Bizi Takip Edin

FITNESS

ASLA “OLDUM” DEME: SARP LEVENDOĞLU RÖPORTAJI

-

 

1Daha başarılı, daha fit ve yaptığın işte daha iyi olmak istiyorsan, hayat felsefen kendini daima geliştirmek olur. Oyuncu Sarp Levendoğlu da böyle yapıyor. Sonuç; parlak bir kariyer ve ilham veren bir vücut.

Ne iş yapıyor olursa olsun, bütün başarılı adamların ortak bir özelliği vardır. Asla yaptıklarıyla tatmin olmazlar ve her zaman daha iyisini ararlar. Kapağımızda konuk ettiğimiz Sarp Levendoğlu da bunun iyi bir örneği. Oyunculuğa ilk adım attığında henüz eğitimine devam eden genç ve yakışıklı bir adam olan Levendoğlu, artık tecrübeli bir oyuncu. İlk yıllarına göre büyük ilerleme kaydettiğini düşünse de, hala önünde uzun bir yol uzandığını söylüyor:

“Oyunculuğa başlayalı 11 sene oldu. İlk oyunculuk deneyimlerimi izlediğimde teknik olarak çok zayıf görüyorum kendimi. Bazı doğru şeyler yapıyormuşum ama bilinçsiz olarak. Zaten o sıralarda eğitimime devam ediyordum. Ama aktör olarak hala eksiklerim var. Örneğin ritim duygum az benim. Onun için üstüne gidiyorum ve egzersizler yapıyorum. Esnekliğimi de geliştirmek için çalışıyorum. Oyunculuğa ilk başladığım yıllarda gözlem yapmayı bilmiyordum ama artık öyle değil. Gözlem becerisi de oyunculuğun bir parçası aslında. Eskiden işimi şimdiki kadar ciddiye almıyordum. Artık dersime daha iyi çalışıyorum.”

YÖNETMENLİK
Sarp Levendoğlu’nun oyunculuğun yanında bir de yönetmen tarafı var. Gece Gündüz ve Emret Komutanım dizilerinde yaptığı yönetmenlik denemeleri, kendisini kameranın arkasında da geliştirmek için attığı ilk adımlardı.

“Oyunculuk ve yönetmenliği beraber götürmek istiyorum. Yönetmenlik de oyunculuk gibi sürekli gelişen bir meslek. Mesela eski Türk filmlerine bakınca oyunculuklar çok abartılı geliyor ama o zamanlar öyle konuşuyormuş insanlar. Ne oyunculuk, ne de yönetmenlik ‘Ben oldum’ denilecek meslekler değil.”

DOĞRU PROJEYİ BULMAK
Günümüzde oyuncular için, önlerine gelen dizi projeleri arasından en doğru olanı seçmek hayati bir önem taşıyor. Bir senaryoyu okuduktan sonra tutup tutmayacağını anlamak, belki de oyunculuk yeteneği kadar mühim. Levendoğlu, bugün yayın hayatına başarıyla devam eden Küçük Ağa dizisini nasıl kabul ettiğini şöyle anlatıyor:

“İnsanlarla daima ilişki içinde olmak, mesleğinden dolayı kendini soyutlamamak lazım. Bu projeleri iyi değerlendirmek için de toplumun içinde olmak, toplumdaki değişiklikleri iyi okuyabilmek gerekiyor. Mesela Türkiye’deki insan profili son 10 yılda çok değişti. Bu değişimin içinde yaşamazsanız, doğru öngörüler yapamazsınız. Sonuçta ticari yönü olan bir iş yapıyoruz. Proje ilk önüme geldiğinde okudum ve ‘Bu iş kesin tutar’ dedim ama benim çok da oynamak istediğim bir rol değildi. Türker İnanoğlu projeye dair kafasındakileri bana bir daha anlattı ve beni ikna etti. Daha önce hiç böyle bir rol canlandırmamıştım ve bu konuda kendimi denemek istedim. Ayrıca benden daha tecrübeli oyuncu abilerim ve yönetmenlerden fikir aldım.”

