Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

ARTIK ERKEKLER DE ESTETİK YAPTIRIYOR

STİL & BAKIM

ARTIK ERKEKLER DE ESTETİK YAPTIRIYOR

-

 

Daha iyi görünmek için artık erkekler de estetik operasyonlara rağbet gösteriyor. Günün koşullarına uyarak, bakımlı olmak için erkeklerin gösterdikleri çaba, eskiye oranla hızla artıyor.

Eskiden her 100 erkekten 5’i estetik operasyonlar ve bakım ile ilgilenirken; bugün bu oran, 100 erkekten 80’e kadar çıkmış durumda…

Erkeklere yapılan estetik uygulamalar, ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere ikiye ayrılıyor. Ameliyatlı uygulamalarda; kaş asma, göz kapağı estetiği, burun operasyonları, liposuction, boyun germe – gıdığın alınması, yüzdeki çizgilere yağ ve doku kokteyli enjeksiyonu, yüz germe ve alın germe ile dudak inceltme – kalınlaştırma operasyonları, erkeklerin tercih ettikleri estetik ameliyatlar arasında yer alıyor.

Yapılan estetik operasyonun sürdürülebilirliği ve var olan yaşla ilgili güzelliğin devamlılığı için tercih edilecek ameliyatsız uygulamaların mutlaka doktor ve fizyoterapist kontrolünde, konusunda uzman kişiler tarafından yapılması gerekiyor.

Fraxel
Fraxel lazer tedavisi ile yumuşak dokuyu sıkılaştırmak, cilt yenilemek, periorbital kırışıklıkları düzeltmek ve lekelerden  (yaşlanmaya bağlı lekeler, melasma, güneş lekeleri ve cilt renk değişiklikleri) tamamen kurtulmak mümkündür.

Botox
Düzensiz veya aşırı çalışan kaslardaki sinir uyarılarını geçici olarak durdurmaya yönelik geliştirilen FDA onaylı tedavi yöntemi botox, hiçbir alerjik reaksiyona sebep vermediği gibi etkisini aylarca koruyabilir. Koltuk altı, el ve ayak terlemesi tedavisinde de botox uygulanmaktadır.

Thermage
Derideki gevşeme ve sarkmaları toparlamaya yönelik bir uygulamadır.

Slim-up
Bölgesel incelme ve sıkılaşmaya yönelik bir uygulamadır.

LPG
Spor yaralanmalarının tedavisine yönelik bir uygulama olmakla birlikte; selülit tedavisi ile vücudu şekillendirme amaçlı olarak da kullanılır.

Power plate
Tüm vücuda güçlü bir vibrasyon uygulayarak, kasları çalıştırır; selülit oluşumunu engellemeye ve selüliti azaltmaya yardımcı olur. Vücudun direncini ve esnekliğini artıran bu mucizevi yöntem ile aynı zamanda kan dolaşımını düzenlemek, eklem bağlarını kuvvetlendirmek ve bölgesel ağrıları da azaltmak mümkündür. İncelme programları ve diyetle birlikte günde sadece 10 dakika çalışılması ile çok etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

Slim-drenaj
Vücuttaki ödemi gidermeye ve metabolizmayı hızlandırmaya yönelik bir programdır.

Lyra
Bronz tenlerde ilk FDA onayı alan epilasyon sistemi lyra lazer; Harvard Üniversitesi tarafından geliştirilmiştir. Özel patentli soğutma sistemi kullanarak, epilasyonda acı hissini en aza indirir.

Diode
Epilasyon lazeri çok güçlü olup, istenmeyen tüylerde etkili sonuç alınabilmektedir. Bu lazer kıl köküne uygulandığında etkin ve daha uzun süreli epilasyon sağlanmaktadır.

