Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

BİR YALANCIDAN GERÇEKLERİ ÇARPITMA REHBERİ

-

 

Ünlü aktör Will Arnett kuyruklu yalanları sıralamaya dair su götürmez 8 gerçeği anlatıyor.

1

Yeni dizisi Flaked’de başı sıkıştıkça yalana başvuran bir adamı canlandıran, Arrested Development dizisiyle gönlümüzü çelen Will Arnett, kendi düzenbazlık ilkelerini paylaşıyor.

1 / Yalancılar sürekli “Doğruyu söylüyorum” der
“Kıdemli yalancılar cümleye hep ‘Ciddi söylüyorum’, ‘Yemin ederim ki’ gibi ifadelerle başlar. Çünkü hayatları, insanları sürekli yalanlarına inandırmaya çalışmakla geçiyordur. Bu tipler ‘Yalandan nefret ederim’ gibi şeyler de söyler.”

2 / Çocuklara yalan söylemekte sakınca yoktur
“Çocuklara karşı açık sözlü olmak için taş kalpli olmak gerekir. Hayatın acı gerçekleriyle yüzleşmek için duygusal olarak hazır olmadıklarından emin olabilirsiniz.”

3 / Bilmiş çocuklar hakkında yalan konuşmak da serbest
“Yedi yaşındaki oğlumun dişi çıktığında, okuldaki arkadaşı ona diş perisi diye bir şey olmadığını, yastığın altına para koyanların anne babalar olduğunu yumurtlamış. Ben de en mantıklı şeyi yaptım. O çocuğun hayal gören bir psikopat olduğunu söyledim.”

4 / Ailenizle siyaset tartışırken yalan söyleyin
“Cumhuriyetçi bir akrabanızın size Donald Trump’ı övmesini engelleyecekse, o esnada kalp krizi geçirdiğiniz için hastahaneye gitmeniz gerektiği yalanını bile söyleyebilirsiniz.”

5 / Hayvanlar bile yalan söylüyor
“Belgesellerde dişi kuşu çiftleşmeye ikna etmek için tüylerini kabartan erkek kuşları gördünüz mü hiç? Bu kesinlikle bir tür yalan söylemektir. Sonuçta işi bitirdikten sonra normale dönüyorlar.”

6 / Gerekirse polise de yalan söyleyin.
“Gerçekten bir haltlar karıştırmışsanız ve bunu kabul ettiğinizde hapsi boylayacaksanız, evet, bence sonuna kadar inkar edebilirsiniz. Bir sürü tanık olsa, hatta sizi suç işlerken kaydeden kameralar olsa bile bunu yapın.”

7 / Yalancılar eninde sonunda yakalanır.
“Kız arkadaşım bu röportajımı okuduğunda söze her ‘Yemin ederim’ diye başladığımda şüpheyle bana bakacak veya oğullarımdan biri okuduğunda, diş perisinin gerçek olmadığını öğrenecek. Hele ki çeneniz düşükse, yalanlarınız eninde sonunda ayağınıza dolaşır.”

8 / Yalan söylemeyi meslek edinmiş bir adamdan yalan söyleme taktikleri alıyorsanız, işiniz bitik demektir.
“Olmadığım kişiliklere bürünüp yalan söyleyerek para kazanıyorum. Benim mazaretim bu. Sizin mazaretiniz ne?”

ERKEK AKLI

Yeni yılda mutlu olmanın 10 yolu

Umut Doğan Yıldız

-

Uzman Psikolog Selin Karabulut, yeni yılı mutlu ve huzurlu geçirmenin püf noktalarını sıraladı.

Uzman Psikolog Selin Karabulut’a göre yeni yılı mutlu ve huzurlu geçirmenin püf noktaları!

