Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

ARTIS HİLLSİDE CİTY CLUB’DA

ERKEK AKLI

ARTIS HİLLSİDE CİTY CLUB’DA

-

 

Akademik spor araştırma enstitüleri ile işbirliği içinde tasarlanan ve alanında teknolojik atılım yaratan ARTIS ekipmanları Apple Watch” ile uyumlu çalışıyor. ARTIS ekipmanlarıyla Netflix dizileri, YouTube videoları da izlenebiliyor.

Chelsea, Inter gibi futbol takımları ve Rafael Nadal, Christiano Ronaldo gibi dünyaca ünlü sporcuların egzersizlerini gerçekleştirdikleri Techonogym ARTIS ekipmanları, eşsiz tasarım estetiği ve teknolojik özellikleri ile öne çıkıyor. Türkiye’de spor kulüplerinde ilk kez Hillside City Club Etiler’de spor yapabileceğiniz ARTIS ekipmanları, spor otoriteleri tarafından “ezberbozan” olarak tanımlanıyor. Son teknoloji ürünü bu ekipmanlar, egzersizlerin verimliliğini artırırken sunduğu kullanıcı dostu özellikleri ile de eşsiz bir deneyim sunuyor.

Spor teknolojilerinde atılım yaratan ARTIS ekipmanları “unity” ekran özelliği sayesinde kullanıcı dostu ve eşsiz bir egzersiz deneyimi sunuyor. Kullanıcıların “Mywellness” platformuna girerek kişisel antrenman verilerine ulaşmasına, sosyal medya hesaplarında paylaşım yapmasına da olanak sağlıyor. Antrenman esnasında yakılan kalori, kat edilen mesafe, hız ve tempo gibi verilerin aktarımını yapabilen Technogym ARTIS serisi ekipmanların sunduğu mükemmel çözümlerle, bir atlet gibi antrenman yapmak ve performans göstermek mümkün.

 

İlk kez Hillside City Club Etiler’de spor yapabileceğiniz ARTIS’in özellikleri:

Tasarım ve teknolojisi ile ön plana çıkan Technogym ARTIS,

  • Antrenman sırasında Netflix’ten dizi izleme, sosyal medya hesaplarından paylaşım ve YouTube gibi uygulamalara erişim imkanı,
  • Apple Watch uyumu ile yakılan kalori, kat edilen mesafe, hız ve tempo gibi geçmiş egzersiz deneyimini kaydeden teknoloji,
  • Dünyanın farklı pek çok noktasından özel çekimlerle hazırlanmış parkurlarda koşma imkanı,
  • Özel parkurlarda diğer koşubantlarında antrenman yapan sporcularla yarışma imkanı,
  • Fiziksel aktivitenin, ekipmanların ekranlarına enerji olarak geri dönüştürülmesini sağlayarak enerji tüketimini %30 azaltan sistem ,
  • Kullanıcılarına özgür bir kardiyo deneyimi sunan Compasso D’oro (Altın Pergel) ödüllü tasarım,
  • İnteraktif UNITY konsolu ile tamamen kişiselleştirilmiş bir antrenman deneyimi,
  • Antrenman deneyiminde bağlanılabilirlik, sürdürülebilirlik ve tasarımı birleştiren tek ekipman.

https://www.hillsidecityclub.com/

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Stres, yağ yakmayı engelliyor

-

Yapılan araştırmalara göre stresli olmak yağ yakımını engelliyor.

Beyniniz haftanın yedi günü alarm veriyorsa, yağ yakmanız da imkânsızlaşır. Pure Sports Medicine’in kuvvet antrenörü Andy Reay’e kulak vererek biraz sakinleşin.

Kortizol adlı stres hormonunu mutlaka daha önce duymuşsunuzdur. Bu hormonun seviyesi kronik olarak arttığında vücudunuzda yağ depolamaya yol açan enzimler tetiklenir ve karın kaslarınız açıkça gözükmez. Bu hormon uyku kalitenizi de bozarak testosteron üretiminizin azalmasına yol açar ve antrenmanlardan aldığınız verimi azaltır.

Neyse ki bu sorunu çözmenin birkaç farklı yolu var. İlk olarak düzensiz beslenme alışkanlığınızdan kurtulmayı deneyebilirsiniz. Yemek yediğiniz zamanlarda vücudunuz insülin hormonu salgılar ve bu hormon kortizol hormonunun etkilerini ortadan kaldırır. Bu nedenle sık ama az yemek, akşam yemeğinde çok fazla beslenip sonrasında telafi etmeye çalışmaktan daha akıllıca bir yöntemdir.

