Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

BİLİŞSEL MERDİVENİ TIRMAN

-

 

Yüksek maaş peşinde koşmak beyninizi köreltiyor olabilir.

Son yıllarda, Türkiye gibi dünyanın pek çok yerinde ekonomide büyüme oranları düşerken ve bir tür duraklama devri yaşanırken, beyaz yakalı çalışanlar maaşlarında istedikleri yükselişi göremedikleri gibi, düşüş yaşayanlar dahi oldu. İşiniz banka hesabınızı doldurmuyorsa, bunun kariyerinizin değerini yerlerde süründürdüğünü de düşünmemelisiniz. Aslına bakarsanız, kariyerinizde yeni bir hamle yapacağınızda önceliklerinizi değiştirip, paradan daha değerli olan bir şey
kazanabilirsiniz: bilişsel sağlık.

Journal of Occupational and Environmental Medicine dergisinde yayımlanan yeni bir çalışmaya göre, zorlayıcı iş alanları yaş aldıkça bilişsel gücünüzü geliştiriyor. Uzun vadede mental beceri, yüksek maaşı yeniyor. Ve ne yazık ki tam tersi de doğru. Yani iyi bir maaş alıp ofiste birbirinin aynı günlerle mesaiyi
geçirip eve dönmek, bilişsel becerilerinizi hızla köreltiyor ki, bu da demans geçirme olasılığınızı artırıyor.

İnsanlar maddi zenginliği sağlıkla denk tutmaya meyilliler ancak ilerleyen yaşlarda size servet kazandırma potansiyeli olan bankadaki paranız değil, güçlü bilişsel yeteneklerinizdir. O yüzden CV’nizi güncellediğinizde beyin sağlığı ile banka hesabınız arasında bir denge tutturacak işlerle ilgilendiğinizi yazın. Düşünen adamın kariyer seçimi böyle olur.

Uyarıcı Kariyer

Yeni hedeflerinize uygun bazı meslek alanlarını aşağıda sıraladık.

  • DANIŞMANLIK 

Bildiklerinizi birileriyle paylaşırken beyniniz aktif olur. Öğretmenlerin beyinleri nadiren zayıflar.

  • HASSAS İŞ KOLLARI 

Bilişsel kazanımlar için motor becerilerinizi kullanabileceğiniz mühendislik alanlarını düşünün.

  • PAZARLIK-UZLAŞI

Yasal yollarla bir tartışmayı alevlendirmek (mahkeme gibi) beyin hücrelerini canlı tutuyor.

  • KOORDİNASYON

Bir yönetici olarak çalışanları sürekli takip edip yönlendirdiğinizde beynin çalışma hızı hiç düşmüyor.

ERKEK AKLI

Kendini çirkinleştirme modası

Umut Doğan Yıldız

-

Instagramda kendilerini filtreler ile güzelleştirmiş kadınlara aşinayız. Şimdilerde ise bu ideal güzellik anlayışına bir tepki doğdu.

   

Dünyanın çeşitli bölgelerinden kadınlar, Pretty Girls Making Ugly Faces adlı bir sosyal medya hesabında birleştiler ve suratlarını çirkinleştirerek fotoğraflar paylaşıyorlar.

Tumblr’da açılan Pretty Girls Making Ugly Faces (Güzel Kızlar Yüzlerini Çirkinleştiriyor) adlı akım çok sayıda kişinin ilgisini çekmiş durumda.

Güzel kadınların kendilerini çirkinleştirerek fotoğraf paylaştıkları bu platformun amacı güldürmek olduğu kadar farkındalık yaratmak da.

Bored Panda sitesi bu fotoğrafları toplamış ve güzel bir arşiv yapmış. İşte karşınızda kendini çirkinleştiren kadınlar:

          

Devamı

ERKEK AKLI

Merve Sanay kapıyı çıplak açtı!

Umut Doğan Yıldız

-

Instagram fenomenlerinden olan Merve Sanay, kapısına gelen pizzacıya kapıyı çıplak açtı ve sosyal medyadan ilgili videoyu paylaştı.

Cesur paylaşımlarıyla gündemden düşmeyen internet fenomeni Merve Sanay, pizzacıya çıplak kapı açma videosu ile gündeme bomba gibi düştü.

Merve Sanay’a sosyal medyadan tepki geldi

Pizza siparişi verip, gelen pizzacıya kapıyı iç çamaşırlarıyla açan Merve Sanay’ın arkadaşları da olay anlarını kaydettiler.

Sanay’ın bu videosu sosyal medya takipçileri tarafından tepki gördü.

Merve Sanay fotoğrafları ile gündeme gelmişti

Instagram hesabından cesur fotoğraf paylaşımında bulunun Merve Sanay, adından daha önce fotoğraflarıyla söz ettirmişti.

Devamı

ERKEK AKLI

NARCOS: Mexico ikinici sezon

Umut Doğan Yıldız

-

Narcos hayranları için güzel bir bilgi paylaşıldı. Narcos: Mexico ikinci sezonu ile geri dönüyor. 

Meksika’daki modern uyuşturucu savaşının başlangıcına odaklanan Narcos: Mexico, birbirinden bağımsız olarak büyüyen kartellerin hikayesini konu alıyor. 1980’lerde Guadalajara kartelinin yükselişine tanık olan Félix Gallardo (Diego Luna), başına geçeceği bir imparatorluk inşa etmek üzere insan tacirlerini bir araya getirir. Yeni bir görev için karısı ve oğlu ile birlikte Kaliforniya’dan Guadalajara’ya taşınan DEA ajanı Kiki Camarena (Michael Peña), kısa sürede bu görevin hayal ettiğinden çok daha zor olacağını anlar. Kiki, Félix hakkında istihbarat toplayıp kendini işine adadığı sırada meydana gelen gelen trajik olaylar zinciri, uyuşturucu ticaretine karşı yıllarca sürecek bir savaşı başlatır.

Gaumont Television tarafından Netflix için hazırlananNarcos: Mexico”’nun yapımcılığını, Eric Newman önderliğinde, José Padilha, Doug Miro ve Carlo Bernard üstleniyor.

Devamı

Popüler