ROL SEÇİMİ
Sarp Levendoğlu zoru seven bir adam. Bu özelliği canlandıracağı rolleri seçerken de kendini gösteriyor:

“Oynamaktan keyif aldığım roller daha anti kahraman karakterler aslında. Normal hayatta pek yapamayacağım şeyleri, hayat verdiğim karakter aracılığıyla yapmak istiyorum. Sarp’tan uzak
insanları canlandırmak beni daha çok tatmin ediyor. Bu hem beni motive ediyor, hem de kendimi geliştirmemi sağlıyor. Bu tür roller insana daha çok heyecan veriyor. İlk kulağıma geldiğinde korktuğum roller benim için daha cezbedici.”

ALDIĞI EN İYİ KARAR
Levendoğlu’nun Küçük Ağa’da rol almaya karar vermesi, o dönemde öngöremeyeceği bir sebepten daha doğruydu. Çünkü dizide eşini canlandıran rol arkadaşı Birce Akalay ile geçtiğimiz yıl hayatını birleştirdi. Bugüne kadar verdiği en iyi karar olduğunu söylüyor:

“Her şeyin başında Birce ile çok mutluyum. Bu mutluluk daha iyi ve disiplinli yaşamamı sağlıyor. Artık hayatta iki kişisin ve daha fazla sorumluluk almak istiyorsun. Bunu üzerimde bir yük olarak görmüyorum. Bence bir adam için evlilik harika bir şeymiş.”

BİR YAŞAM TARZI OLARAK SPOR
Özellikle dizi oyuncuları sezon boyunca çok yoğun bir tempoda çalışıyorlar. Bu tempoda düzenli olarak spor yapmak zor. Ancak Sarp Levendoğlu için spor yapıp yapmamak bir tercih konusu bile değil:

“Her sabah 06.45’te spora gidiyorum. Benim için bu yemek yemek gibi bir şey. Sanki derimin içine işlemiş. Ben artık saat kurmadan kalkıyorum. Ayrıca sabah spor yapmak işimdeki performansımı da artırıyor. Bu aslında bir zorunluluk değil, hayatı kolaylaştıran bir şey olarak görüldüğünde istenerek yapılıyor. ‘Spor yapmam lazım’ diye düşünülürse yapılamaz. Sonuçta biz bu meslekte bedenimizle para kazanıyoruz ve ona iyi bakmamız lazım. Bir taksici arabasına nasıl bakıyorsa, bizim de vücudumuza öyle bakmamız gerekiyor. Bu yüzden haftanın altı günü çalışıyorum. Bunların dördünde ağırlık antrenmanı, ikisinde de fonksiyonel antrenman yapıyorum ve haftada bir gün dinleniyorum.”

Sayfalar: 1 2 3

FITNESS

Basketbol İçin Antrenman Programı 1

Umut Doğan Yıldız

-

Basketbol antrenmanları için güçlendirici ve kondisyon artırıcı egzersiz programı serisi hazırladık.

Personal Trainer / Master Trainer Can Bayık, basketbol oynarken performansınızı en üst seviyeye çıkarmak ve sizi sakatlıklardan korumak için Men’s Health takipçilerine özel 4 haftalık bir antrenman programı hazırladı. Uygulamanız gereken bu antrenmanın ikinci programını videoda görebilirsiniz. Bu antrenman programı toplamda 3 set sürüyor ve 4 hareketten oluşuyor. Antrenör Can Bayık, hareketleri 45 saniye uygulamanızı ve aralarda 15 saniye dinlenmenizi öneriyor. Tekrar başa döndüğünüzde aralarda 1 dk dinlenmeyi de unutmayın. 

Bu videoda göreceğiniz başlıca hareketler Around The World, Core Bag Reverse Lunge, Dumbbell Lateral Raise, Front Raise, Montain Climber’dan oluşuyor.