· Şikayet etmekten, söylenmekten vazgeçin. “Sorunu çözebilmek için benim bir etkim olur mu, ben neler yapabilirim?” diye düşünün ve sorunlarınızı çözmeyi ertelemeyin.
· Daha sağlıklı yaşayabilmek adına rasyonel adımlar atın. Sağlıklı beslenmeye özen gösterin ve vakit buldukça egzersizler yapın.
· Kötü alışkanlıklarınızı geride bıraktığınız bir yıl olsun. Örneğin, sigarayı bırakın. Sağlığınızı, zihninizi ve cebinizi ele geçiren sigara esaretine bir son verin.
· Kendinize daha çok vakit ayırın. Hayata bir defa geliyorsunuz, onu başkaları adına ipotek etmekten vazgeçin. Yapmaktan keyif aldığınız işlere zaman yaratın. Özellikle zamanınızı çalan, sizi yoran ve ele geçiren şeyler için artık vakit harcamayın.
· Sevginizi, mutluluğunuzu ve neşenizi çevrenizdekilerle paylaşın. Onları önemsediğinizi her fırsatta dile getirmeye, iyi ve kötü günde yanlarında olmaya özen gösterin.
· Hedefler belirleyin ve o hedefleri gerçekleştirebilmek adına kısa ve uzun vadeli planlar yapın. Hedeflerinizi ertelememeye dikkat edin.
· Klişelerden uzak durun, klişelerin hayatınızı yönlendirmesine izin vermeyin.
· Uzun zamandır ertelediğiniz işleri yapmak için harekete geçin. Ertelemeden ve üşenmeden bu işleri azaltmaya çalışın. Zamanınızı iyi yönetmek, ertelediğiniz işleri hayata geçirmenizi kolaylaştırabilir.
· Sevmekten korkmayın! Eşler arasındaki en temel sorunların sevgiyle ve sevmeyle çözülebileceğini unutmayın.
· Çocuklarınıza keşfetmeleri, denemeleri için fırsatlar yaratın. Hayatlarının sizin onlara sunduğunuzdan çok daha farklı olabileceğini unutmayın.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango’dan stil ikonuyla işbirliği

Umut Doğan Yıldız

-

Mango’nun işbirliği yaptığı stil ikonu David Gandy; bir modelden çok daha fazlası!

Eşsiz tarzı ve vintage arabalara olan tutkusuyla tanınan süper model David Gandy’nin ilgi alanları aslında çok daha fazla. Girişimci kimliği ve hayır işlerine ilgisiyle de tanınan David Gandy yeni projelere atılmaktan keyif alıyor.

Tarz sahibi olmak için genel bir bakış açısına sahip olmak gerektiğine inanan David Gandy bunun sadece kıyafetlerle ilgili olmadığını söylüyor. Materyelleri, renkleri veya tasarım ile ilgili olan her şeye duyulan ilgi insanın genel tarzını yansıttığına inanıyor. Arabalara olan tutkusunu ise şu sözlerle anlatıyor; ‘araba alırken bunu yatırım amaçlı yapmıyorum. Beğendiğimi alıyorum ve onu yenileyerek gelecek 60 yıl boyunca yaşatmaya devam ettirmek istiyorum’ diyor.

Hayır işlerine olanilgisine de köpeği Dora aracılığı ile anlatıyor. Sokak hayvanlarına yardım edenve kar amacı gütmeyen kurumlara destek olan David Gandy köpeği Dora’yı da buşekilde evlat edindiğini anlatıyor.

‘Kendime sürekli meydan okumayı seviyorum. Bilinmeyenin korkusunu hissetmek kendimi geliştirmeme izin veriyor. İş için, bir proje için olsun ya da kişisel hayatım ile ilgili olsun – pişmanlık duymamak için elimden geleni yapıyorum’ diyen David Gandyherkese ilham verebilecek bir süper modelden çok daha fazlası.

Devamı

ERKEK AKLI

Estetik kraliçesinin son isteği!

Umut Doğan Yıldız

-

Geçirdiği sayısız estetik operasyonla adını duyuran Pixee Fox, son isteğiyle doktorları şaşırttı!

Şimdiye kadar 200’den fazla estetik operasyon geçiren estetik bağımlısı Pixee Fox, bir televizyon programına konuk oldu.

Botched Doctors adlı programa davet edilen estetik kraliçesi, katıldığı programın sunucuları olan cerrahlardan bir istekte bulundu ancak Terry Dubrow ve Paul Nassif, Fox’un talep ettiği bu ameliyatı reddettiler.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; çizgi film karakteri gibi görünmek için defalarca ameliyat olan 28 yaşındaki Fox’un son isteğine doktorlar ‘Hayır’ dedi.

İstediği karaktere benzeyebilmek için kaburgalarını aldırıp, göz rengini dahi değiştiren Fox, bu defa da saç çizgisini yeniden hizalamak istediğini belirtti.

Bunu duyunca şok olan doktorlar bu isteği reddettiler. 
Cerrahlar, Fox’un beden algı bozukluğu olan bir kişi olduğunu düşünüyorlar.

Daha önce Fox,  çene kemiği ameliyatı için Güney Kore’nin Seul kentine gitmiş ve burada çenesini kırdırarak traşlatmıştı.


Devamı

Popüler