Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

BOKSTA TARİH YAZILIYOR, YÜZYILIN DÖVÜŞÜ: MAYWEATHER PACQUIAO’YA KARŞI

-

 

fight22 Mayıs’da boks tarihinin en büyük olaylarından biri yaşanacak. Öyle ki dövüş öncesi yapılan tanımlamalar şöyle: ‘En iyilerin savaşı’, ‘Yüzyılın dövüşü’. Boks tarihinin en efsane isimlerinden 8 siklette dünya şampiyonu Filipinli Manny ‘Pacman’ Pacquiao, 5 siklette dünya şampiyonu Amerikalı Floyd ‘Money, Pretty Boy’ Mayweather ile ilk kez, Las Vegas’da karşı karşıya geliyor. 

Yaklaşık 6 yıldır süren görüşmeler sonuç verdi ve Floyd Mayweather ile Manny Pacquiao, boks tarihinin en pahalı kapışmasında kozlarını paylaşmak için anlaşmaya vardı. Şimdiye kadar çıktığı 47 karşılaşmanın hiçbirini kaybetmeyen ve 26 kez de nakavtla bitiren Birleşik Amerikalı Mayweather ile 64 maçın 57’sini kazanan Filipinli Pacquiao’nun mücadelesinin ödülü tam 300 milyon dolar.

İkili arasında yapılan anlaşmaya göre; Mayweather ödülün yüzde 60’ını; Pacquiao ise yüzde 40’ını alacak. Dünyanın en zengin sporcularından biri olan ve asıl adı Floyd Joy Sinclair olan Mayweather; 37 yaşında. Profesyonel boks kariyerini namağlup sürdüren Birleşik Amerikalı sporcu; uluslararası birçok organizasyonda şampiyonluklar elde etti. Mayweather’ın karşısına çıkacak Manny Pacquiao ise 36 yaşında. Pacquiao da orta sıkletin son dünya şampiyonu unvanını elinde bulunduruyor.

Adeta destansı bir dövüş olayı yaşanırken hikayeler de ilginç: Mayweather kendi jenerasyonun en büyüklerinden Pacquiao’yu yenerek, zaten iddia ettiği gibi boks tarihinin en büyüğü olduğunu ispat etmek istiyor. Pacquiao ise ezeli rakibi haline gelen, daha önce 3 kez yendiği Juan Manuel Marquéz’e 4. maçta, 2012 yılında yenilmiş ve ilk kez nakavt olmuştu. Artık kaybedeceği bir şey yok, Mayweather’ı yenmek kendi efsanesini perçinlemesi için çok önemli.

İki boksörün de geçmişlerinde Marco Antonio Barrera, Juan Manuel Márquez, Érik Morales ve Oscar De La Hoya gibi efsane boksörlere karşı galibiyetleri bulunmakta.

Sizinle iki boksörün de kariyerlerinin en önemli anlarını gösteren videoları paylaşıyoruz. İkisini de izledikten sonra fikrinizi merak ediyoruz. Bakalım sizin favoriniz kim, gönlünüz kimden yana ve bu tarihi maçta kazanan kim olacak!

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Yeni yılda mutlu olmanın 10 yolu

Umut Doğan Yıldız

-

Uzman Psikolog Selin Karabulut, yeni yılı mutlu ve huzurlu geçirmenin püf noktalarını sıraladı.

Uzman Psikolog Selin Karabulut’a göre yeni yılı mutlu ve huzurlu geçirmenin püf noktaları!