Oksijen
Oksijen terapisi, cildin en alt tabakasına, oksijen basıncı ile saf oksijenin iğne kullanılmadan enjekte edilmesidir. Basınçlı enjeksiyon uygulaması yapıldığından, oksijen epidermisin en alt tabakası olan germinatium tabakasına ulaşılır. Bu sayede, yorgun hücrelere yepyeni bir yaşam kaynağı aşılanır.

Restylane vital
Cildi, yeniden canlandıran doğal bir güzellik tedavisi olarak kabul edilir.

IPL quantum lazer
IPL (Intense Pulse Light –  Yoğun Darbeli Işık) cilt sorunlarının, yaşlılık ve doğuştan olan kahverengi lekelerin, ince kılcal damarların ve kırmızılıkların yok edilmesinde, göz kenarlarındaki ince kırışıklıkların tedavisinde kullanılan, cilt dokusunun canlandırılıp yenilenmesini sağlayan yeni bir teknolojidir.

Micro peeling
Ciltteki düzensizlikleri gidermek, cildi ölü tabakadan kurtarmak amacı ile uygulanır.

Kaynak: Monep Estetik ve Güzellik Merkezi

Continue Reading
Advertisement

STİL & BAKIM

5 Maddede Keratin Bakımı

-

Editör :

Saçı uzatma etkisiyle bilinen keratin saç bakımı, artık yalnızca kadınlar tarafından değil, erkeklerden de büyük ilgi görüyor

Günümüzde erkeklerin gittiği birçok berber ve kuaförde de uygulanan keratin bakımı, bilhassa uzun saç seven erkekler tarafından rağbet görürken, parlak, yumuşak ve düz saç sevenlerin de tercihi olmakta.

Keratin kullanımıyla yapılan saç bakımları, saçı kıvırcık ve başa çıkılmaz erkeklerin saçlarını da düz ve sağlıklı hale getirmeleriyle biliniyor. Tıpkı kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de saçlar, görünümü etkileyen önemli bir faktördür. Sağlıklı görünen düz saçlar, model oluşturmada kişiye kolaylık sağlıyor ve kadınların dikkatini daha fazla çekebilmenize yardımcı oluyor.

Keratin Bakımının Faydaları

Keratin bakımı, saçı düzleştirme ve sağlıklı hale getirme konusunda devamlı olarak övülüyor. Peki, bunun nedenini merak ettiniz mi? Keratin saç bakımı, diğer bakım yöntemleriyle kıyasla çok daha güvenli ve etkilidir. Keratin bakımının faydalarını beş farklı maddede sıralayabiliriz.

1. Zehirli kimyasallar içermez

Keratin, insan vücudu tarafından doğal yollarla üretilen bir protein türüdür. Deri hücrelerinde, tırnaklarda ve saçlarda doğal yapıtaşı olarak bulunur. Sürekli olarak şampuan, saç kremi ve saç ürünleri kullandığınızda ise saçlarınızdaki keratin miktarı azalır. Bu durum da saçınızın kuru ve kıvırcık bir yapıya bürünmesine neden olur. Bunun nedeni piyasadaki birçok ürünün saçın katmanlarına derinlemesine nüfuz eden kimyasallar içermesidir.

Keratin bakımı, kullanılan formülün doğal olması sebebiyle hiçbir kimyasal faktörü içermez. Yani saçınız herhangi bir şekilde zarar görmez. Aksine keratin bakımı, saçınızdaki parıltıyı ortaya çıkarak şekilde içeriden dışarıya doğru onarım gerçekleştirir.

2. Etkileri uzun vadelidir

Keratin bakımı yaptırmanın iyi taraflarından bir diğeri de, bu bakımdan sonraki haftalar boyunca ek bir bakım yaptırmanıza gerek olmamasıdır. Keratin bakımının etkileri, dört aya kadar devam eder. Bunun sebebi saç foliküllerine nüfuz ederek onarması, saçta meydana gelen hasarları kökten uca kadar gidermesidir. Keratin bakımı sonrası daha parlak ve göz alıcı saçların keyfini uzun bir süre boyunca çıkarabilirsiniz.

3. Düzleştirici kullanmanız gerekmez

Keratin bakımı yaptırdıktan sonra saçınızın düzleşmesi ve parlak görünmesi için her sabah düzleştirici ya da fön gibi cihazlarla uğraşmanız gerekmez. Saçınızın doğal yağlarını salgılayabilmesini sürdürmesi adına, saçlarınızı düzenli olarak taramanız ya da fırçalamanız yeterlidir. Öte yandan devamlı olarak düzleştirici kullanmak da meydana gelen ısı nedeniyle saçlarınıza zarar verir.

4. Saçın hacmini ve şeklini korur

Birçok kişi, keratin bakımının saçlarının hacmini ve şeklini etkileyeceğini düşünür. Fakat bu kesinlikle yanlıştır. Keratin bakımının özelliği saçlardaki hasarı gidermesi ve saçın sağlığını korumasıdır. Keratin bakımı saçlarınızın şekline ya da hacmine herhangi bir zarar vermez.

5. Tüm saçlar tiplerine uygun

Keratin bakımı kıvırcık ve karmaşık saçlar dahil tüm saç tiplerine uygulanabilen bir bakımdır. Ancak bu tarz saçlara uygulanan bakım, diğer türlerden biraz daha uzun sürebilir.

Keratin Bakımından Sonra Yapılması Gerekenler

1. Keratin bakımının saçlarınız tarafından iyi bir şekilde emilebilmesi için saçınızı 72 saate kadar yıkamayın.

2. Saçınıza herhangi bir jel ya da şekillendirici sürmeyin. Kuaförünüzün önerileri doğrultusunda saçınızı 3 gün boyunca yalnızca şampuan ve kremle yıkayın. Kullandığınız şampuanın ve kremin sülfat ve sodyum içermiyor olmasına dikkat edin.

3. Saçınızı toplamayın, serbest bırakın.

Devamı

ERKEK AKLI

El desenli bikini üstü modası

-

Tasarımcı Adriana Degreas tarafından tasarlanan el desenli bikini üstü, üstsüz güneşleniyor gibi görünmeyi sağlıyor.

İşte plajlarda kafa karışıklığına neden olabilecek el desenli bikinli…

Brezilyalı tasarımcı Adriana Degreas, sanki göğüslerini tutan bir kadın varmış gibi bir ikonik bir bikini üstü tasarladı ve bu tasarımıyla hem moda camiasında hem de sosyal medyada çok konuşuldu.

Bikini tuhaf karşılansa da birçok kişi tarafından giyilerek plajlardaki yerini aldı. Instagram’da paylaşılan bikini fotoğrafları bin 200’ün üstünde beğeni ve yüzlerce yorum aldı. İnsanların şimdiki yorumu bu tasarım için gayet olumlu.


Devamı

STİL & BAKIM

Nike Zoom serisinden yeni renkler!

-

Nike Zoom Air ve ultra hassas yapılı köpük tabanıyla Nike ZoomX ile Zoom ailesi, yeni renkleri ve her ayakkabısıyla koşuculara özgün bir deneyim sunuyor.

Hız, dünyaca ünlü maratonculardan, hafta sonları kendini harika hissetmek isteyenlere kadar uzunan her koşucunun önceliği arasındadır. Nike, koşucuların tüm ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanan Air Zoom serisi ile antrenman ve yarış ayakkabılarını odağına alıyor.

Nike, Zoom ailesinin 2019 modelleri için insan gözünün en iyi seçtiği renk olan neon yeşilden bir spektrum yarattı. Tasarımcılar, Nike Phantom Glow adını vererek sadece Nike’a özel bir neon ton yarattı. Bu neon ton, oluşturduğu yapı ile Nike ZoomX Vaporfly NEXT% için enerjik ve parlayan bir etki yaratıyor. Zoom ailesindeki diğer modeller ise her birinin öne çıkmasını sağlayacak şekilde koyu ve yumuşak tonlara bürünüyor.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com