Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

BİRLİKTE 60 KİLO VERDİLER!

-

 

Cam ve Jessica çifti, zayıflama işini ekip çalışmasına dönüştürdüler ve birlikte 60 kilodan kurtuldular!

Gençlik yıllardında, Cam Waters tam bir sporcuydu. Beyzbol oynamış, ağırlık çalışmış, hatta 23 yaşındayken yarı maraton koşmuştu. Fakat 2011 yılına geldiğinde, disk kaymasından ötürü ameliyat masasına yatmak zorunda kaldı. Yürümeyi tekrar öğrendiği 4 yıllık süre içerisinde 33 kilo aldı. Durmadan acı çekiyordu ve depresyondaydı. Geçirdiği ikinci operasyonun ardından, ailesi için tekrar sağlıklı olmak zorunda olduğunun bilincine vardı. Koşabilir miydi, bilmiyordu. Koşu bandında denemelere başladı. 3 ay sonra, yarı maratonu 1:34:58 ile tamamlamıştı! Bir yıl sonrasında ise Boston Maratonu’na katıldı ve maratonu 3:08:24 ile tamamladı. 32 yaşındaki eşi Jessica’nın Şubat 2016’da 4. çocuğunu dünyaya getirmesinin ardından, o da koşularda Cam’e eşlik etmeye başladı. Mart ayında Jessica, Berry Yarı Maratonu’nu koştu. Cam ise 2018’da koşulacak birçok maraton için hazırlıklara başladı bile!

BİRLİKTE NASIL ZAYIFLADILAR?

İlk adımlar

Cam, “İlk 800 metreyi 12 dakikada tamamladım. Ayaklarım koordine değildi. Fakat ertesi gün, biraz daha fazla ilerleyebilmiştim.” diyor. 

Jessica, “Hamilelik kilolarım gitmek bilmiyordu ve ben de koşmaya başladım. İlk başta 1.6 km bile koşamadım. Cam, pes etmemem konusunda bana yardımcı oldu.” diyor.

Aile yemekleri

“Bir akşam patates püresi yapmıştım.” diyor Jessica. Cam de ben bunu yiyemem diyordu. “Bıkmıştım ve her akşam biri çocuklara biri Cam’e olmak üzere 2 öğün yapmak zorunda olduğumu düşünüyordum.”

Cam, “Çocuklar nugget’a bayılıyordu ve bunu değiştirmek biraz zordu. Şimdi hepimiz sebze ve ızgara tavuk yiyoruz.” diyor.

Çocuklar devrede

Cam, “Cumartesi sabahları uzun koşularımı yaparken, sadece dışarıya çıkıp koşar, sonrasında da Jessica’yı beni alması için arardım”. diyor.

Jessica, “Onu aldığım zaman sürücü koltuğuna oturur, ben koşumu yaparken o da çocuklarla oyalanırdı. Bu şekilde hallediyorduk.” diyor.

 

ERKEK AKLI

Yeni yılda mutlu olmanın 10 yolu

Umut Doğan Yıldız

-

Uzman Psikolog Selin Karabulut, yeni yılı mutlu ve huzurlu geçirmenin püf noktalarını sıraladı.

Uzman Psikolog Selin Karabulut’a göre yeni yılı mutlu ve huzurlu geçirmenin püf noktaları!

· Şikayet etmekten, söylenmekten vazgeçin. “Sorunu çözebilmek için benim bir etkim olur mu, ben neler yapabilirim?” diye düşünün ve sorunlarınızı çözmeyi ertelemeyin.
· Daha sağlıklı yaşayabilmek adına rasyonel adımlar atın. Sağlıklı beslenmeye özen gösterin ve vakit buldukça egzersizler yapın.
· Kötü alışkanlıklarınızı geride bıraktığınız bir yıl olsun. Örneğin, sigarayı bırakın. Sağlığınızı, zihninizi ve cebinizi ele geçiren sigara esaretine bir son verin.
· Kendinize daha çok vakit ayırın. Hayata bir defa geliyorsunuz, onu başkaları adına ipotek etmekten vazgeçin. Yapmaktan keyif aldığınız işlere zaman yaratın. Özellikle zamanınızı çalan, sizi yoran ve ele geçiren şeyler için artık vakit harcamayın.
· Sevginizi, mutluluğunuzu ve neşenizi çevrenizdekilerle paylaşın. Onları önemsediğinizi her fırsatta dile getirmeye, iyi ve kötü günde yanlarında olmaya özen gösterin.
· Hedefler belirleyin ve o hedefleri gerçekleştirebilmek adına kısa ve uzun vadeli planlar yapın. Hedeflerinizi ertelememeye dikkat edin.
· Klişelerden uzak durun, klişelerin hayatınızı yönlendirmesine izin vermeyin.
· Uzun zamandır ertelediğiniz işleri yapmak için harekete geçin. Ertelemeden ve üşenmeden bu işleri azaltmaya çalışın. Zamanınızı iyi yönetmek, ertelediğiniz işleri hayata geçirmenizi kolaylaştırabilir.
· Sevmekten korkmayın! Eşler arasındaki en temel sorunların sevgiyle ve sevmeyle çözülebileceğini unutmayın.
· Çocuklarınıza keşfetmeleri, denemeleri için fırsatlar yaratın. Hayatlarının sizin onlara sunduğunuzdan çok daha farklı olabileceğini unutmayın.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango’dan stil ikonuyla işbirliği

Umut Doğan Yıldız

-

Mango’nun işbirliği yaptığı stil ikonu David Gandy; bir modelden çok daha fazlası!

Eşsiz tarzı ve vintage arabalara olan tutkusuyla tanınan süper model David Gandy’nin ilgi alanları aslında çok daha fazla. Girişimci kimliği ve hayır işlerine ilgisiyle de tanınan David Gandy yeni projelere atılmaktan keyif alıyor.

Tarz sahibi olmak için genel bir bakış açısına sahip olmak gerektiğine inanan David Gandy bunun sadece kıyafetlerle ilgili olmadığını söylüyor. Materyelleri, renkleri veya tasarım ile ilgili olan her şeye duyulan ilgi insanın genel tarzını yansıttığına inanıyor. Arabalara olan tutkusunu ise şu sözlerle anlatıyor; ‘araba alırken bunu yatırım amaçlı yapmıyorum. Beğendiğimi alıyorum ve onu yenileyerek gelecek 60 yıl boyunca yaşatmaya devam ettirmek istiyorum’ diyor.

Hayır işlerine olanilgisine de köpeği Dora aracılığı ile anlatıyor. Sokak hayvanlarına yardım edenve kar amacı gütmeyen kurumlara destek olan David Gandy köpeği Dora’yı da buşekilde evlat edindiğini anlatıyor.

‘Kendime sürekli meydan okumayı seviyorum. Bilinmeyenin korkusunu hissetmek kendimi geliştirmeme izin veriyor. İş için, bir proje için olsun ya da kişisel hayatım ile ilgili olsun – pişmanlık duymamak için elimden geleni yapıyorum’ diyen David Gandyherkese ilham verebilecek bir süper modelden çok daha fazlası.

Devamı

ERKEK AKLI

Estetik kraliçesinin son isteği!

Umut Doğan Yıldız

-

Geçirdiği sayısız estetik operasyonla adını duyuran Pixee Fox, son isteğiyle doktorları şaşırttı!

Şimdiye kadar 200’den fazla estetik operasyon geçiren estetik bağımlısı Pixee Fox, bir televizyon programına konuk oldu.

Botched Doctors adlı programa davet edilen estetik kraliçesi, katıldığı programın sunucuları olan cerrahlardan bir istekte bulundu ancak Terry Dubrow ve Paul Nassif, Fox’un talep ettiği bu ameliyatı reddettiler.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; çizgi film karakteri gibi görünmek için defalarca ameliyat olan 28 yaşındaki Fox’un son isteğine doktorlar ‘Hayır’ dedi.

İstediği karaktere benzeyebilmek için kaburgalarını aldırıp, göz rengini dahi değiştiren Fox, bu defa da saç çizgisini yeniden hizalamak istediğini belirtti.

Bunu duyunca şok olan doktorlar bu isteği reddettiler. 
Cerrahlar, Fox’un beden algı bozukluğu olan bir kişi olduğunu düşünüyorlar.

Daha önce Fox,  çene kemiği ameliyatı için Güney Kore’nin Seul kentine gitmiş ve burada çenesini kırdırarak traşlatmıştı.


Devamı

Popüler