Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

BAŞARILI BİR EVLİLİK İÇİN BU SİHİRLİ SÖZCÜĞÜ SÖYLEYİN

-

 

mutluİşte ipucu: Bu herkesin duymak istediği bir şey ve “Seni seviyorum” değil!

Kutlayın ve güzel yıllar geçirin: UCLA’in yeni araştırmasına göre eşinizin iyi haberlerini kutlamak güçlü bir evliliğin anahtarı olabilir.

Araştırmacılar çiflterin kendi hayatlarındaki pozitif ya da negatif durumlar hakkında düzinelerce konuşmalarını kaydediyorlar. Terfiler ya da aile sorunları gibi. Araştırma ekibi 2 ay sonra kontrol ettiklerinde, birbirlerinin iyi haberlerine en çok heyecan ve şevklendirme gösteren çiftlerin, en iyi ilişkiye sahip olanlar olduğunu fark ediyor.

Aslında araştırmaya göre , partnerinizin başarıları için heyecan göstermek ilişkiye olan bağlılık, tatmin ve aşk açısından, negatif şeyler olduğunda yanında olmaktan bile daha önemli.

Araştırmacılara göre insanlar partnerleriyle pozitif şeyleri paylaştıkları zaman, güçlerini de paylaşmış oluyorlar. Onun becerilerini kutlamak ve hakkını vermek, kendisine verdiği değeri de artırmasını sağlıyor. Bu da onu hem hayatta, hem ilişkinizde daha güvenli kılıyor.

Peki başlıktaki sihirli sözcüğe dönelim. Araştırmaya göre içten gelen, samimi bir “Tebrikler!” sağlıklı ve mutlu bir evliliğin anahtarı olabilir.

Bir çok soru sormak ve cesaretlendirici cümleler kurmak, yani pozitif cesaretlendirmeler araştırmacılara göre mutlu bir birliktelik için önemli olan diğer şeyler. “Yeni pozisyonunda harika olacaksın.” ya da “Çalışmalarının karşılığında bütün bunları hak ediyorsun.” gibi.

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler