Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

BİLMENİZ GEREKEN 10 ERKEK FİLMİ

-

 

Bir erkek olarak mutlaka izlemiş olmanız gereken filmler var. Öncelikle erkek filmi nedir tanımlayalım: Bir erkek filmi sadece iyi bir film değildir. Sadece komik, şiddet dolu, popüler veya kadınlarla dolu filmler de değildir. Erkek filmi erkekler hakkında, içinde erkek gibi erkek karakterlerin olduğu filmlerdir. Siz de erkek filmleri hakkında bilgi sahibi olmak için listemize göz atmalısınız!

1

Rambo – İlk Kan

Vietnam gazisi John Rambo haksızlığa uğrar, bir adet bıçak ve bazukayla bir kasabanın tüm polis teşkilatını mahveder. Fazla söze ne hacet!

Unutulmaz Replik:”Avlanmak mı? Biz avlanmıyoruz, o bizi avlıyor.”
Biliyor Muydun?:Rambo rolü için ilk görüşülen isim John Travolta’ydı.

2

Star Wars – Yıldız Savaşları

Jedilar, Stormtrooperlar, ışın kılıçları, droidler ve Darth Vader. Tüm sinema tarihinin en kült filmiyle karşıya karşıyasın diyebiliriz. Devam filmlerinde Jar Jar Binks gibi skandal karakterler de olsa Star Wars hepimiz için bir başka. İzlemeyeni dövüyorlar.

Unutulmaz Replik:”Bunlar aradığınız droidler değil!”
Biliyor Muydun?:Yönetmen George Lucas bir noktada ana karakter Luke Skywalker, teyzesi ve amcasını cüce olarak hikayelendirmeyi planlamıştı.

3

Enter the Dragon – Ejder Kalesi

Hangimiz iyi bir dövüş sanatları filmini sevmeyiz? Bruce Lee (Chuck Norris’in karşısına çıkıp onu yenebilen tek kişi) insan gücü, becerisi ve disiplininin muhteşem bir gösterisiyle karşımızda. Kız kardeşinin öcünü aldığı ve Çin uyuşturucu mafyasını çökerttiği bu film en büyük klasiklerden birisi.

Unutulmaz Replik:”Tahtalar… sana saldıramaz.
Biliyor Muydun?:Filmin meşhur düello sahnesi için 8000’den fazla ayna kullanılmış.

4

Die Hard – Zor Ölüm

Erkek filminin sözlükteki tanımına bakarsanız karşınıza şu çıkacak: Zor Ölüm 1, Zor Ölüm 2, Zor Ölüm 3. Tartışmasız en büyük aksiyon filminden bahsediyoruz. Bruce Willis abimizdir.

Unutulmaz Replik:“Yippee-ki-yay!”
Biliyor Muydun?:Bruce Willis’in oynadığı John McClane karakteri için ilk düşünülen isim Richard Gere’di.

5

Indiana Jones Üçlemesi

Burada üçlemeyi birbirinden ayıramadık. Indiana Jones hepimizin olmak istediği adam. O bir hazine avcısı, kadınları her daim kendine çeken, bütün Nazileri döven ve cep telefonu taşıma rahatlığında kamçısıyla dolaşan bir adam.

Unutulmaz Replik:”Almanya Jones erkeklerine savaş ilan etti.
Biliyor Muydun?:Harrison Ford 20 yaşındayken Kuzey Kaliforniya’da bir araba kazasında çenesini yaralar. Bu yara filmde Indiana’nın kendisini kamçısıyla yaralaması olarak anlatılır.

6

Bourne Identity

Modern ajan filmlerinin en iyisi diyebiliriz. Filmde aksiyon, gerilim dozu tam ayarında, çok düzgün bir kurgusu var ve Bourne karakteri neredeyse James Bond’u zorlayacak kadar cool. Yakın dönem sinemasının en erkek filmlerinden biri.

