Bizi Takip Edin

SEKS & İLİŞKİLER

AŞK HER ŞEYİ AFFETTİRİR Mİ?

-

 

Aşağıdaki 6 soruluk minik testi yaparak, mutluluğunuzu daim kılabilirsiniz.

Kadın ve erkeklerin farklı gezegenlerden geldiğini söyleyen o ‘çok satan’ kitabı unutun. Aslında hepimiz aynı dünyadanız ama düşüncelerimizin beyin kıvrımlarımızda izlediği yol apayrı. Kadın ve erkekler arasındaki fark (fiziksel olanlar hariç) ortadan kalkalı çok oluyor. Dolayısıyla sizin de kendinizi geliştirme vaktiniz geldi. Ne de olsa bulunduğumuz yüzyılda bir erkeğin hangi durumlarda nasıl davranacağını bilmesi çok önemli. Buyurun 6 soruluk testimize. Cevap anahtarı da hediyemiz…

1- Nursel ile bir restoranda saat tam 19.00’da yemek randevunuz var. Siz 19.30’da restorana can havliyle girerken Nursel’in çantasını almış çıkmakta olduğunu görüyorsunuz. Kalması için ne yaparsınız?    

a) Nursel’e 30 dakikanın abartılacak bir süre olmadığını anlatmaya çalışırsınız.
b) 19.00’daki bir randevunun esasında 19.30 demek olduğunu düşündüğünüzü söylersiniz.
c) Detaylı bir konuşma içerisinde neden geç kaldığınızı anlatırsınız.
d) Nefes nefese bir halde yanına koşar ve o siz bir şey söylemeden şunları bir çırpıda sayıverirsiniz:

“Buraya gelirken yolda seninle geçen gece yaptığımız tartışmayı hatırladım ve haklı olduğunu düşünüyorum.”

Doğru cevap tabii ki ‘D’şıkkı. Nursel’in geç kalmanızla ilgili düşündüklerini size sarf etmesinden hemen önce, siz ona ihtiyacı olan cümleleri kurun. Sonuçta geç kalan erkek konumunda olduğunuzdan (ve bunu daha önce de defalarca yapmışsanız!) haksızsınız. Çok abartılı davrandığını düşünebilirsiniz ama siz de yarım saatlik bir abartma yapmadınız mı? Elbisesi, duruşu, çantası, taktığı kolye, gününün nasıl geçtiği vs… Bunların hepsi sizin uyduracağınız (ya da gerçek) bahanelerden daha etkili olacaktır. Olmuyorsa zaten Nursel’in bir başkasıyla randevusu var demektir.

2 – Yeni kız arkadaşınızın doğum gününe gidiyorsunuz ama hediyeniz yok! En yakın hediye alabileceğiniz yer ise ‘7 Eleven’. Ne yaparsınız?

a) Bir sürü ıvır zıvır satın alırsınız: 6’lı kutu bira, Hande Yener CD’si, bir kutu M&M fıstıklı. Hediyelerinizin sıra dışı ve sizin de havalı olduğunuzu düşünür.
b) > Saatlerce bakınmanıza rağmen ona uygun olabilecek herhangi bir şey bulamadığınızdan bahsedersiniz.<
c) Aynı partiye giden bir arkadaşınızı arar ve durumunuzu anlatıp, aldığı hediyeyi size verirse hayatınızı kurtaracağını söylersiniz.
d) Sipariş verdiğinizi ancak henüz gelmediğini söylersiniz. Eve dönünce de hemen bir hediye siparişi verirsiniz.

Doğru cevap, ‘B’ şıkkı. Diğer cevapları düşünecek olursanız, öncelikle ‘A’ şıkkının tembel bir adam olduğunuzu düşündüreceğini bilmelisiniz. Ayrıca aldığınız o şeylerle partinin alay konusu olacağınız da kesin. ‘C’ şıkkı kadar kötü bir düşünce daha olamaz. Hem o arkadaşınızın sizden nefret edecek olması bir yana, bu zamanla diğer insanların kulağına da gidecektir. ‘D’ şıkkıysa tamamen korkunç! Kız arkadaşınızın da bunu aynen herkesin ortasında söyleyeceğinden emin olabilirsiniz. Zavallı kız.

