BİR TAŞLA İKİ KUŞ

Yağ kütlenizden kurtulma sürecini avantaj olarak görün ve bunu yaparken kuvvetinizi de artırın.

Bileşik ve tüm vücudu eşgüdümlü olarak çalıştıracak kuvvet egzersizlerinin antrenman programlarınızda yer alması kritik önem taşıyor. Bu hareketleri yaptığınızda kapsamlı bir şekilde kuvvetlenmekle kalmazsınız; vücudunuz bu büyük kasları yenileyebilmek için fazla mesai yapacağından, antrenman bittikten sonra bile kalori yakmaya devam edersiniz.

Tek bir hareket içinde birbirine bağlı ve işbirliği ile çalışmaya alışık kas gruplarının faaliyete geçmesinin, kinetik açıdan da bedenimize fayda sağladığını söyleyen Kişisel Egzersiz Danışmanı Çağdaş Cemre Kılıç, “Kuvvet çalışmaları yaparken makinelerden kurtulmak, beden farkındalığını artırmak ve daha çok kas grubunu devreye sokarak optimum zamanda yüksek verim almanın yolu çok eklemli hareketlerden geçer” diyor. Genel kuvvetinizi artırmak ve kardiyovasküler seviyenizi yukarı çekmek için uygulayabileceğiniz bu antrenman programıyla yağ yakarken kuvvetlenebilir, çalışmanın çeşitliliği sayesinde monotonluktan da kurtulabilirsiniz.

TALİMATLAR: Bu antrenmanın amacı yağ kütlenizi azaltıp kuvvetinizi artırmak olduğu için, programı haftada 3-4 kez yapabilir veya kendi programlarınızın
sonuna ekleyebilirsiniz. Çalışmayı 3 tur şeklinde yapın. Hareketlerin ağırlığını fitness seviyenize göre ayarlayın ve hareketleri gerektiğinde ağırlıksız yapmaktan çekinmeyin. Antrenmandan sonraki gün ise mutlaka dinlenin.

Sayfalar: 1 2 3 4

You must be logged in to post a comment Login

Bunları Unutma!