Unutulmaz Replik:”Kendimi tanımıyorsam, bütün bunların hepsini nasıl biliyorum?
Biliyor Muydun?:Bourne rolü ilk olarak Brad Pitt’e teklif edilmiş fakat o rolü “Spy Game” için reddetmiş. Pişman olsa gerek.

7

The Great Escape – Büyük Kaçış

Bir grup Müttefik askerlerinin kaçması imkansız görünen bir Nazi esir kampından kaçışlarının hikayesi. Yapılmış en büyük kaçış filmi sayılabilir. Steve McQueen, James Garner, Charles Bronson ve James Coburn, bu İkinci Dünya Savaşı klasiğindeki isimlerden sadece bir kısmı. Film koleksiyonun için kaçıramayacağın bir klasik.

Unutulmaz Replik:”Delirmişsin, burada tutsağız…. 250 asker elini kolunu sallayarak buradan çıkacak öyle mi?
Biliyor Muydun?:Filmin meşhur motorsiklet kovalamaca sahnesinde yönetmen John Sturges iki planda çektiği sahnede Steve McQueen’in Nazi askerinin motorunu da kullanmasına izin verir. Yani gerçekte McQueen kendisini kovalamaktadır.

8

Rocky

Boks bildiğimiz en erkek spor olsa gerek. Sizi Rocky serisi kadar gaza getirecek çok az film vardır. Bu listede olması kaçınılmaz.

Unutulmaz Replik:”Adriaaaaaan!”
Biliyor Muydun?: Stallone buzhanede et döverken o kadar sert yumruklar çıkarmış ki, parmak eklemleri dümdüz olmuş. Bugün bile yumruğunu sıktığında mafsalları dümdüz görünüyormuş.

9

Saving Private Ryan – Er Ryan’ı Kurtarmak

Neredeyse imkansız bir kaçış filmi, Normandiya çıkartması, tanklar, keskin namlulular, ağır toplar ve yüksek seviyede aksiyon. Unutulmaz bir İkinci Dünya Savaşı filmi daha.

Unutulmaz Replik:”… eğer beni dürbünlü tüfeğimle Adolf Hitler’in bir mil yakınına yerleştirebiliyorsanız, görüşüm de açıksa… çantalarınızı toplayın beyler, savaş bitmiş demektir, amin.
Biliyor Muydun?:Başrollerdeki bütün aktörler sıkı bir askeri eğitim almışlar, Matt Damon hariç. Çünkü yönetmen kaçırılacak olan Damon’a diğer oyuncuların ona alınmasını ve kızmasını hissettirmek istemiş.

10

Braveheart – Cesur Yürek

Listenin sonunda Braveheart var. Tarihsel olarak gerçek olmadığı söylense, hatta bazı İskoçları gücendirmiş bile olsa yapılmış en büyük tarihsel savaş filmlerinden biri. Kılıçlar ve İskoç etekleri beraber ancak bu kadar cool görünebilirdi. Özgür olma fikrini damarlarınızda hissettirecek bir film.

Unutulmaz Replik:”Bizi erkek yapan akıllarımızdır.”
Biliyor Muydun?:Savaş sahneleri için hazırlanan mekanik atlar tam 90 kilo ağırlandıymış ve 40 km hızla ilerleyebiliyormuş.

 

ERKEK AKLI

Kilolarıyla dalga geçenleri ifşa etti!

Umut Doğan Yıldız

-

Shelly Proebstel adında bir kadın plajda bikinili vücuduyla dalga geçen kişileri sosyal medyada ifşa etti!

Shelly Proebstel adındaki kadın, facebook hesabından yaptığı paylaşımda: “Kiloluyum diye etrafta birkaç adam benimle sesli bir şekilde gülerek dalga geçti. Bikinili görüntüme çok gülen bu insanlar, parmakla beni gösterip sesli sesli alay ediyorlardı” diye paylaştı. 