Kendinizi yorgun hissettiğinizde daha sıkı çalışmayı denemekse stresinizi artırarak karın kaslarınıza giden yolu uzatacaktır. Hafta içinde yüzme gibi düşük darbe etkili sporları deneyebilir ya da kuvvet antrenmanlarına devam etmek istiyorsanız düşük ağırlık-yüksek tekrar prensibini benimseyebilirsiniz. Yani ağır çalışmaları pazar gününe saklamayı düşünebilirsiniz. Bazı sporcular bu gibi durumlarda kalp atışı değişkenliğini takip eder. Elite HRV gibi uygulamalarla kalp atışlarınız arasındaki süreyi ölçmek size vücudunuzun yorgunluk veya stres durumuna dair bilgi vererek antrenmanlarınızı daha etkin bir biçimde tasarlamanızı sağlar. Öte yandan takviye edici gıdaların da yardımına başvurabilirsiniz. Bu takviyelerin kötü yaşam şartlarınızı düzeltmek gibi maharetleri olmasa da magnezyum, C vitamini ya da daha az bilinen, hücre zarınızı oluşturan fosfatidilserin gibi takviyeler stres seviyenizi azaltmada yardımcınız olabilir. Derin bir nefes alın ve karın kaslarınızı çıkarmak konusunda endişeli davranmaktan vazgeçin.”

Devamı

ERKEK AKLI

Burçlara göre spor dalları

-

Biraz eğlenmek istediğinizi biliyoruz. İşte burçlara göre spor dalları.

Hangi burca hangi spor dalı daha uygun?

İkizler Burcu

Atletizm ve takım sporları tam bu burca göre. Jimnastik ve pilates gibi sporlar ikizler burcunun başarıyla yapabileceği sporlar arasında.

Koç Burcu

Koç burcu hangi sporu yapmalı? diye düşünen varsa eğer, bu burç daha çok düşünce temelli sporlarda başarılı oluyor. Bilardo, satranç gibi sporlar ve antrenörlük, koç burcunun başarılı bir şekilde yapacağı faliyetler arasında. Ayrıca fitness ve vücut geliştirme de koç burcunun başarılı bir şekilde yapacağı spor dalları arasında bulunuyor.

Boğa Burcu

Azimli bir yapıya sahip olan boğa burcu için uygun sporlar: dağcılık, atıcılık ve ağırlık kaldırma. 

Yengeç Burcu

Deniz sporlarında oldukça başarılı olan yengeç burçları için, yüzme, yelkencilik, kano, su topu ve atlayış biçilmiş kaftan.

Aslan Burcu

Avrupalı araştırmacılar, bu burcun güç gerektiren sporları başarılı bir şekilde yaptığını ortaya koydular.

Başak Burcu

Takım sporlarında çok başarılı olan başak burcu, fitness ve pilates gibi sporlarda da oldukça başarılılar.

Terazi Burcu

Hemen hemen tüm spor dallarında başarılı olabilen bir burç varsa o da terazi burçlarıdır.

Akrep Burcu

Risk ve kuvvet gerektiren sporlarda oldukça başarılı olan akrep burçları, dövüş ve tırmanış sporlarında büyük başarı gösteriyorlar.

Yay Burcu

Yay burcu tenis ve futbol gibi sporlarda oldukça iyi performans gösterirler.

Balık Burcu

Su sporları ve fitness balık burçlarının yapmaktan zevk alacağı ve başarılı olacağı spor dalları arasında.

Oğlak Burcu

Kayakçılık, dağcılık, yüzücülük ve koşuculuk, bu burç için en önemli başarıların kaydedileceği spor dalları arasında.

Kova Burcu

Atletizm ve vücut geliştirme sporları kova burcu için ideal sporlar.

Devamı

ERKEK AKLI

Spor salonunda görülen en komik 9 kişi

-

Spor la ilgili şimdiye kadar hep bilgilendirici içerikler hazırladık. Şimdi biraz da gülelim. İşte spor salonundan komik fotoğraflar.

Spor salonlarında görme ihtimali pek olmasa da sizin için komik fotoğraflar derlemesi yaptık.

1- Evden çalışmak bağımlılık yapar

2- Güvenlik her şeyden önemlidir

3- Müziksiz asla

4- Aranılan motivasyon


5- Sonsuza kadar spora elveda diyebilecek biri daha


6- Hepinizden nefret ediyorum

7- Topuklu ayakkabısız asla

8- Son teknoloji

9- Pilates topunun rahatlığı


Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com