Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

AŞK MEKTUBU YAZMANIN TEMEL İLKELERİ

-

 

ask_mektup

ABD’deki MoreLoveLetters.com internet sitesinin kurucusu Hannah Brencher, aşk mektupları konusunda bir üstat. Tavsiyelerine kulak vermekte fayda var.

EL YAZINIZ SORUN DEĞİL

El yazınızın kötü olması şirin bile olabilir. Dahası, aşkınızı kelimelere dökmenizden o kadar etkilenecektir ki kelimelerin gerçekten nasıl göründüğünü umursamayacaktır bile. Tabii ki yazınızın okunur olduğuna emin olmalısınız!

 BOŞ HİKAYE ANLATMAYIN

Ona karşı bir şeyler hissettiğiniz anları hatırlatın. İlk buluşmanızı hatırlatan parfümünün kokusu ya da beraber yaptığınız bir tatildeki mutlu kahvaltıdan bir enstantane gibi.

ESPRİ YAPMA

Eğlenceli olabilirsiniz ama mektubunuzu ciddiye alın. Çok fazla espri yapmak mektubunuzu ucuzlatır ve romantizmi baltalar.

SEVGİLİLER GÜNÜNÜ BEKLEMEYİN

Mesela sıradan bir çarşamba gününe ne dersiniz? Mektubunuzu yazın ve makyaj aynasına yapıştırın. Ya da kitabının arasına koyun. Bırakın kendi bulup okusun. Ona bir keşif heyecanı yaşatın.

SON VURGUNUZU YAPIN

Mektubunuzu “Sevgilerimle” diye mi bitireceksiniz? Çok sıkıcı. Biraz kişiselleştirin. Hannah Brencher, ikinize özel bir detay vermenizi öneriyor: “Sensizken kahvaltıda yediğim krepler bile tat vermiyor.”

ERKEK AKLI

Kendini çirkinleştirme modası

Umut Doğan Yıldız

-

Instagramda kendilerini filtreler ile güzelleştirmiş kadınlara aşinayız. Şimdilerde ise bu ideal güzellik anlayışına bir tepki doğdu.

   

Dünyanın çeşitli bölgelerinden kadınlar, Pretty Girls Making Ugly Faces adlı bir sosyal medya hesabında birleştiler ve suratlarını çirkinleştirerek fotoğraflar paylaşıyorlar.

Tumblr’da açılan Pretty Girls Making Ugly Faces (Güzel Kızlar Yüzlerini Çirkinleştiriyor) adlı akım çok sayıda kişinin ilgisini çekmiş durumda.

Güzel kadınların kendilerini çirkinleştirerek fotoğraf paylaştıkları bu platformun amacı güldürmek olduğu kadar farkındalık yaratmak da.

Bored Panda sitesi bu fotoğrafları toplamış ve güzel bir arşiv yapmış. İşte karşınızda kendini çirkinleştiren kadınlar:

          

Devamı

ERKEK AKLI

Merve Sanay kapıyı çıplak açtı!

Umut Doğan Yıldız

-

Instagram fenomenlerinden olan Merve Sanay, kapısına gelen pizzacıya kapıyı çıplak açtı ve sosyal medyadan ilgili videoyu paylaştı.

Cesur paylaşımlarıyla gündemden düşmeyen internet fenomeni Merve Sanay, pizzacıya çıplak kapı açma videosu ile gündeme bomba gibi düştü.

Merve Sanay’a sosyal medyadan tepki geldi

Pizza siparişi verip, gelen pizzacıya kapıyı iç çamaşırlarıyla açan Merve Sanay’ın arkadaşları da olay anlarını kaydettiler.

Sanay’ın bu videosu sosyal medya takipçileri tarafından tepki gördü.

Merve Sanay fotoğrafları ile gündeme gelmişti

Instagram hesabından cesur fotoğraf paylaşımında bulunun Merve Sanay, adından daha önce fotoğraflarıyla söz ettirmişti.

Devamı

ERKEK AKLI

NARCOS: Mexico ikinici sezon

Umut Doğan Yıldız

-

Narcos hayranları için güzel bir bilgi paylaşıldı. Narcos: Mexico ikinci sezonu ile geri dönüyor. 

Meksika’daki modern uyuşturucu savaşının başlangıcına odaklanan Narcos: Mexico, birbirinden bağımsız olarak büyüyen kartellerin hikayesini konu alıyor. 1980’lerde Guadalajara kartelinin yükselişine tanık olan Félix Gallardo (Diego Luna), başına geçeceği bir imparatorluk inşa etmek üzere insan tacirlerini bir araya getirir. Yeni bir görev için karısı ve oğlu ile birlikte Kaliforniya’dan Guadalajara’ya taşınan DEA ajanı Kiki Camarena (Michael Peña), kısa sürede bu görevin hayal ettiğinden çok daha zor olacağını anlar. Kiki, Félix hakkında istihbarat toplayıp kendini işine adadığı sırada meydana gelen gelen trajik olaylar zinciri, uyuşturucu ticaretine karşı yıllarca sürecek bir savaşı başlatır.

Gaumont Television tarafından Netflix için hazırlananNarcos: Mexico”’nun yapımcılığını, Eric Newman önderliğinde, José Padilha, Doug Miro ve Carlo Bernard üstleniyor.

Devamı

Popüler