Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

AYRILIĞIN ANATOMİSİ

-

 

“El”e kolay, yaşayana zor olan ayrılığın üstesinden nasıl gelinir ve nasıl ayakta kalınabilir?  

Eğri oturup, doğru konuşalım. Şurada biz bizeyiz, hepimiz erkeğiz. Biz de âşık oluyoruz, üstelik öyle böyle de değil… Dışarıya karşı kuyruğu dik tutuyoruz tutmasına da, ayrıldığımızda ya da terk edildiğimizde dibe vuruyoruz. Zaten bu utanılacak bir şey de değil. Aşk acısı çekmenin sadece kadınlara özgü olduğunu düşünenler feci şekilde yanılıyor. Üstelik erkekler, terk edildiklerinde çok daha yoğun travmalar yaşıyor. “Bu acıyı hafifletmenin yolu var mı?” diye soruyorsunuz ya, işte cevap veriyorum: Hem var, hem yok…

Aşk, insanlara mutluluğu tattıran en önemli duygu… Gün gelip aşk bittiğinde bu mutluluğu kaybettiğimiz için her şeyin bittiğini de sanırız. Terk edilen kişiler, bir yakınları öldüğü zaman ne hissederse, aşklarını kaybettiklerinde de benzer şeyleri hissediyor. Hatta daha da ileri gideyim, terk edildiğinde insan kıyamet koptuğunu ya da dünyanın sonunun geldiğini bile düşünebilir. Belli bir süre hayatı paylaştığımız kişiyle yollarımızı ayırmanın etkisi elbette sarsıcıdır. Özellikle de uzun süren ve evlenmeyi planlayan kişilerin birlikteliği sona erdiğinde, ayrılığın şiddeti daha da fazla olacaktır. Çünkü uzun süreli ilişkilerde günlük hayatın tüm alışkanlıkları paylaşılır. İki âşık olmanın yanı sıra, aynı zamanda iyi iki dost ve hayat arkadaşı haline dönülür. Kişinin yaşamının büyük bir bölümü haline gelmeye başlayan böylesi bir ilişkinin kaybı ise sadece bir aşkın değil, hem sevgilinin hem de yegâne yol arkadaşının kaybıdır ve kişide onarılması zor yaralar açabilir. Üstelik çoğu ayrılıkta bir tarafın aşkı devam eder. Terk edildiği halde aşkı yaşamaya devam eden kişinin acısı çok daha fazladır.

Sayfalar: 1 2 3 4

Continue Reading
Advertisement

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler