Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

ARTIK ŞARJ ALETİNİZİ KAYBETMEYECEKSİNİZ!

-

 

Hem telefonunuzu hem de ararken aklınızı kaybetmemek için bu basit noktalara dikkat!

1Telefonunuzun şarjının bitmesi size özgürleştirici gibi görünebilir.

Cevap verecek WhatsApp mesajı yok, kontrol edilecek mail yok ve dönülmesi gereken bir arama yok.

Fakat tam tersi kalp ritminiz de fırlayabilir!

Bu stresin arkasına bir şeyler var: Maryland’de bulunan ‘The Inspired Office’ isimli danışmanlık firmasının kurucusu, kurumsal organizasyon uzmanı Kacy Paide’e göre “İnsanlar sahip oldukları şeylere hükmedemeyip, yönetemediklerinde çok hızlı bir şekilde streslenebilirler.”

Maalesef şarjı hızlı biten telefonlar çağımızın büyük bir derdi. Çünkü telefonlarımızı toplantıda da, otobüste de, banyoda da, markette sıra beklerken de, her şekilde kullanmaya çalışıyoruz.

Ayrıca şarj aletinizi yanınızda taşımayı unutuyorsanız, ya da daha kötüsü koyduğunuz yeri unutup kaybediyorsanız, bu gündelik hayatınıza büyük bir sıkıntı çıkarabilir.

Fakat bu durumun bir çözümü var. Bu basit ipuçlarını unutursanız, bir daha %0’da kalmazsınız.

1) Şarj aletinizi renklendirin

Saçmalık gibi görünebilir fakat işe de yarayabilir. Ev arkadaşınız ya da dostlarınızla kaç kez “Bu hangimizin şarj aleti? Hayır, bu benimki!” diye tartıştığınızı düşünün.

İsterseniz fosforlu bir kalemle bir işaret koyun. İsterseniz ise daha yüksek teknolojiyle çeşit çeşit renkteki kablo koruyuculardan edinin.

Paide’e göre “Eğer şarj aletiniz kayboluyorsa, renk farklılıkları size yardımcı olabilir. Böylelikle tekrar tekrar kaybetmekten kurtulabilirsiniz.”

2) Her odaya bir şarj

Bu biraz daha masraflı bir çözüm ama sizi sıkıntıdan kurtarabilir. Paide’e göre her odaya bir şarj alıp, orada bırakmak mantıklı olacaktır.

“Eğer evin içinde oradan oraya taşırsanız, kaybolma imkanınızı da artırırsınız.”

Eğer çocuklarınız varsa ve şarj aletlerini hor kullanıyorlarsa, daha dikkatli davranın ve şarj aletlerinizi kilitleyin.

Arabaya da bir tane bırakmayı unutmayın. Yeni arabaların birçoğu USB portlarına sahip. Yani telefonunuzu aracınızda da şarj edebilirsiniz.

3) Yüksek teknolojili bir cüzdan kullanın

Cüzdanınızda bir şarj aleti bulunması dahiyane bir fikir, görmeden inanmazdık. Nomad’s Wallet normal cüzdanlara göre biraz daha kalın olabilir fakat şarjınız sürekli %100 kalırsa, bu dayanılacak bir sıkıntı.

Bonus: Bu cüzdanlarda kablonuzu koyabileceğiniz bir yer de var.

4) Anahtarlığınızı güçlendirin

Yeni yüksek teknolojili anahtarlıklar USB girişi ve Apple chargerlar taşıyabiliyor

Şarj için bilgisayara bağlayabilir ve kullanabilirsiniz. Bu cihazları internet üzerinden satışlarda bulmak mümkün.

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Dambılla Sumo Squat ve bekleme

-

Editör :

Dambılla sumo squat hareketi nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız, videomuzu izleyin.

 

Devamı

ERKEK AKLI

Köpeklerin yüz kasları üzgün görünmek için evrimleşmiş

-

Köpeklerin üzgün bakışları için gereken kasların evrim sonucunda ortaya çıktığı bulundu.

Köpeklerin masum ya da üzgün bakışlarının insanların ilgisini çekmek için yapıldığı ve evrim sonucunda ortaya çıktığı bulundu.

ABD Bilim Akademisi’nin yayın organı PNAS’ta yayınlanan araştırma, köpeklerin özellikle kaş kısmında bulunan ve köpeklerin üzgün ya da masum görünmesini sağlayan bu kasların köpeklerin atalarında bulunmadığını, bu kasların zaman içinde insanlara sevimli görünmek için oluştuğunu ortaya koydu.

Devamı

ERKEK AKLI

Whatsapp’tan yanlış kişiye fotoğraf gönderimine son

-

Güncellenerek daha iyi bir kullanım deneyimi sunan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni özelliğiyle gönderilen görsellerin doğru kişiye gitmesini hedefliyor.

Artık bir görseli paylaşırken, alıcı isimlerini görebilmek mümkün olacak ve böylelikle gönderilen mesajın doğru kişiye gittiğinden emin olunabilecek.

Özellik şu anda yalnızca beta kullanıcılarına açık. WhatsApp’ın bu özelliği yakın zamanda diğer kullanıcılara da açacağı söyleniyor.

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com