Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

AŞK RUTİNİNİN DIŞINA ÇIKIN!

-

 

Aşk hayatınızdaki 6 rutini değiştirerek, cinsel yaşamınızı hareketlendirebilirsiniz.

Değişim 1: “Seks bir yarıştır!”

Partnerinizin basenlerine ve karnının alt kısmına odaklanarak; onu keşfedin. Different Loving kitabının yazarı Dr. Gloria Brame, partnerinizin vajinasının etrafındaki 5 santimlik alanda, hayali bir çember çizin ve bu çizginin dışına çıkmayın diyor. Böylece partnerinizin sinir uçlarını ateşleyerek, onu tehlike alanına yaklaştırırsınız. Hedefe yönelik seksin, seksi olmadığını söyleyen Dr. Brame, bu sayede seksin gidilecek bir yer olmaktan çıkıp, keşfedici bir hal alacağını belirtiyor.

Değişim 2: “Aynı zamanda, aynı yerde!”

Eskiyi unutun. Partnerinizi garaja götürün; uzun süre önce bıraktığınız alana geri dönün ve otomobilinizin arka koltuğunda onu baştan çıkarın. Chicago Berman Center Yöneticisi Dr. Laura Bergman, bu durumun ‘ortalıkta’ olma hissi vereceğini belirterek; şunu söylüyor. “Garajda yapılacak bir seks, testosteronla dolu olmakla beraber, sizi lisedeki gençlik yıllarınıza götürebilir. Birliktelik sırasında ‘cinsel diyet’te özel bir yeri olan hızlı şekilde ilişki kurun. Hızlı ve yoğun seks, daha fazlasını getireceği için partneriniz ile seks bağlantınızı güçlü tutar.”

Değişim 3: “Tahmin edilebilen ön sevişme!”

Ön sevişmeyi atlamayın ve partneriniz ile birlikte hareket edin. Ön sevişmede partnerinizin ‘dopamin’ seviyesini yükselterek, heyecanlanmasını kolaylaştırın. Washington Üniversitesi Sosyoloji Profesörü Dr. Pepper Schwartz, ‘dopamin’ seviyesinin yükselmesi ile partneriniz; seksin, yapılmak zorunda olunan bir ihtiyaç değil, kendisi ile ilgili olduğunu hisseder diyor. Ön sevişmede partnerinizin ‘dopamin’ seviyesi yükselirken, sizin kazanacağınız ‘bonus’un da bir testosteron türevi olan, ‘androstadienon’ olduğunu söylüyor.

Değişim 4: “Başlangıç hareketleri!”

Sekse başlamadan önce partnerinizin ellerini bağlayın. Artık gömleğinizi, kravatınızı, kol düğmelerinizi ve iç çamaşırınızı nasıl çıkaracağı ona kalmış… Böyle bir durumda partneriniz muhtemelen bir-iki kahkaha atar ve marifetleri aklınızı başınızdan alır. Bir başka seferde ise partneriniz sizin ellerini bağlasın. Sizin ya da partnerinizin fark etmeksizin ellerinin bağlı olduğu bu oyundaki başlangıç hareketleri, tahmin edeceklerinizin bile ötesine geçebilir. Dr. Bergman, bu oyunun ön sevişme için otomatik bir işlevi göreceğini belirtiyor.

Değişim 5: “Önce TV, sonra seks!”

Seks öncesi partnerinize yüksek sesle bir şeyler okuyun. Okuduğunuz şeylerin mutlaka erotik olması gerekmez. Böylece partneriniz, sesinize odaklanabilir. Ses tonunuz ne kadar kalınsa, o kadar iyidir. Çünkü kalın sesler yüksek testosterona işaret eder. İskoçya’da yapılan bir çalışmaya göre; partnerinizin sesinize odaklanması aranızdaki cinsel çekimi artırır. Yatakta uzanırken, kafanız yukarı bakacak şekilde kitap okuyun; bu şekilde nefesinizi akciğerlerinizden değil, diyaframdan alacağınız için sesiniz bir oktav kalınlaşır.

Değişim 6: “Alışılmış el tutma!”

Partnerinizin boynunu okşayın. Tabii ki onun ellerini tutmak da bir afrodizyak gibi iş görür. Partnerinizin ellerini tutmak; ona bağlı olduğunuzu ve bunu dünyaya anlatmaktan gurur duyduğunuzu gösterse de bu durum bir süre sonra çekiciliğini yitirir. Bu sebeple klasik olanın yerine farklı yollara uzanın; örneğin partnerinizin boynuna veya dizlerinin hemen üzerine…

Continue Reading
Advertisement

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler