sadece film senaryolarında yaşanmıyor. Gerçek hayatta da kadınlar bu cümlelerin altında farklı şeyler yattığını düşünebilir. Eşinizi iş ortamınızdaki insanlarla tanıştırın, hatta ofise gelmesini ve iş gününüzün nasıl geçtiğini görmesini sağlayın.

%20 Daha az risk için:
Hediye alın

Belki fazla bariz görünüyor olabilir ama kesinlikle işe yarayan bir taktiktir. Ona hediyeler alın; bunun için önemli bir gün olmasına gerek yok. Böylece onu gerçekten düşündüğünüzü belli etmiş olursunuz. İnanın bize, hediye paketi açmak kadınlara gerçekten çok iyi geliyor!

%15 Daha az risk için:
Bencil olun

Bencillik günümüzde eskisi kadar kötü anlamlar taşımıyor. Kendini seven, önemseyen ve kendi ihtiyaçlarına saygı duyan biri olmanız, ilişkinizin güçlenmesini ve karşınızdaki insanın da size daha fazla saygı duymasını sağlayacaktır. Biraz bencilleşin!

 

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler