Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

BİR SAAT HAYATINIZI DEĞİŞTİREBİLİR

-

 

Apple Watch hem sunduğu hizmetlerle hem de ondan ilham alan uygulamalarla hayatımızın her alanında bize asistanlık yapıyor.

1Artık bir saatten bize zamanı söylemesinden çok daha fazlasını bekliyoruz. Markalar da buna cevap vermek için büyük bir yarış içindeler. Apple’ın da bu konuda sessiz kalması düşünülemezdi ve geçtiğimiz yıl Apple Watch’u piyasaya sürdü. Peki bir saat sizin daha sağlıklı ve formda olmanıza nasıl yardım edebilir? Sizin için denedik ve yaşam kalitesini adım adım nasıl yükselttiğini gözlemledik.

Harekete Zorlayan Uyarılar 

Özellikle masa başı işi yapanların veya sadece tembel olanların en büyük sorunlarından biri hareketsiz kalmaktır. Bu konuda bilim dünyasından kötü, Apple’dan ise iyi bir haberimiz var. Araştırmalar, fiziksel aktiviteye daha çok zaman ayıran erkeklerde daha az yağlanma olduğunu gösteriyor. Özellikle kalp bölgesinde perikardiyal yağlanma, kalp hastalıklarına davetiye çıkarıyor. Bu noktada Apple Watch devreye giriyor ve uzun süre hareketsiz kaldığınızda size bunu hatırlatıp ayağa kalkmanızı istiyor. Basit ama önemli bir hizmet.

Harika Bir Ölçüm Cihazı 

Antrenman yapıyorsanız, mutlaka nabzınızı ölçmek için göğsünüze ölçüm bantlarından takmışsınızdır. Size de rahatsız gelmiyorlar mı? Apple Watch bu soruna da çare getirmiş. Saatin nabız ölçme isabeti oldukça etkileyici. Dahası, “Health” uygulaması sayesinde tansiyon değerlerinizi, vücut ısınızı, solunum oranınızı, uyku, beslenme ve fitness ile ilgili daha birçok farklı değeri kayıt altında tutabilirsiniz.

Apple Watch bileğinizde olduğu sürece nabzınızı sürekli olarak ölçüyor. Bu da günlük olarak en yüksek ve en düşük değerlerinizi görmeniz demek. Özellikle dayanıklılığa dayalı spor yapan atletler için bulunmaz bir nimet. Ironman‘e hazırlanıyor olsanız bile, bu değerleri bilmenizde fayda var. Zira İtalyan araştırmacılar, dinlenik nabzın dakikada 70’den yüksek olmasının kalp krizi riskini yüzde 78 artırdığını saptadı.

Bileğinizdeki Antrenör 

Apple Watch’a baktığınızda gözünüze ilk çarpan ikonlardan biri aktivite halkaları oluyor. Üç parlak renkte olan bu halkalar ne kadar hareket ettiğinizi, ne kadar ayakta durduğunuzu ve ne kadar antrenman yaptığınızı ölçüyor. Bu çemberler her gün sıfırlanıyor ve o günkü yaptıklarınıza göre, yatmadan önce gününüzün nasıl geçtiğini aktarıyor. Bu basit bir fikir ancak her gün bu ikona ve verilere baktıkça motivasyonunuz artıyor. Üç halkayı yukarı kaydırarak aktif kalori, adım sayısı ve mesafe gibi bilgileri de görebiliyorsunuz. Dahası, Apple Watch size antrenman da yaptırıyor. Nasıl mı? “Hey Siri, 30 dakikalık bir açık hava koşusu başlat” demeniz ve koşmaya başlamanız yeterli. Koşu boyunca kat ettiğiniz mesafe, yaktığınız kalori miktarı ve süre hedefinizi Apple Watch’unuzdan görebiliyorsunuz.

ERKEK AKLI

Mango’dan stil ikonuyla işbirliği

Umut Doğan Yıldız

-

Mango’nun işbirliği yaptığı stil ikonu David Gandy; bir modelden çok daha fazlası!

Eşsiz tarzı ve vintage arabalara olan tutkusuyla tanınan süper model David Gandy’nin ilgi alanları aslında çok daha fazla. Girişimci kimliği ve hayır işlerine ilgisiyle de tanınan David Gandy yeni projelere atılmaktan keyif alıyor.

Tarz sahibi olmak için genel bir bakış açısına sahip olmak gerektiğine inanan David Gandy bunun sadece kıyafetlerle ilgili olmadığını söylüyor. Materyelleri, renkleri veya tasarım ile ilgili olan her şeye duyulan ilgi insanın genel tarzını yansıttığına inanıyor. Arabalara olan tutkusunu ise şu sözlerle anlatıyor; ‘araba alırken bunu yatırım amaçlı yapmıyorum. Beğendiğimi alıyorum ve onu yenileyerek gelecek 60 yıl boyunca yaşatmaya devam ettirmek istiyorum’ diyor.

Hayır işlerine olanilgisine de köpeği Dora aracılığı ile anlatıyor. Sokak hayvanlarına yardım edenve kar amacı gütmeyen kurumlara destek olan David Gandy köpeği Dora’yı da buşekilde evlat edindiğini anlatıyor.

‘Kendime sürekli meydan okumayı seviyorum. Bilinmeyenin korkusunu hissetmek kendimi geliştirmeme izin veriyor. İş için, bir proje için olsun ya da kişisel hayatım ile ilgili olsun – pişmanlık duymamak için elimden geleni yapıyorum’ diyen David Gandyherkese ilham verebilecek bir süper modelden çok daha fazlası.

Devamı

ERKEK AKLI

Estetik kraliçesinin son isteği!

Umut Doğan Yıldız

-

Geçirdiği sayısız estetik operasyonla adını duyuran Pixee Fox, son isteğiyle doktorları şaşırttı!

Şimdiye kadar 200’den fazla estetik operasyon geçiren estetik bağımlısı Pixee Fox, bir televizyon programına konuk oldu.

Botched Doctors adlı programa davet edilen estetik kraliçesi, katıldığı programın sunucuları olan cerrahlardan bir istekte bulundu ancak Terry Dubrow ve Paul Nassif, Fox’un talep ettiği bu ameliyatı reddettiler.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; çizgi film karakteri gibi görünmek için defalarca ameliyat olan 28 yaşındaki Fox’un son isteğine doktorlar ‘Hayır’ dedi.

İstediği karaktere benzeyebilmek için kaburgalarını aldırıp, göz rengini dahi değiştiren Fox, bu defa da saç çizgisini yeniden hizalamak istediğini belirtti.

Bunu duyunca şok olan doktorlar bu isteği reddettiler. 
Cerrahlar, Fox’un beden algı bozukluğu olan bir kişi olduğunu düşünüyorlar.

Daha önce Fox,  çene kemiği ameliyatı için Güney Kore’nin Seul kentine gitmiş ve burada çenesini kırdırarak traşlatmıştı.


Devamı

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

Popüler