Ders:  Kadınlar ne olduğuyla değil, daha çok ne olabileceğiyle ilgilidir. Ona dürüstçe neler yaşadığınızı anlatın. Anlatırken sevimli olun. Saatlerce hediye baktığınızı ama onun için yeterli mükemmellikte bir şey olmadığını ve alelade bir şey de almak istemediğinizi söyleyin.

3 – Kız arkadaşınızı aldattınız. Her nasılsa o da bunu öğrendi ve bittiğini söyledi. Onu nasıl geri kazanırsınız?

4 – Kardeşinizin düğününde nikâh şahidi olacaksınız. Gelinin nikâh şahidi olan Aslı, gerçekten taş gibi ve bir şekilde size ilgisini belli ediyor. Ancak, yeni kız arkadaşınız Melis de sizinle düğüne gelmek istiyor…

a) Haftada en az iki kere telefon açarak, ne kadar zavallı bir durumda olduğunuzdan bahsedersiniz .
b) Ortak bir arkadaşınızdan durumu düzeltmek için konuşmasını istersiniz. O da sizin gerçekten onu sevdiğinizi düşünüp geri döner.
c) Evde olmadığını bildiğiniz bir anda telefon açıp telesekreterine mesaj (ya da kapı altından) bırakırsınız. Sadece onu ne kadar özlediğinizi söyler ve o sizi arayana dek de bir daha aramazsınız.
d) Yatabildiğiniz kadar çok insanla yatar ve kıskançlıktan ölüp, geri dönmek için yalvarana dek beklersiniz.

Doğru cevap ‘C’ şıkkı. Çoğunuz ‘A’ şıkkı üzerinde bir iki saniye fazladan durakladınız değil mi? Unutmayın ki hem aldatıp hem de bu ilişkiye ne kadar inandığınızı ve onu ne kadar özleyip, arzuladığınızı (o kadından sonra) sürekli başına kakmakla bir yere varamazsınız. Varsanız da orası, elinde bir balta ile sizi beklediği bir yer olacaktır. Arkadaşlarınızı aranıza sokmayın. Gece uyurken de aranıza sokuyorsanız orası ayrı, deneyebilirsiniz! ‘D’ şıkkı aslında sizin heyecanla işaretlemeniz için yazıldı. Durmayın devam edin. Nasılsa bir kere aldattınız, 34 kere neden olmasın? ‘C’ şıkkı yapmanız gereken en doğru ve bir erkeğe en çok yakışacak harekettir. Bu davranışla sizin ne zavallı ne de nemfoman olduğunuzu, sadece bir hata ettiğinizi ve bunun da farkında olduğunuzu düşündürecektir. Dolayısıyla yumuşayıp, sizi geri arar. Tabi onu kız kardeşi ya da en yakın arkadaşıyla aldatmadıysanız!

a) Düğüne tek başınıza gider ve Melis gelmesin diye dua edersiniz.
b) Melis’e onu davet etmek istediğinizi ancak bunun dünyanın en sıkıcı düğünlerinden biri olacağını ve sıkılmasını istemediğinizi söylersiniz.
c) Melis’le düğüne gidin ancak Aslı’ya da telefon numaranızı vermeyi unutmayın.
d) Son dakikaya kadar bekleyin. Melis’e onunla gitmek istediğinizi ancak bunun en doğru kadar olacağını düşündüğünüzü söyleyin. Böylece o arada başka planlar yapar. Eğer yapmazsa çok üzgün olduğunuzu ama yeni çıkmaya başladığınız birini bir aile düğününe davet edemeyeceğinizi söyleyin.