Bikinili vücut algısının kendisini çok üzdüğünü ve bu algının yanlış olduğuna dikkat çeken Shelly Proebstel,

Kilolular bikini giyemez mi?

Bikini giymek için sadece zayıf olmak gerekmediğini söyleyen Shelly, bu tip insanlar yüzünden kilolu insanların özgüvenlerini yitirdiğini ve yazın sıcağında bile kapalı giysiler giymeyi tercih ettiklerini belirtti.

Artık bu duruma dur demesi gereken birilerine ihtiyaç olduğunu da söyleyen genç kadın, bu zorbalık yüzünden çoğu kilolu insanın kendini evlerine hapsettiklerini ve hayata küserek intihar bile ettiklerinin altını çizdi.

Devamı

ERKEK AKLI

Yeni nesil menü FineDine

Umut Doğan Yıldız

-

Yeme–içme sektörünün yıldızı parlayan girişimlerinden FineDine, restoranlara dijital tablet menü hizmeti sağlayarak misafirin yemek deneyimini ve restoranın operasyonunu verimli hale getirmek için çalışıyor.

FineDine, restoranları her değiştireceği yemekte menü basmaktan kurtaran, mevsim değişikliklerinde istediği ürünü ve yemeği menüsüne kolayca ekleyebilmeyi sağlayan, müşterilerinin en çok hangi yemeğin sayfasına girip hangisine hiç bakmadıklarını görebilecekleri bir çözüm.

Restoran misafirleri, günlük hayatlarına dahil ettikleri teknolojik yenilikleri restoran deneyimlerinde de görmek istiyorlar. Restoran hikayesinin olmazsa olmazı menü de artık yeni nesil hale geliyor. Mobil telefonlar ve tabletler son tüketicinin hayatında vazgeçilmez bir yer aldı, hayatlarını kolaylaştırırken alışkanlıkları olmaya da başladı. Mobil cihaz kullanmaya alışan tüketiciler, farklı deneyimlerinde de bu cihazların sağlayacağı faydayı öngörebiliyor ve ürünün kullanımını kabulleniyor. FineDine, misafire menüde yönlendirici unsur olan görselliği sağlıyor. Yemeklerin istediğiniz kadar fotoğrafına, hatta videosuna menünüzde yer verebiliyorsunuz. FineDine, restoran açısından ise misafirlerine hikayesini yeni nesil teknoloji ile sunan bir enstrüman.

FineDine kullanan restoranlar, hesap ortalamasında %20 bir artış olduğunu söylerken restoranlarının misafirlerinin gözünde yenilikleri takip eden bir algı ile konumlandıklarını da belirtiyorlar. FineDine, restoranlara ciro artışı, marka algısının artırılması gibi katkılarda bulunurken aynı zamanda çok önemli bir bilgi kaynağı haline de geliyor. Menüdeki yemeklerin satışına ve görüntülenmesine dair bilgileri restoranlara sağlayabilen FineDine, yeme içme sektörünün geleceğinin yorumlanması açısından da önemli bir değer taşıyor. FineDine’nın bir hizmeti de Mobil menü servisi. Bu servis, restoran misafirlerinin tabletle birlikte telefonlarında da menüleri görüntülemesine herhangi bir uygulama indirmeden olanak sağlıyor.

İki genç Türk girişimcinin kurduğu FineDine’nın, hem Türk restoran pazarına hem de global restoran pazarına sağlayacağı katkıları ileriki dönemlerde sıkça duyacağız gibi gözüküyor. Dünyada Raffles Hotels, Shangri-La Hotels, Hilton Hotels ve Hard Rock Cafe gibi markalarla çalışan FineDine’dan tablet menü hizmeti almak için websitelerinden iletişime geçebilirsiniz. www.finedinemenu.com @finedinemenu #finedinemenu

Devamı

ERKEK AKLI

Spider Curl egzersizi

-

Editör :

Adeta bir örümcek gibi esnek ve güçlü olabilirsiniz.

 

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com