Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

BAŞARISIZ OLMAKTAN KORKMA

Umut Doğan Yıldız

-

 

Kendinize olan güveninizi elde etmenin en kolay yolu, işe ilk önce kaldırabileceğiniz ağırlıklarla başlamak olacaktır.

Box’ta ağırlık kaldırma konusunda güçlü olan iyi bir arkadaşım var ancak kendisi çok daha güçlü olabilir. Problemi, bir kaldırışta başarısız olma korkusu. Bu rahatsızlığının bir kısmı squata indiğinde kalkamayıp ağırlığı atma kısmından, diğer kısmı ise zihninin kendisine ağırlıkla ayağa kalkamayacağını söylemesinden kaynaklanıyor.

Bunlar, onun gelişimini sınırlayan iki güçlü faktör ve bu faktörlerin diğer insanların gelişimini de etkilediğini söyleyebilirim. Göz korkutan ağırlıkları bara koymaktan korkuyorsanız gücünüzü nasıl artırabilirsiniz? Denemek için kendinize güvenirseniz gerçekten o ağırlığı kaldırabilirsiniz ancak başarısızlık fikri, her zaman kaldırmanız gerekenden 5-10 kg daha az kaldıracağınızı gösterir. Birçoğumuz için başarısız bir kaldırıştan sonra yere çakılmanın korkutucu ve utanç verici bir durum olmasını anlıyorum. Ancak kimse bir ağırlığı kaldırmak isteyip başaramadığınız için sizi yargılamayacak. Bu, sizin konfor bölgenizden dışarı adım atıp daha iyi bir atlet olma umuduyla yeni sınırlar bulmak için kendinizi zorladığınızı gösterir, özellikle de sürekli denemeye devam ederseniz. Kendinize olan güveninizi inşa etmenin harika bir yolu, hafif ağırlıkla çalışarak etkili bir şekilde ağırlığı üzerinizden atmayı öğrenmektir. Barı güvenle düşürebileceğinizden emin olduğunuzda, göz korkutan o ağırlıkların altından daha kolay kalkarsınız. Kaldırışı yapamamaktan korkmamalısınız, korkunuzun sebebinden daha çok endişe duymalısınız. Problemin köküne indiğinizde (ağırlığı üzerinizden atmak, utanmak veya teknik eksikliği gibi), ne üzerinde çalışmanız gerektiğini bilirsiniz.

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Kaslı bacakları olay oldu!

Umut Doğan Yıldız

-

Bizim Hikaye dizisinin Tülay’ı, Nesrin Cavadzade, katıldığı davette giydiği dekolteli elbisesiyle olay oldu.

FOX TV kanalında yayınlanan Bizim Hikaye dizisinde Tülay rolüne can veren başarılı oyuncu, geçtiğimiz akşam katıldığı davete giydiği kıyafetle hayranlarının ilgisini daha da çok çekti. Ünlü oyuncunun bacaklarının sıkı ve kaslı olması dikkat çekti.

36 yaşındaki Azerbaycan asıllı Türk oyuncu Nesrin Cavadzade, dün katıldığı bir davetten fotoğraflarını paylaştı.

Güzel oyuncu Nesrin Cavadzade, bu sefer de derin yırtmacıyla dikkat çekti ve paylaşılan fotoğraf kısa süre içinde 100 bin beğeni aldı.

Med Yapım’ın 25. yıl gecesinde giydiği derin yırtmaçlı elbisesiyle gecenin en dikkat çeken isimlerinden biri olan arama motorlarında en çok aranan fotoğraflardan biri olan bu kareler, takipçilerden ve hayranlardan tam not aldı.Devamı

ERKEK AKLI

Kadınlar erkeklerden uzun yaşıyor

Umut Doğan Yıldız

-

Tüm ülkelerde kadınların erkeklerden daha uzun yaşadığı görülürken, Türkiye’de kadınların erkeklere oranla ortalama 6,1 yıl daha fazla yaşadığı ortaya koyuldu.

Erkekler mi daha uzun yaşar kadınlar mı?

Medya takip ve raporlama ajansı PRNet, ortalama yaşam sürelerini konu alan araştırmayı inceledi. PRNet’in Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’de kadınların erkeklere oranla 6,1 yıl daha fazla yaşadığı görüldü. Dünya genelindeki tüm ülkelerde doğuştan beklenen yaşam süresine bakıldığında kadınların daha uzun ömürlü olduğu kaydedildi. Yaşam sürelerindeki farka bakıldığında ise Rusya’da kadınların erkeklere oranla 10,8 yaş fazla yaşadığı saptanırken, en çok farkın burada olduğu gözlendi. Rusya’yı 10,5 ile Litvanya, 10,4 ile de Belarus takip etti.Türkiye’de doğuştan beklenen kadınların yaşam süresi ise 79,4 olarak kayıtlara geçti.
RNet’in Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’de kadınların erkeklere oranla 6,1 yıl daha fazla yaşadığı görüldü. Dünya genelindeki tüm ülkelerde doğuştan beklenen yaşam süresine bakıldığında kadınların daha uzun ömürlü olduğu kaydedildi. Yaşam sürelerindeki farka bakıldığında ise Rusya’da kadınların erkeklere oranla 10,8 yaş fazla yaşadığı saptanırken, en çok farkın burada olduğu gözlendi. Rusya’yı 10,5 ile Litvanya, 10,4 ile de Belarus takip etti.Türkiye’de doğuştan beklenen kadınların yaşam süresi ise 79,4 olarak kayıtlara geçti.

Devamı

ERKEK AKLI

Xiaomi’nin yeni telefonu sızdı!

Umut Doğan Yıldız

-

Yıl sonunun yaklaşmasıyla beraber, yeni modelleri yetiştirmeye çalışan markalardan şimdi de Xiaomi’nin yeni Redmi 7 Pro cihazı internete sızdı.

2019’un ilk çeyreğine, yeni modellerin hazır olarak girilmesini isteyen markalar, bu telaşları nedeniyle sızıntıya neden oluyorlar.

Xiaomi’nin yeni Redmi 7 Pro modeli de sızan modeller arasında.

Xiaomi Redmi 7 Pro merakla bekleniyor

M1901F9T ürün adına sahip olan cihazın TENAA üzerindeki görüntüsü internete sızdı. Bazı özellikleri de ortaya çıkan telefonun tasarımında ilginç değişikler olduğu görülürken özellikleri de dikkat çekti.

Xiaomi Redmi 7 Pro özellikleri nasıl olacak?

Yeni tasarımda ilk dikkat çeken detay Redmi 6 Pro’nun çentik tasarımının değiştirilerek üretilmiş olması. Ekran- kasa oranından alan kazanmak isteyen Xiaomi markası, su damlacığı çentik tasarımını yeni cihazında uygulamaya koydu.

5,84 inçlik bir cihaz olarak gelecek 7 Pro, Full HD+ çözünürlük ve 19:9 ekran ile gelecek.

Diğer belli olan detaysa telefonun ölçüleri. Redmi 7 Pro 147,76×71,89×7,8 mm. ölçülerine sahip bir yapıda olacak.

Devamı

Popüler