Doğru cevap (tahmin ettiğiniz üzere) ‘D’ seçeneği. İlk şıkkı direkt es geçin. Çünkü Melis size düğünden detaylar soracaktır. O sırada tuvalette Aslı’yla olduğunuzu anlatmak istemezsiniz herhalde. ‘B’ şıkkı üzerinde hiç durmasak da olur. Zira siz söyler söylemez o da size; “Sen yanımda olduğun sürece ben hiç sıkılmam ki.” diyecektir. Şimdi yandınız! ‘C’ şıkkını düşünenlere hemen soruyorum: Aslı ve Melis düğünde yakınlaşıp sohbet etmeye başlarsa ne yapacaksınız? Grup seks teklifi mi?

Yalan söyleyebilirsiniz. Ama bir şartla: Yalan söyleyecekseniz büyük oynayın. O kadar büyük oynayın ki inandırıcılığı içinde siz de kaybolun. Söylediğiniz yalana siz ne kadar inanırsanız, karşınızdaki kadın da o kadar inanacaktır.

5 – Arkadaşınızın bekârlığa veda partisinde kucak dansçısı olmadığını söylediniz, hatta yeminler ettiniz. O da size inandı. Ancak aylar sonra, dansçıyla edepsiz bir halde göründüğünüz bir fotoğraf ortaya çıktı ve sevgiliniz de bunu gördü. Durumu nasıl açıklardınız?

6 – Evde sakince akşam yemeğinizi yerken birden bağırarak sizin yüzünüzden kendini ne kadar kötü hissettiğini söyledi. Siz ise…

a) Sadece susarsınız. Çünkü bu durumda ne yapsanız da kendini iyi hissettiremeyeceğinizi düşünüyorsunuz.
b) Gecenin geriye kalanını onun problemlerini dinleyerek geçirirsiniz.
c) Hemen 112’yi arayıp bir ambulans göndermelerini istersiniz.
d) Ortadan sıvışırsınız!

a) “Çok sarhoştum, hatırlamıyorum.” dersiniz.
b) Kızın sizin üzerinize doğru yürüdüğünü, çevreden kimse tepki vermeyince de kızın rencide olmaması için dans etmesine izin verdiğinizi söylerdiniz. Ne de olsa yufka yüreklisiniz.
c) “Ortada dans falan yok.” dersiniz. Hatıra fotoğrafı çekilirken kızın sizin kucağınıza, üstelik sadece beş saniyeliğine, oturduğunu iddia edersiniz!
d) Arkadaşlarınız ısrar ettiği için kızın size kucak dansı yaptığını söylersiniz. Çok sıkıcı olduğu ve onu üzmek istemediğinizden ona anlatmadığınızı da eklersiniz.

Doğru cevap ‘C’ şıkkı. Yaptığınız hiçbir hareketin suçunu sarhoş olmanıza bağlamayın. Madem kendinizi kaybediyorsunuz, kontrollü içmeniz gerekmez mi? ‘C’ şıkkı büyük bir yalan olsa da inandırıcılık oranı yüksek. Sonuçta o orada değildi ve bazı şeyleri anlattıklarınızdan çıkarmak zorunda. Siz ne kadar önemsiz bir ayrıntıymış gibi davranırsanız, o da o kadar önemsiz olarak alacaktır hadiseyi. Tabi, elinde dansçıyla öpüşürken çekilmiş bir başka fotoğrafınız daha yoksa!

Doğru cevap ‘B’ şıkkı. İkinize de kocaman birer bardak içki hazırlayın ve o rahatlayana kadar anlatmak istediği her şeyi; dertlerini, sizden beklediklerini ya da eksik yönlerinizi dinleyin. Çok sıkıcı bir gece geçireceğinizi biliyorum. Ancak bu, önce kaçıp sonra eve nasıl döneceğinizi düşünmekten daha iyidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SEKS & İLİŞKİLER

Orgazmın vücuda 8 faydası

Umut Doğan Yıldız

-

Orgazm olmanın faydaları nelerdir? İşte orgazmın vücuda 8 faydası!