· Şikayet etmekten, söylenmekten vazgeçin. “Sorunu çözebilmek için benim bir etkim olur mu, ben neler yapabilirim?” diye düşünün ve sorunlarınızı çözmeyi ertelemeyin.
· Daha sağlıklı yaşayabilmek adına rasyonel adımlar atın. Sağlıklı beslenmeye özen gösterin ve vakit buldukça egzersizler yapın.
· Kötü alışkanlıklarınızı geride bıraktığınız bir yıl olsun. Örneğin, sigarayı bırakın. Sağlığınızı, zihninizi ve cebinizi ele geçiren sigara esaretine bir son verin.
· Kendinize daha çok vakit ayırın. Hayata bir defa geliyorsunuz, onu başkaları adına ipotek etmekten vazgeçin. Yapmaktan keyif aldığınız işlere zaman yaratın. Özellikle zamanınızı çalan, sizi yoran ve ele geçiren şeyler için artık vakit harcamayın.
· Sevginizi, mutluluğunuzu ve neşenizi çevrenizdekilerle paylaşın. Onları önemsediğinizi her fırsatta dile getirmeye, iyi ve kötü günde yanlarında olmaya özen gösterin.
· Hedefler belirleyin ve o hedefleri gerçekleştirebilmek adına kısa ve uzun vadeli planlar yapın. Hedeflerinizi ertelememeye dikkat edin.
· Klişelerden uzak durun, klişelerin hayatınızı yönlendirmesine izin vermeyin.
· Uzun zamandır ertelediğiniz işleri yapmak için harekete geçin. Ertelemeden ve üşenmeden bu işleri azaltmaya çalışın. Zamanınızı iyi yönetmek, ertelediğiniz işleri hayata geçirmenizi kolaylaştırabilir.
· Sevmekten korkmayın! Eşler arasındaki en temel sorunların sevgiyle ve sevmeyle çözülebileceğini unutmayın.
· Çocuklarınıza keşfetmeleri, denemeleri için fırsatlar yaratın. Hayatlarının sizin onlara sunduğunuzdan çok daha farklı olabileceğini unutmayın.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango’dan stil ikonuyla işbirliği

Umut Doğan Yıldız

-

Mango’nun işbirliği yaptığı stil ikonu David Gandy; bir modelden çok daha fazlası!

Eşsiz tarzı ve vintage arabalara olan tutkusuyla tanınan süper model David Gandy’nin ilgi alanları aslında çok daha fazla. Girişimci kimliği ve hayır işlerine ilgisiyle de tanınan David Gandy yeni projelere atılmaktan keyif alıyor.

Tarz sahibi olmak için genel bir bakış açısına sahip olmak gerektiğine inanan David Gandy bunun sadece kıyafetlerle ilgili olmadığını söylüyor. Materyelleri, renkleri veya tasarım ile ilgili olan her şeye duyulan ilgi insanın genel tarzını yansıttığına inanıyor. Arabalara olan tutkusunu ise şu sözlerle anlatıyor; ‘araba alırken bunu yatırım amaçlı yapmıyorum. Beğendiğimi alıyorum ve onu yenileyerek gelecek 60 yıl boyunca yaşatmaya devam ettirmek istiyorum’ diyor.

Hayır işlerine olanilgisine de köpeği Dora aracılığı ile anlatıyor. Sokak hayvanlarına yardım edenve kar amacı gütmeyen kurumlara destek olan David Gandy köpeği Dora’yı da buşekilde evlat edindiğini anlatıyor.

‘Kendime sürekli meydan okumayı seviyorum. Bilinmeyenin korkusunu hissetmek kendimi geliştirmeme izin veriyor. İş için, bir proje için olsun ya da kişisel hayatım ile ilgili olsun – pişmanlık duymamak için elimden geleni yapıyorum’ diyen David Gandyherkese ilham verebilecek bir süper modelden çok daha fazlası.

Devamı

ERKEK AKLI

Estetik kraliçesinin son isteği!

Umut Doğan Yıldız

-

Geçirdiği sayısız estetik operasyonla adını duyuran Pixee Fox, son isteğiyle doktorları şaşırttı!

Şimdiye kadar 200’den fazla estetik operasyon geçiren estetik bağımlısı Pixee Fox, bir televizyon programına konuk oldu.

Botched Doctors adlı programa davet edilen estetik kraliçesi, katıldığı programın sunucuları olan cerrahlardan bir istekte bulundu ancak Terry Dubrow ve Paul Nassif, Fox’un talep ettiği bu ameliyatı reddettiler.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; çizgi film karakteri gibi görünmek için defalarca ameliyat olan 28 yaşındaki Fox’un son isteğine doktorlar ‘Hayır’ dedi.

İstediği karaktere benzeyebilmek için kaburgalarını aldırıp, göz rengini dahi değiştiren Fox, bu defa da saç çizgisini yeniden hizalamak istediğini belirtti.

Bunu duyunca şok olan doktorlar bu isteği reddettiler. 
Cerrahlar, Fox’un beden algı bozukluğu olan bir kişi olduğunu düşünüyorlar.

Daha önce Fox,  çene kemiği ameliyatı için Güney Kore’nin Seul kentine gitmiş ve burada çenesini kırdırarak traşlatmıştı.


Devamı

Popüler