Bizi Takip Edin

SPOR

Badmintonculardan 8 madalya

Umut Doğan Yıldız

-

 

Genç Milli Badminton Takımı, Yunanistan’da düzenlenen uluslararası turnuvada 1 altın, 2 gümüş ve 5 bronz madalya kazandı.

Türkiye Badminton Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Kalamarya şehrinde 3 gün süren turnuvada farklı ülkelerden 150 sporcu mücadele etti.

Milli sporcular Ece Sare Başakın ile Zehra Erdem, çift kadınlar kategorisinde altın madalya kazandı.

Çift erkekler kategorisinde Nurullah Saraç ile Tayfun Taşdemir, karışık çiftler kategorisinde de Semih Baha Başakın ile Zehra Erdem gümüş madalya elde etti.

Ayça Özgür ve Bahar Yavru tek kadınlar, Orçun Öztürk ile Ayça Özgür çifti ise karışık çiftler, Semih Baha Başakın ve Serkan Uğurlu çift erkekler, Yasemen Bektaş ile Cansu Erçetin de çift kadınlar kategorilerinde bronz madalya kazandı.


Continue Reading
Advertisement

SPOR

Grekoromen Güreş Milli Takımı’ndan rekor

Umut Doğan Yıldız

-

Grekoromen Güreş Milli Takımı, Matteo Pellicone Memorial Turnuvası’nda 3 altın, 4 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 10 madalyaile şampiyon oldu.

Takım halinde milli takımımızın şampiyon olduğu turnuvada, Macaristan 1 altın, 4 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 7 madalya ile ikinci, Güney Kore 2 altın ve 3 bronz olmak üzere 5 madalya ile üçüncü, Rusya ise 2 altın ve 1 bronz olmak üzere 3 madalya ile dördüncü sırada yer aldı.

Devamı

SPOR

Makaralı Yay Milli Takımımız finalde

Umut Doğan Yıldız

-

Makaralı Yay Erkek Milli Takımı, Okçuluk Dünya Kupası 3. ayak yarışmalarında finale çıktı.

Antalya 100. Yıl Okçuluk Tesisleri’nde devam eden organizasyonda Evren Çağıran, Süleyman Araz ve Muhammed Yetim’den oluşan Makaralı Yay Erkek Milli Takımı, son 16 turunda Tayvan’ı 238-230, çeyrek finalde ABD’yi 236-235, yarı finalde de Hindistan’ı 234-233 geçerek adını finale yazdırdı.

Milli takım, finalde Danimarka ile 25 Mayıs Cumartesi günü karşılaşacak.

Devamı

SPOR

Milliler Sırbistan’ı 3-0 yendi

Umut Doğan Yıldız

-

2019 FIVB Voleybol Uluslar Ligi’nde mücadele eden A Milli Kadın Takımı, ilk haftanın üçüncü ve son maçında Sırbistan’ı 3-0 mağlup etti.

Ligin Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen ilk haftasının son maçında ev sahibi ülke ile karşılaşan A Milli Takım, rakibini 25-19, 25-23 ve 25-20’lik setlerle 3-0 yenerek turnuvada üçte üç yaptı.

TVF Başkent Voleybol Salonu’nun ev sahipliği yapacağı ikinci haftada milli takımın maç programı şöyle:

28 Mayıs Salı:

17.30 Türkiye-Japonya

29 Mayıs Çarşamba:

17.30 Almanya-Türkiye

30 Mayıs Perşembe:

17.30 Türkiye-Rusya


Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com