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Vajinal orgazm nasıl olur?

Umut Doğan Yıldız

-

Vajinal orgazm nasıl meydana gelir, vajinal orgazm nedir, vajinal orgazm nasıl olunur? İşte vajinal orgazm hakkında daha önce bilmedikleriniz.

Vajinal orgazm vajinanın içerisinde, üst tarafta yaklaşık 6-7 cm derindeki,  “G noktası”nın  uyarılması sonucu  yaşanıyor.

Vajinal orgazm nedir? 

Vajinal orgazm, vajinadan gelen ve genellikle G noktasına bağlı uyarılardır. Tahrik olduğunda , nefes hızı artar, G noktasına ve vajinanın alt kısımlarına kan daha hızlı bir şekilde hücum eder. Bu sırada vajina penisi daha iyi kavrayabilmek adına darlaşır.  G noktası vajinanın ön tarafının 50-80 mm içinde yer alır. Buraya baskı uygulandığında vajina duvarının arkasındaki klitoral kompleksin parçası olan hassas kısım uyarılır. Bu uyarı kişiye çok yoğun ve haz verici bir his verir ve idrar gelmesine benzer bir his olarak da tarif edilebilir.

Genital bölgedeki kasların gerginleşmesi, üst düzey bir coşkuya doğru yol alabilir.

Vajinal orgazm nasıl olunur? Vajinal orgazm nasıl yaşanır?

 Yapılan araştırmalara göre yalnızca üç kadından sadece biri sevişme anında vajinal orgazma ulaşabiliyor. G noktasındaki uyarıları tüm vücuda yayılmaya başladığı anda büyük patlama geliyor demektir.

Misyoner pozisyonu vajinal orgazm için birebir

Derin bir penetrasyonun gerçekleşebilmesi için kalçadan eğilmek yeterli olacaktır. Örneğin ilk olarak bacakların birbirine yakın olduğu, alnın ya da dirseklerin yatağa dayalı olduğu pozisyon ya da bacakların çeneye doğru yaklaştırıldığı misyoner pozisyonu vajinal orgazmdaki büyük patlamaya olumlu etkide bulunur.

 

Devamı

SEKS & İLİŞKİLER

Kadınlar erekte olur mu?

Umut Doğan Yıldız

-

The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann kadın ereksiyonu meselesini açıklıyor.

Kadın ereksiyonu denilen şey gerçekmiş! 

Bir klitoris gerçeği: Orada 8.000 sinir ucu var ve bu oran erkeklerin penisindekinin tam iki katı. The Wonder Down Under: A User’s Guide to the Vagina kitabının yazarlarından, Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann“Klitoris, dört bacak ve boyun kısmından oluşan büyük bir organdır. İçeride kalan ve genital bölgeyi çevreleyen kısmı 11 cm’e kadar uzanabilir” diyor.

Kadınların cinsel organı daha hassas!

Klitoris, peniste bulunan erektil dokunun aynısına sahip.  Bu nedenle  kadınlar da erekte olabiliyorlar.  Cinsellik Eğitmeni Dr. Nina Brochmann, Kadınlar gecede sekiz kereye kadar erekte oluyor” diyor. Sabah ereksiyonunun kadınlardaki haline “klitoral gece ereksiyonu” deniyor.

Brochmann, bu durumu şöyle anlatarak açıklama yapıyor:

“Cinsel uyarılma söz konusu olduğunda erkek ve kadınlar arasında, anatomik ve fizyolojik fark çok az. Biz kadınlar da penis gibi erekte olabilen ve uyarılan bir cinsel organa sahibiz. Bu çoğu kadının sabahları seks yapmaktan hoşlanmasının nedenini açıklayabilir.”

Devamı

Popüler