Devamı

FITNESS

Omuzlarınızı ateşyelecek 4 hareketlik dumbbell antrenmanı

-

Editör :

Vücudunuzu dumbbelllardan güç alarak dönüştürün.

Dumbbell, en yaygın kullanılan fitness ekipmanı olabilir. Fakat bu kadar yaygın olması, dumbbell antrenmanlarının sıkıcı olmasını gerektirmiyor.

Bu antrenmanda, antrenör Alexia Clark curl ve press gibi klasik hareketleri küçük numaralarla modifiye ederek, merkez bölge ve omuz dayanıklılığını geliştirmeyi, dolayısıyla da üst gövdenizi şekillendirmeyi hedefliyor.

 

Dumbbell row hareketi sırtınızı ve omuzlarınızı hedeflerken, merkez bölgenizi de çalıştıracak. Sonraki hareketle birlikte omuzlarınız, ağırlığı göğüs seviyesinde tutmak için yer çekimine meydan okurken, özellikle ön ve yan omuz kaslarınız ekstradan çalışacak.

Dumbbell single-arm split-stance rows and presses hareketi ile 2 klasik üst gövde hareketini tek bir kalemde yapacak ve metabolizmanızı ateşleyeceksiniz.

Dumbbell circle press, triceps kaslarınızın desteği olmaksızın omuzlarınıza ekstra yük bindirecek. Ayrıca biceps kaslarınızı da çalıştıracaksınız. Özetle, hem biceps hem de omuz kaslarınız cayır cayır yanacak.

 

Talimatlar: Aşağıda yer alan hareketleri sırası ile 40’ar saniye yapın. Her bir hareketin arasında 20 saniye dinlenin.

  1. Dumbbell row reach
  2. Dumbbell 2-hand position pull
  3. Dumbbell single-arm split-stance row and press
  4. Dumbbell circle press

Bu, 1 turdur. Toplamda 3-5 tur yapın.

Devamı

FITNESS

Engellere meydan okuyan model

Umut Doğan Yıldız

-

2014 yılında geçirdiği bir kaza sonucu bir bacağını kaybeden Brezilyalı model Paola Antonini, engellere meydan okuyor.

25 yaşındaki Paola Antonini, 2014 yılında alkollü bir sürücünün kendisine çarpması sonucu bir bacağını kaybetti.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Freedom ✨#casaneuronha19. 📷@adaltojr

Paola Antonini (@paola_antonini)’in paylaştığı bir gönderi ()

Yoğun fizyoterapi seansları sonucunda tek bacaklı bir hayata kucak açan Paola, şort ve bikini giymeye devam ediyor.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

2009 x 2019. Separadas por uma pequena coisinha 👣💛🌟. Mas quanto aprendizado, quanto amadurecimento. Novinha, com tantas inseguranças sobre o corpo e hoje, com essa pernoca neon! Acho que o maior aprendizado foi a me amar, amar meu corpo e a saber aonde está nossa real beleza. Ela vem de dentro, vem da autoconfiança, da alegria. Hoje amo e reconheço meu corpo sendo amputada, vejo fotos antigas e parece que falta algo! Faltava mesmo 💛 Tive uma perda física, mas ganhei tanto dentro de mim! Hoje sim me sinto completa!✨ – 2009×2019. Young, so insecure with my body and today, with my neon leg! I’ve learnt so many things, but specially to love me and love my body. True beauty comes from inside – from self confidence, from happiness. Today I feel complete ✨💛 #10yearschallenge #10yearchallenge

Paola Antonini (@paola_antonini)’in paylaştığı bir gönderi ()

Kendisiyle aynı durumda olan insanlara örnek olmak istediğini söyleyen ünlü model, spor yapmayı da ihmal etmiyor.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

☀️

Paola Antonini (@paola_antonini)’in paylaştığı bir gönderi ()

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Cheguei, @universalorlando ❤️✨ #readyforuniversal 📸@managollo

Paola Antonini (@paola_antonini)’in paylaştığı bir gönderi ()

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com