BİR SONRAKİ ANTRENMANINIZDA NEDEN TAM ’28’ TEKRAR YAPMALISINIZ?

Bu vücut geliştirme püf noktası kaslarınızı daha da büyütecek.

1

“28 Metodu” birçok vücut geliştirmeci tarafından kullanılan klasik bir teknik. Fakat kas yapmak isteyen her erkek için de geçerli.

Üst üste 7 tekrarlık 4 set olacak şekilde aynı egzersizi yapacaksınız. Fakat her sette küçük değişikliklerle kaslarınızı farklı şekillerde çalıştırmak için hızı ve hareket açıklığını değiştiriyor olacaksınız.

Videoda Men’s Health Fitness Direktörü BJ Gaddour bu teknik ile Bulgarian split squat gerçekleştiriyor. Fakat tekniği diğer hareketlere de uyarlayabilirsiniz.

Gaddour’a göre egzersizin temposuyla oynamak kaslarda farklı kas tepkimeleri yaratabiliyor. Yani bir egzersizi daha hızlı veya yavaş yaparak kazancınızı artırabiliyorsunuz.

Aynı şey hareketin yarısını izole ederek çalışmak için de geçerli.

Gaddour’a göre eğer genelde tam ‘Bulgarian split squat’ tekrarları yapıyorsanız, kısmi tekrarlar yapmak kas uyarılması ve gelişimi sağlayacaktır. Ayrıca, hareketin her parçasında çalıştırdığınız farklı kasları güçlendirmiş olacaksınız.

Sonuç: Daha büyük kaslar ve gelişmiş performans.

Nasıl yapılır: Ara vermeden ve durmadan, aşağıdaki tekrar şemasıyla Bulgarian split squat gerçekleştirin.

1. 7 yavaş tekrar
2. 7 hızlı tekrar
3. 7 alt yarım tekrarı
4. 7 üst yarım tekrarı

Zaman bazlı da çalışabilirsiniz. Örneğin her varyasyonu 30 saniye yapmak gibi.

Daha da zorlaştırmak için her sette tekrar sayılarını 8,9,10 olarak değiştirin ya da süreleri 5 saniye artırın. Ağırlığı artırmak için dambıl da ekleyebilirsiniz.

You must be logged in to post a comment Login

Bunları Unutma!