Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

ARSENAL, MANCHESTER VE CHELSEA FUTBOL KULÜPLERİ GİZLİ YETENEKLERİ ORTAYA ÇIKARIYOR

-

 

Günümüzde ebeveynlerin yaşadığı en büyük sıkıntılar arasında, çocuklarının yeteneklerine uygun spor alanları bulamamak veya onları teknolojiden uzaklaştırıp harekete geçirememek başı çekiyor…

Her yıl büyük bir katılımla düzenlenen IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları, ebevenylerin bu sıkıntısına çare sunuyor. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarı kapsamında; 7-18 yaş arası çocuk ve gençler dünyanın önde gelen spor kulüplerinde eğitim alma fırsatı yakalıyor. Çocuklar; ilgi duyduğu sporu profesyonellerinden öğrenirken, yabancı dillerini de geliştiriyor.

Değişen hayat tarzları ve teknolojik etkenler nedeniyle hareketsizleşen, spor alanı bulamayan veya önemli miktarda para harcanmasına rağmen etkili bir eğitim alamayan çocuklar ve gençlerin yardımına yurtdışı eğitim programları koşuyor.

Çocuklarının en iyi eğitimi almasını arzu eden aileler yabancı spor kulüplerinin ve dünya çapında markaların açtıkları programlara ilgi gösteriyor. Sporu ve eğitimi biraraya getiren bu programlarda çocuklar ve gençler ilgi duydukları sporu profesyonellerinden öğrenirken, yabancı dillerini de geliştiriyor.

Arsenal, Manchester ve Chelsea Futbol Kulüplerinde Profesyonel Futbol ve İngilizce Eğitimi Birarada

IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları kapsamında sunulan programlar arasında en çok ilgiyi Arsenal, Manchester ve Chelsea Futbol Kulüpleri’nin iş birliğinde gerçekleşenler çekiyor. 10-17 yaş arasında çocukların profeyonel antrenörlerle çalışma fırsatı yakaladığı programlarda yabancı dil eğitimi de unutulmuyor. İşinde uzman eğitimciler tarafından oluşturulmuş haftalık programlarda çocuklar spor ve dil eğitimlerini birarada alıyor. Öğrenciler dünya devi futbol kulüplerinin antrenörlerinden futbol eğitimi alırken, yabancı dillerini de geliştiriyor. 2 haftadan 5 haftaya kadar eğitim almanın mümkün olduğu programların ücretleri 2000 Sterlin civarından başlıyor.

Çocuklara ve gençlere sunulan spor alternatifleri futbolla sınırlı kalmıyor. Dünyaca ünlü spor markası Nike’ın açtığı yaz okullarında çocuklar; basketten voleybola, golften tenise, yüzmeden okçuluğa kadar pek çok spor dalında eğitim alabiliyor. ABD, İngiltere, Fransa, İsveç, Almanya… gibi pek çok ülkede açılan bu tip spor ve eğitim programlarında İngilizce harici dilleri de öğrenmek/geliştirmek mümkün. Bu programların fiyatları ise 2800 Dolar’dan başlıyor.

Siz de çocuğunuzun yeteneklerini keşfetmek, var olan yeteneklerini geliştirmek, sosyalleşmesini sağlamak ve erken yaşta yabancı dil temelini oluşturmasını istiyorsanız tek yapmanız gereken ücretsiz olarak düzenlenecek fuar takvimine göz atmanız ve size uyan tarihlerde yetkilerle görüşmek üzere fuar standlarına uğramanız…

Spor ve dil eğitimini bir araya getiren programlara ilişkin detaylı bilgiyi almak ve ön görüşme yapmak isteyenler 18-25 Mart tarihleri arasında Ankara, Eskişehir, İstanbul ve İzmir’de düzenlenecek olan 33.IEFT Yurtdışı Eğitim Fuar’ında bilgi alabilecek.

Halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenen 33. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarı hakkında bilgi veya on-line davetiye almak için: www.ieft.com.tr  / 0212 244 42 13

IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları Takvimi

24-25 Mart İstanbul Kongre Merkezi

23 Mart İstanbul Bostancı Otel

21 Mart İzmir Hilton Otel

19 Mart Ankara Sheraton Otel

18 Mart Eskişehir Dedepark Otel

ERKEK AKLI

Mango’dan stil ikonuyla işbirliği

Umut Doğan Yıldız

-

Mango’nun işbirliği yaptığı stil ikonu David Gandy; bir modelden çok daha fazlası!

Eşsiz tarzı ve vintage arabalara olan tutkusuyla tanınan süper model David Gandy’nin ilgi alanları aslında çok daha fazla. Girişimci kimliği ve hayır işlerine ilgisiyle de tanınan David Gandy yeni projelere atılmaktan keyif alıyor.

Tarz sahibi olmak için genel bir bakış açısına sahip olmak gerektiğine inanan David Gandy bunun sadece kıyafetlerle ilgili olmadığını söylüyor. Materyelleri, renkleri veya tasarım ile ilgili olan her şeye duyulan ilgi insanın genel tarzını yansıttığına inanıyor. Arabalara olan tutkusunu ise şu sözlerle anlatıyor; ‘araba alırken bunu yatırım amaçlı yapmıyorum. Beğendiğimi alıyorum ve onu yenileyerek gelecek 60 yıl boyunca yaşatmaya devam ettirmek istiyorum’ diyor.

Hayır işlerine olanilgisine de köpeği Dora aracılığı ile anlatıyor. Sokak hayvanlarına yardım edenve kar amacı gütmeyen kurumlara destek olan David Gandy köpeği Dora’yı da buşekilde evlat edindiğini anlatıyor.

‘Kendime sürekli meydan okumayı seviyorum. Bilinmeyenin korkusunu hissetmek kendimi geliştirmeme izin veriyor. İş için, bir proje için olsun ya da kişisel hayatım ile ilgili olsun – pişmanlık duymamak için elimden geleni yapıyorum’ diyen David Gandyherkese ilham verebilecek bir süper modelden çok daha fazlası.

Devamı

ERKEK AKLI

Estetik kraliçesinin son isteği!

Umut Doğan Yıldız

-

Geçirdiği sayısız estetik operasyonla adını duyuran Pixee Fox, son isteğiyle doktorları şaşırttı!

Şimdiye kadar 200’den fazla estetik operasyon geçiren estetik bağımlısı Pixee Fox, bir televizyon programına konuk oldu.

Botched Doctors adlı programa davet edilen estetik kraliçesi, katıldığı programın sunucuları olan cerrahlardan bir istekte bulundu ancak Terry Dubrow ve Paul Nassif, Fox’un talep ettiği bu ameliyatı reddettiler.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; çizgi film karakteri gibi görünmek için defalarca ameliyat olan 28 yaşındaki Fox’un son isteğine doktorlar ‘Hayır’ dedi.

İstediği karaktere benzeyebilmek için kaburgalarını aldırıp, göz rengini dahi değiştiren Fox, bu defa da saç çizgisini yeniden hizalamak istediğini belirtti.

Bunu duyunca şok olan doktorlar bu isteği reddettiler. 
Cerrahlar, Fox’un beden algı bozukluğu olan bir kişi olduğunu düşünüyorlar.

Daha önce Fox,  çene kemiği ameliyatı için Güney Kore’nin Seul kentine gitmiş ve burada çenesini kırdırarak traşlatmıştı.


Devamı

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

Popüler